Szín adatlap
Copper Moon
A Copper Moon egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#C29978
RGB
rgb(194, 153, 120)
HSL
hsl(27, 38%, 62%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#C29978
Legközelebbi: Copper Moon
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Copper Moon színértékei
HEX
#C29978
RGB
rgb(194, 153, 120)
HSL
hsl(27, 38%, 62%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Copper Moon színről?
A Copper Moon HSL világossága 62%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 38%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 27°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (63/100), ezt követi a kártya- és surface szín (62/100).
Világosság
62%
közepesen világos
Telítettség
38%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
63/100
elsődleges márkaszín
Legjobb kontraszt
8.12:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
8.12:1
A fekete szöveg és a Copper Moon háttér kontrasztaránya 8.12:1.
WCAG / fehér szöveg
2.59:1
A fehér szöveg és a Copper Moon háttér kontrasztaránya 2.59:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Copper Moon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.12:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Copper Moon komplementer árnyalata #79A2C3, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #C3797D és #C3BF79.
Fejlesztőknek
Használd a Copper Moon színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#C29978
--color-copper-moon: #C29978;
Árnyalatok
A Copper Moon világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Copper Moon?
Gyors áttekintés arról, hogy a Copper Moon milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Copper Moon
#C29978
Elsődleges márkaszín
Használható
63/100
Kiemelőszín
Használható
55/100
CTA / gomb
Használható
61/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
62/100
Szövegszín
Óvatosan
44/100
Border / elválasztó
Használható
62/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Copper Moon színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Copper Moon színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Copper Moon vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Homokos Mező Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#B66872
#5CC1B4
#C8997E
#111111
#FFFFFF
Napfényes Kert Tone
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6868B6
#B8997A
#8AA76C
#EBEBEB
#292929
Rendezett Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#9357C7
#C49C6E
#5AB58A
#F0EEF1
#242225
Napfényes Moha Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#B6687C
#5CC1A8
#C8917E
#111111
#FFFFFF
Elegáns Agyag Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#272D35
#6887B6
#E6E6E6
#B69D77
#D6D2CD
Barackos Égbolt Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6872B6
#B8917A
#92A76C
#EBEBEB
#292929
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Copper Moon háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.59:1
Fekete szöveg
Aa
8.12:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 8.12:1
A színről
01
Milyen szín a Copper Moon?
A Copper Moon (#C29978) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Copper Moon megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Copper Moon?
A Copper Moon különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Copper Moon?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Copper Moon különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Copper Moon vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Copper Moon használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Copper Moon erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Copper Moon karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Copper Moon használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Copper Moon használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Copper Moon – kérdések és válaszok
Milyen szín a Copper Moon?
A Copper Moon (#C29978) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 27° árnyalat, 38% telítettség és 62% világosság.
Milyen színek illenek a Copper Moon színhez?
A HSL színkör alapján a Copper Moon komplementer árnyalata #79A2C3, amelyhez a Afloat áll közel. Analóg kombinációhoz a #C3797D és #C3BF79 árnyalat használható; ezekhez a Begonia Rose és Fresh Sprout áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Copper Moon webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Copper Moon legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (63/100), ezt követi a kártya- és felületszín (62/100). 62%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Copper Moon háttéren?
A Copper Moon háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.12:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.12:1, a fehér szövegé 2.59:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Copper Moon?
A Copper Moon számított CTA-alkalmassági pontszáma 61/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Copper Moon színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Copper Moon (#C29978), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.12:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Copper Moon háttérszínként?
A Copper Moon háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 62%-os világossága és 38%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Copper Moon HEX, RGB és HSL kódja?
A Copper Moon HEX kódja #C29978. RGB értéke 194, 153, 120, HSL értéke pedig 27°, 38%, 62%.
Fedezz fel további színeket