Szín adatlap
Engulfed in Light
A Engulfed in Light egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín.
HEX
#F5F3E9
RGB
rgb(245, 243, 233)
HSL
hsl(50, 38%, 94%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F5F3E9
Legközelebbi: Engulfed in Light
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Engulfed in Light színértékei
HEX
#F5F3E9
RGB
rgb(245, 243, 233)
HSL
hsl(50, 38%, 94%)
Színcsalád
sárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Engulfed in Light színről?
A Engulfed in Light HSL világossága 94%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 38%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 50°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (86/100).
Világosság
94%
nagyon világos
Telítettség
38%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
18.88:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
18.88:1
A fekete szöveg és a Engulfed in Light háttér kontrasztaránya 18.88:1.
WCAG / fehér szöveg
1.11:1
A fehér szöveg és a Engulfed in Light háttér kontrasztaránya 1.11:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Engulfed in Light háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18.88:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Engulfed in Light komplementer árnyalata #EAECF6, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F6EEEA és #F2F6EA.
Fejlesztőknek
Használd a Engulfed in Light színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F5F3E9
--color-engulfed-in-light: #F5F3E9;
Árnyalatok
A Engulfed in Light világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Engulfed in Light?
Gyors áttekintés arról, hogy a Engulfed in Light milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Engulfed in Light
#F5F3E9
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
28/100
Kiemelőszín
Óvatosan
33/100
CTA / gomb
Óvatosan
32/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Kiváló
86/100
Szövegszín
Óvatosan
7/100
Border / elválasztó
Kiváló
80/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Engulfed in Light színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Engulfed in Light színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Engulfed in Light vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Terrakotta Lagúna No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F3EA
#E1D7AD
#D8BB46
#9B821C
#403712
Fűszeres Bor Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F3EA
#E1D7AD
#E2CD78
#9B821C
#403712
Borostyán Bor
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#CAA616
#22D3AF
#9321B0
#F6F3EA
#302B17
Naplemente Kert Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#E9C535
#50E2C5
#B836D9
#F6F3EA
#302B17
Napfényes Palakő Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#EFD56C
#84EBD6
#CA69E2
#F6F3EA
#302B17
Mézes Korall No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F4EA
#E1DEAD
#B9AF27
#9B931C
#403D12
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Engulfed in Light háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.11:1
Fekete szöveg
Aa
18.88:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 18.88:1
A színről
01
Milyen szín a Engulfed in Light?
A Engulfed in Light (#F5F3E9) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. A sárga színcsaládra jellemzően világos, optimista és figyelemfelkeltő vizuális karaktert képvisel.
02
A Engulfed in Light megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Engulfed in Light?
A Engulfed in Light különösen jól használható kiemelésekhez, játékos felületekhez és energikus vizuális elemekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Engulfed in Light?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Engulfed in Light különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Engulfed in Light optimista, könnyed és energikus benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet oktatás, gyerektermékek, kreatív iparágak és vendéglátás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy világos, optimista és figyelemfelkeltő megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Engulfed in Light használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Engulfed in Light erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Engulfed in Light karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Engulfed in Light könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Engulfed in Light használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Engulfed in Light – kérdések és válaszok
Milyen szín a Engulfed in Light?
A Engulfed in Light (#F5F3E9) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú sárga szín. HSL értéke 50° árnyalat, 38% telítettség és 94% világosság.
Milyen színek illenek a Engulfed in Light színhez?
A HSL színkör alapján a Engulfed in Light komplementer árnyalata #EAECF6, amelyhez a Coconut White áll közel. Analóg kombinációhoz a #F6EEEA és #F2F6EA árnyalat használható; ezekhez a Furry Lady és Applemint Soda áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Engulfed in Light webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Engulfed in Light legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (86/100). 94%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Engulfed in Light háttéren?
A Engulfed in Light háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18.88:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18.88:1, a fehér szövegé 1.11:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Engulfed in Light?
A Engulfed in Light számított CTA-alkalmassági pontszáma 32/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Engulfed in Light színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Engulfed in Light (#F5F3E9), a fekete szöveg ajánlott, mert 18.88:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Engulfed in Light háttérszínként?
A Engulfed in Light háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 94%-os világossága és 38%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Engulfed in Light HEX, RGB és HSL kódja?
A Engulfed in Light HEX kódja #F5F3E9. RGB értéke 245, 243, 233, HSL értéke pedig 50°, 38%, 94%.
Fedezz fel további színeket