Szín adatlap
Wild West
A Wild West egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.
HEX
#7E5C52
RGB
rgb(126, 92, 82)
HSL
hsl(14, 21%, 41%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#7E5C52
Legközelebbi: Wild West
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Wild West színértékei
HEX
#7E5C52
RGB
rgb(126, 92, 82)
HSL
hsl(14, 21%, 41%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Wild West színről?
A Wild West HSL világossága 41%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 21%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 14°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (68/100), ezt követi a border- és elválasztószín (58/100).
Világosság
41%
közepesen sötét
Telítettség
21%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
68/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
5.93:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
3.54:1
A fekete szöveg és a Wild West háttér kontrasztaránya 3.54:1.
WCAG / fehér szöveg
5.93:1
A fehér szöveg és a Wild West háttér kontrasztaránya 5.93:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Wild West háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.93:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Wild West komplementer árnyalata #53747F, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #7F535E és #7F7353.
Fejlesztőknek
Használd a Wild West színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#7E5C52
--color-wild-west: #7E5C52;
Árnyalatok
A Wild West világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Wild West?
Gyors áttekintés arról, hogy a Wild West milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Wild West
#7E5C52
Elsődleges márkaszín
Használható
57/100
Kiemelőszín
Óvatosan
44/100
CTA / gomb
Használható
52/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
51/100
Szövegszín
Jó
68/100
Border / elválasztó
Használható
58/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Wild West színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Wild West színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Wild West vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Meleg Korall No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#49975E
#6B599B
#815D51
#F0F0F0
#242424
Mézes Mező
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#499753
#62599B
#815751
#F0F0F0
#242424
Meleg Palakő Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#499768
#74599B
#816451
#F0F0F0
#242424
Réz Lagúna Collection
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#499749
#59599B
#815151
#F0F0F0
#242424
Borostyán Erdő Collection
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#539749
#59629B
#815157
#F0F0F0
#242424
Mézes Mező Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E35
#415971
#5E3B5E
#715E4B
#F0F0F0
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Wild West háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
5.93:1
Fekete szöveg
Aa
3.54:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 5.93:1
A színről
01
Milyen szín a Wild West?
A Wild West (#7E5C52) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Wild West megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Wild West?
A Wild West különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Wild West?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Wild West különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Wild West dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Wild West használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Wild West erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Wild West karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Wild West használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Wild West használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Wild West – kérdések és válaszok
Milyen szín a Wild West?
A Wild West (#7E5C52) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 14° árnyalat, 21% telítettség és 41% világosság.
Milyen színek illenek a Wild West színhez?
A HSL színkör alapján a Wild West komplementer árnyalata #53747F, amelyhez a Lily Pond Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #7F535E és #7F7353 árnyalat használható; ezekhez a Artful Magenta és Becker Gold áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Wild West webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Wild West legerősebb szerepköre szövegszín (68/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (58/100). 41%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Wild West háttéren?
A Wild West háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.93:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.54:1, a fehér szövegé 5.93:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Wild West?
A Wild West számított CTA-alkalmassági pontszáma 52/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Wild West színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Wild West (#7E5C52), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.93:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Wild West háttérszínként?
A Wild West háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 41%-os világossága és 21%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Wild West HEX, RGB és HSL kódja?
A Wild West HEX kódja #7E5C52. RGB értéke 126, 92, 82, HSL értéke pedig 14°, 21%, 41%.
Fedezz fel további színeket