bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Yang Mist

A Yang Mist egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#EDE8DD

RGB

rgb(237, 232, 221)

HSL

hsl(41, 31%, 90%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#EDE8DD

Legközelebbi: Yang Mist

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Yang Mist színértékei

HEX

#EDE8DD

RGB

rgb(237, 232, 221)

HSL

hsl(41, 31%, 90%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Yang Mist színről?

A Yang Mist HSL világossága 90%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 31%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 41°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (85/100).

Világosság

90%

világos

Telítettség

31%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

17.19:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

17.19:1

A fekete szöveg és a Yang Mist háttér kontrasztaránya 17.19:1.

WCAG / fehér szöveg

1.22:1

A fehér szöveg és a Yang Mist háttér kontrasztaránya 1.22:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Yang Mist háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 17.19:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Yang Mist komplementer árnyalata #DEE3ED, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EDE0DE és #EBEDDE.

Komplementer

#DEE3ED

Legközelebbi név: Violet Extract

Analóg −30°

#EDE0DE

Legközelebbi név: Powder Room

Analóg +30°

#EBEDDE

Legközelebbi név: Mental Note

Fejlesztőknek

Használd a Yang Mist színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#EDE8DD

--color-yang-mist: #EDE8DD;

Árnyalatok

A Yang Mist világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFDFC

Brilliance

100

#FBF9F7

Cloud Petal

200

#F7F5F0

Ultra White

300

#F3F0E9

Latte Froth

400

#F0EBE2

Greek Villa

500

#EDE8DD

Yang Mist

600

#D5D1C7

Power Lunch

700

#B2AEA6

Dove

800

#8E8B85

Excelsior

900

#6B6863

Storm Warning

Gyors értékelés

Mire jó a Yang Mist?

Gyors áttekintés arról, hogy a Yang Mist milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Yang Mist

#EDE8DD

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

28/100

Kiemelőszín

Óvatosan

30/100

CTA / gomb

Óvatosan

31/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

Kiváló

85/100

Szövegszín

Óvatosan

12/100

Border / elválasztó

Kiváló

81/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Yang Mist színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Yang Mist színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Yang Mist vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Borostyán Agyag Series

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433519

#87631D

#EDE8DE

#24478F

#BFCBE3

Naplemente Erdő

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433519

#B98927

#EDE8DE

#3060C0

#BFCBE3

Aranyló Moha No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433519

#D8A746

#EDE8DE

#5882D5

#BFCBE3

Borostyán Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#433519

#E2BF78

#EDE8DE

#89A6E1

#BFCBE3

Borostyán Palakő Studio

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432F19

#87551D

#EDE6DE

#24568F

#BFD0E3

Meleg Palakő Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432F19

#D89446

#EDE6DE

#5892D5

#BFD0E3

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Yang Mist háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.22:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

17.19:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 17.19:1

A színről

01

Milyen szín a Yang Mist?

A Yang Mist (#EDE8DD) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Yang Mist megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Yang Mist?

A Yang Mist különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Yang Mist?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Yang Mist különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Yang Mist vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Yang Mist használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Yang Mist erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Yang Mist karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Yang Mist könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Yang Mist használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Yang Mist – kérdések és válaszok

Milyen szín a Yang Mist?

A Yang Mist (#EDE8DD) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 41° árnyalat, 31% telítettség és 90% világosság.

Milyen színek illenek a Yang Mist színhez?

A HSL színkör alapján a Yang Mist komplementer árnyalata #DEE3ED, amelyhez a Violet Extract áll közel. Analóg kombinációhoz a #EDE0DE és #EBEDDE árnyalat használható; ezekhez a Powder Room és Mental Note áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Yang Mist webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Yang Mist legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (85/100). 90%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Yang Mist háttéren?

A Yang Mist háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 17.19:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 17.19:1, a fehér szövegé 1.22:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Yang Mist?

A Yang Mist számított CTA-alkalmassági pontszáma 31/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Yang Mist színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Yang Mist (#EDE8DD), a fekete szöveg ajánlott, mert 17.19:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Yang Mist háttérszínként?

A Yang Mist háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 90%-os világossága és 31%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Yang Mist HEX, RGB és HSL kódja?

A Yang Mist HEX kódja #EDE8DD. RGB értéke 237, 232, 221, HSL értéke pedig 41°, 31%, 90%.

Fedezz fel további színeket

A Yang Mist színhez hasonló árnyalatok

Abstract White

#EDE9DD

Soft Wool

#ECE8DD

Angora Goat

#EDE7DE

Hint of Vanilla

#EEE8DC

Swallow-Tailed Moth

#ECE9DD

Umber Style

#ECE7DD

White Linen

#EEE7DD

Severe Seal

#EEE7DE