bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Brick Path

A Brick Path egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#C2977C

RGB

rgb(194, 151, 124)

HSL

hsl(23, 36%, 62%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#C2977C

Legközelebbi: Brick Path

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Brick Path színértékei

HEX

#C2977C

RGB

rgb(194, 151, 124)

HSL

hsl(23, 36%, 62%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Brick Path színről?

A Brick Path HSL világossága 62%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 36%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 23°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (63/100), ezt követi a border- és elválasztószín (63/100).

Világosság

62%

közepesen világos

Telítettség

36%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

63/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

8.01:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.01:1

A fekete szöveg és a Brick Path háttér kontrasztaránya 8.01:1.

WCAG / fehér szöveg

2.62:1

A fehér szöveg és a Brick Path háttér kontrasztaránya 2.62:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Brick Path háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.01:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Brick Path komplementer árnyalata #7BA6C1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C17B83 és #C1B97B.

Komplementer

#7BA6C1

Legközelebbi név: Serene Sea

Analóg −30°

#C17B83

Legközelebbi név: Chick Flick

Analóg +30°

#C1B97B

Legközelebbi név: Cool Avocado

Fejlesztőknek

Használd a Brick Path színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#C2977C

--color-brick-path: #C2977C;

Árnyalatok

A Brick Path világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F9F5F2

Venerable White

100

#F0E5DE

Diminished Pink

200

#E4D0C4

Sheer Blouse

300

#D7BBAA

Classic Sand

400

#CBA790

Primal

500

#C2977C

Brick Path

600

#AF8870

Renwick Rose Beige

700

#92715D

Redwood Forest

800

#745B4A

Moderne Class

900

#574438

Well-Bred Brown

Gyors értékelés

Mire jó a Brick Path?

Gyors áttekintés arról, hogy a Brick Path milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Brick Path

#C2977C

Elsődleges márkaszín

Használható

62/100

Kiemelőszín

Használható

54/100

CTA / gomb

Használható

59/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

63/100

Szövegszín

Óvatosan

44/100

Border / elválasztó

Használható

63/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Brick Path színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Brick Path színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Brick Path vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Homokos Mező Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B66872

#5CC1B4

#C8997E

#111111

#FFFFFF

Napfényes Moha Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B6687C

#5CC1A8

#C8917E

#111111

#FFFFFF

Mézes Lagúna

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D69A

#AA9AD6

#C89684

#EEF1EF

#222523

Napfényes Kert Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6868B6

#B8997A

#8AA76C

#EBEBEB

#292929

Barackos Égbolt Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6872B6

#B8917A

#92A76C

#EBEBEB

#292929

Fűszeres Korall Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#85D6A5

#B29AD6

#C89F84

#EEF1EF

#222523

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Brick Path háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.62:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.01:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.01:1

A színről

01

Milyen szín a Brick Path?

A Brick Path (#C2977C) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Brick Path megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Brick Path?

A Brick Path különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Brick Path?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Brick Path különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Brick Path vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Brick Path használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Brick Path erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Brick Path karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Brick Path használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Brick Path használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Brick Path – kérdések és válaszok

Milyen szín a Brick Path?

A Brick Path (#C2977C) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 23° árnyalat, 36% telítettség és 62% világosság.

Milyen színek illenek a Brick Path színhez?

A HSL színkör alapján a Brick Path komplementer árnyalata #7BA6C1, amelyhez a Serene Sea áll közel. Analóg kombinációhoz a #C17B83 és #C1B97B árnyalat használható; ezekhez a Chick Flick és Cool Avocado áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Brick Path webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Brick Path legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (63/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (63/100). 62%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Brick Path háttéren?

A Brick Path háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.01:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.01:1, a fehér szövegé 2.62:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Brick Path?

A Brick Path számított CTA-alkalmassági pontszáma 59/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Brick Path színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Brick Path (#C2977C), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.01:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Brick Path háttérszínként?

A Brick Path háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 62%-os világossága és 36%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Brick Path HEX, RGB és HSL kódja?

A Brick Path HEX kódja #C2977C. RGB értéke 194, 151, 124, HSL értéke pedig 23°, 36%, 62%.

Fedezz fel további színeket

A Brick Path színhez hasonló árnyalatok

Maple Sugar

#C1967C

Egyptian Pyramid

#C19A7D

Portrait Tone

#C4957A

Potter’s Pink

#C2937B

Coffee Gelato

#BF9779

Copper Moon

#C29978

Florentine Clay

#C1937A

Sweet Beige

#C6947C