Szín adatlap
Chick Flick
A Chick Flick egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.
HEX
#BF7D80
RGB
rgb(191, 125, 128)
HSL
hsl(357, 34%, 62%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#BF7D80
Legközelebbi: Chick Flick
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Chick Flick színértékei
HEX
#BF7D80
RGB
rgb(191, 125, 128)
HSL
hsl(357, 34%, 62%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Chick Flick színről?
A Chick Flick HSL világossága 62%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 34%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 357°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (64/100), ezt követi a kártya- és surface szín (63/100).
Világosság
62%
közepesen világos
Telítettség
34%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
64/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
6.46:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
6.46:1
A fekete szöveg és a Chick Flick háttér kontrasztaránya 6.46:1.
WCAG / fehér szöveg
3.25:1
A fehér szöveg és a Chick Flick háttér kontrasztaránya 3.25:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Chick Flick háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.46:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Chick Flick komplementer árnyalata #7DBFBC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #BF7DA1 és #BF9B7D.
Fejlesztőknek
Használd a Chick Flick színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#BF7D80
--color-chick-flick: #BF7D80;
Árnyalatok
A Chick Flick világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Chick Flick?
Gyors áttekintés arról, hogy a Chick Flick milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Chick Flick
#BF7D80
Elsődleges márkaszín
Használható
61/100
Kiemelőszín
Használható
52/100
CTA / gomb
Használható
58/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
63/100
Szövegszín
Óvatosan
44/100
Border / elválasztó
Használható
64/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Chick Flick színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Chick Flick színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Chick Flick vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Mézes Palakő Tone
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#689CB6
#B87A85
#A79D6C
#EBEBEB
#292929
Meleg Agyag
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#B66891
#5CC18B
#C87E81
#111111
#FFFFFF
Barackos Agyag No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6868B6
#B57D7D
#6CA36C
#F0F0F0
#242424
Mézes Horizont No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6872B6
#B57D85
#73A36C
#F0F0F0
#242424
Kiegyensúlyozott Égbolt Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273532
#68B6A6
#E6E6E6
#B67784
#D6CDCE
Elegáns Kert Studio
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273534
#68B6B1
#E6E6E6
#B6777B
#D6CDCD
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Chick Flick háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
3.25:1
Fekete szöveg
Aa
6.46:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 6.46:1
A színről
01
Milyen szín a Chick Flick?
A Chick Flick (#BF7D80) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Chick Flick megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Chick Flick?
A Chick Flick különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Chick Flick?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Chick Flick különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Chick Flick dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Chick Flick használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Chick Flick erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Chick Flick karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Chick Flick használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Chick Flick használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Chick Flick – kérdések és válaszok
Milyen szín a Chick Flick?
A Chick Flick (#BF7D80) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 357° árnyalat, 34% telítettség és 62% világosság.
Milyen színek illenek a Chick Flick színhez?
A HSL színkör alapján a Chick Flick komplementer árnyalata #7DBFBC, amelyhez a Gentle Wave áll közel. Analóg kombinációhoz a #BF7DA1 és #BF9B7D árnyalat használható; ezekhez a Hollyhock Blossom Pink és Egyptian Pyramid áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Chick Flick webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Chick Flick legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (64/100), ezt követi a kártya- és felületszín (63/100). 62%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Chick Flick háttéren?
A Chick Flick háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.46:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.46:1, a fehér szövegé 3.25:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Chick Flick?
A Chick Flick számított CTA-alkalmassági pontszáma 58/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Chick Flick színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Chick Flick (#BF7D80), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.46:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Chick Flick háttérszínként?
A Chick Flick háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 62%-os világossága és 34%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Chick Flick HEX, RGB és HSL kódja?
A Chick Flick HEX kódja #BF7D80. RGB értéke 191, 125, 128, HSL értéke pedig 357°, 34%, 62%.
Fedezz fel további színeket