bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Winter Doldrums

A Winter Doldrums egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#F5F1EA

RGB

rgb(245, 241, 234)

HSL

hsl(38, 35%, 94%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#F5F1EA

Legközelebbi: Winter Doldrums

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Winter Doldrums színértékei

HEX

#F5F1EA

RGB

rgb(245, 241, 234)

HSL

hsl(38, 35%, 94%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Winter Doldrums színről?

A Winter Doldrums HSL világossága 94%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 35%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 38°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (87/100).

Világosság

94%

nagyon világos

Telítettség

35%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

18.65:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

18.65:1

A fekete szöveg és a Winter Doldrums háttér kontrasztaránya 18.65:1.

WCAG / fehér szöveg

1.13:1

A fehér szöveg és a Winter Doldrums háttér kontrasztaránya 1.13:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Winter Doldrums háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18.65:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Winter Doldrums komplementer árnyalata #EAEEF5, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F5ECEA és #F4F5EA.

Komplementer

#EAEEF5

Legközelebbi név: Coconut White

Analóg −30°

#F5ECEA

Legközelebbi név: Pink Mirage

Analóg +30°

#F4F5EA

Legközelebbi név: Applemint Soda

Fejlesztőknek

Használd a Winter Doldrums színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#F5F1EA

--color-winter-doldrums: #F5F1EA;

Árnyalatok

A Winter Doldrums világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FEFEFD

White as Heaven

100

#FDFCFA

Igloo

200

#FBF9F6

Unbleached

300

#F9F6F1

Milk Jug

400

#F7F3ED

Crystal Cut

500

#F5F1EA

Winter Doldrums

600

#DDD9D3

Ancient Stone

700

#B8B5B0

Kitty Whiskers

800

#93918C

Elephant Grey

900

#6E6C69

Boat Anchor

Gyors értékelés

Mire jó a Winter Doldrums?

Gyors áttekintés arról, hogy a Winter Doldrums milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Winter Doldrums

#F5F1EA

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

26/100

Kiemelőszín

Óvatosan

30/100

CTA / gomb

Óvatosan

30/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

Kiváló

87/100

Szövegszín

Óvatosan

7/100

Border / elválasztó

Kiváló

81/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Winter Doldrums színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Winter Doldrums színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Winter Doldrums vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Napfényes Horizont No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5F1EA

#E1D0AD

#87631D

#9B711C

#403112

Mézes Mező No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5F1EA

#E1D0AD

#D8A746

#9B711C

#403112

Barackos Indigó

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5F1EA

#E1D0AD

#E2BF78

#9B711C

#403112

Meleg Égbolt Series

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5F1EA

#E1D0AD

#B98927

#9B711C

#403112

Naplemente Moha No. 2

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#936710

#199A2E

#183B81

#9C2187

#F5F1EA

Réz Palakő No. 3

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#CA8E16

#22CE3E

#2253B4

#CE2CB3

#F5F1EA

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Winter Doldrums háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.13:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

18.65:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 18.65:1

A színről

01

Milyen szín a Winter Doldrums?

A Winter Doldrums (#F5F1EA) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Winter Doldrums megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Winter Doldrums?

A Winter Doldrums különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Winter Doldrums?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Winter Doldrums különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Winter Doldrums vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Winter Doldrums használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Winter Doldrums erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Winter Doldrums karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Winter Doldrums könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Winter Doldrums használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Winter Doldrums – kérdések és válaszok

Milyen szín a Winter Doldrums?

A Winter Doldrums (#F5F1EA) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 38° árnyalat, 35% telítettség és 94% világosság.

Milyen színek illenek a Winter Doldrums színhez?

A HSL színkör alapján a Winter Doldrums komplementer árnyalata #EAEEF5, amelyhez a Coconut White áll közel. Analóg kombinációhoz a #F5ECEA és #F4F5EA árnyalat használható; ezekhez a Pink Mirage és Applemint Soda áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Winter Doldrums webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Winter Doldrums legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (87/100). 94%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Winter Doldrums háttéren?

A Winter Doldrums háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18.65:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18.65:1, a fehér szövegé 1.13:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Winter Doldrums?

A Winter Doldrums számított CTA-alkalmassági pontszáma 30/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Winter Doldrums színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Winter Doldrums (#F5F1EA), a fekete szöveg ajánlott, mert 18.65:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Winter Doldrums háttérszínként?

A Winter Doldrums háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 94%-os világossága és 35%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Winter Doldrums HEX, RGB és HSL kódja?

A Winter Doldrums HEX kódja #F5F1EA. RGB értéke 245, 241, 234, HSL értéke pedig 38°, 35%, 94%.

Fedezz fel további színeket

A Winter Doldrums színhez hasonló árnyalatok

Dove’s Wing

#F4F2EA

Pearl Sugar

#F4F1EB

Billowy Clouds

#F6F0E9

Snow Globe

#F4F2E9

Soft Breeze

#F6F0EB

Engulfed in Light

#F5F3E9

Furry Lady

#F5EFEB

Lustre White

#F4F1EC