Szín adatlap
Yellow Mellow
A Yellow Mellow egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#F0D31E
RGB
rgb(240, 211, 30)
HSL
hsl(52, 88%, 53%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F0D31E
Legközelebbi: Yellow Mellow
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Yellow Mellow színértékei
HEX
#F0D31E
RGB
rgb(240, 211, 30)
HSL
hsl(52, 88%, 53%)
Színcsalád
sárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Yellow Mellow színről?
A Yellow Mellow HSL világossága 53%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 88%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 52°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (99/100).
Világosság
53%
közepes világosságú
Telítettség
88%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
100/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
14.04:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
14.04:1
A fekete szöveg és a Yellow Mellow háttér kontrasztaránya 14.04:1.
WCAG / fehér szöveg
1.5:1
A fehér szöveg és a Yellow Mellow háttér kontrasztaránya 1.5:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Yellow Mellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.04:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Yellow Mellow komplementer árnyalata #1E3AF1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F16B1E és #A3F11E.
Fejlesztőknek
Használd a Yellow Mellow színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F0D31E
--color-yellow-mellow: #F0D31E;
Árnyalatok
A Yellow Mellow világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Yellow Mellow?
Gyors áttekintés arról, hogy a Yellow Mellow milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Yellow Mellow
#F0D31E
Elsődleges márkaszín
Kiváló
96/100
Kiemelőszín
Kiváló
99/100
CTA / gomb
Kiváló
100/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Óvatosan
43/100
Szövegszín
Használható
46/100
Border / elválasztó
Óvatosan
35/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Yellow Mellow színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Yellow Mellow színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Yellow Mellow vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Lagúna Edition
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#CA5E16
#0B84D5
#EDD81D
#111111
#FFFFFF
Hajnali Kert Collection
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#354DE9
#F4D92A
#8E55F1
#111111
#FFFFFF
Naplemente Moha Collection
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#CA4616
#0B9FD5
#EDBC1D
#111111
#FFFFFF
Óceáni Bor Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#3565E9
#F4BE2A
#7A55F1
#111111
#FFFFFF
Réz Indigó
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#494612
#E9DD35
#F1EFDA
#4852E5
#B8BBEA
Őszi Lagúna Tone
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#E9DD35
#4CA3E6
#7F38DC
#F4F3E1
#37351B
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Yellow Mellow háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.5:1
Fekete szöveg
Aa
14.04:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 14.04:1
A színről
01
Milyen szín a Yellow Mellow?
A Yellow Mellow (#F0D31E) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Yellow Mellow megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Yellow Mellow?
A Yellow Mellow különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Yellow Mellow?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Yellow Mellow különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Yellow Mellow optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Yellow Mellow használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Yellow Mellow erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Yellow Mellow karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Yellow Mellow intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Yellow Mellow használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Yellow Mellow – kérdések és válaszok
Milyen szín a Yellow Mellow?
A Yellow Mellow (#F0D31E) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 52° árnyalat, 88% telítettség és 53% világosság.
Milyen színek illenek a Yellow Mellow színhez?
A HSL színkör alapján a Yellow Mellow komplementer árnyalata #1E3AF1, amelyhez a Palatinate Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #F16B1E és #A3F11E árnyalat használható; ezekhez a Island Orange és Sour Apple Candy áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Yellow Mellow webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Yellow Mellow legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (99/100). 53%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Yellow Mellow háttéren?
A Yellow Mellow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.04:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.04:1, a fehér szövegé 1.5:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Yellow Mellow?
A Yellow Mellow számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Yellow Mellow színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Yellow Mellow (#F0D31E), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.04:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Yellow Mellow háttérszínként?
A Yellow Mellow háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 53%-os világossága és 88%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Yellow Mellow HEX, RGB és HSL kódja?
A Yellow Mellow HEX kódja #F0D31E. RGB értéke 240, 211, 30, HSL értéke pedig 52°, 88%, 53%.
Fedezz fel további színeket