bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Succulent Greenhouse

A Succulent Greenhouse egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.

zöld
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#8BA477

RGB

rgb(139, 164, 119)

HSL

hsl(93, 20%, 55%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#8BA477

Legközelebbi: Succulent Greenhouse

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Succulent Greenhouse színértékei

HEX

#8BA477

RGB

rgb(139, 164, 119)

HSL

hsl(93, 20%, 55%)

Színcsalád

zöld

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Succulent Greenhouse színről?

A Succulent Greenhouse HSL világossága 55%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 20%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 93°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (66/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (61/100).

Világosság

55%

közepes világosságú

Telítettség

20%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

66/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

7.67:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

7.67:1

A fekete szöveg és a Succulent Greenhouse háttér kontrasztaránya 7.67:1.

WCAG / fehér szöveg

2.74:1

A fehér szöveg és a Succulent Greenhouse háttér kontrasztaránya 2.74:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Succulent Greenhouse háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.67:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Succulent Greenhouse komplementer árnyalata #8F75A3, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A1A375 és #75A378.

Komplementer

#8F75A3

Legközelebbi név: Pickled Purple

Analóg −30°

#A1A375

Legközelebbi név: Dill Powder

Analóg +30°

#75A378

Legközelebbi név: Jadesheen

Fejlesztőknek

Használd a Succulent Greenhouse színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#8BA477

--color-succulent-greenhouse: #8BA477;

Árnyalatok

A Succulent Greenhouse világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F3F6F1

Classic Chalk

100

#E2E8DD

Spider Cotton

200

#CBD6C2

French Limestone

300

#B4C4A7

Desolace Dew

400

#9CB28B

Venetian Glass

500

#8BA477

Succulent Greenhouse

600

#7D946B

Green Eyes

700

#687B59

Lignum Vitœ Foliage

800

#536247

Mossy Bronze

900

#3F4A36

Copper Pyrite Green

Gyors értékelés

Mire jó a Succulent Greenhouse?

Gyors áttekintés arról, hogy a Succulent Greenhouse milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Succulent Greenhouse

#8BA477

Elsődleges márkaszín

Használható

61/100

Kiemelőszín

Használható

47/100

CTA / gomb

Használható

55/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

61/100

Szövegszín

Használható

52/100

Border / elválasztó

66/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Succulent Greenhouse színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Succulent Greenhouse színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Succulent Greenhouse vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Őszi Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6891B6

#B57D9B

#89A36C

#F0F0F0

#242424

Napfényes Kert Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6868B6

#B8997A

#8AA76C

#EBEBEB

#292929

Fűszeres Indigó Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#689CB6

#B57DA2

#90A36C

#F0F0F0

#242424

Barackos Égbolt Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6872B6

#B8917A

#92A76C

#EBEBEB

#292929

Meleg Indigó

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6887B6

#B57D93

#82A36C

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Erdő No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#7268B6

#B8A17A

#82A76C

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Succulent Greenhouse háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.74:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

7.67:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 7.67:1

A színről

01

Milyen szín a Succulent Greenhouse?

A Succulent Greenhouse (#8BA477) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.

02

A Succulent Greenhouse megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Succulent Greenhouse?

A Succulent Greenhouse különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Succulent Greenhouse?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Succulent Greenhouse különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Succulent Greenhouse nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Succulent Greenhouse használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Succulent Greenhouse erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Succulent Greenhouse karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Succulent Greenhouse használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Succulent Greenhouse használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Succulent Greenhouse – kérdések és válaszok

Milyen szín a Succulent Greenhouse?

A Succulent Greenhouse (#8BA477) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 93° árnyalat, 20% telítettség és 55% világosság.

Milyen színek illenek a Succulent Greenhouse színhez?

A HSL színkör alapján a Succulent Greenhouse komplementer árnyalata #8F75A3, amelyhez a Pickled Purple áll közel. Analóg kombinációhoz a #A1A375 és #75A378 árnyalat használható; ezekhez a Dill Powder és Jadesheen áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Succulent Greenhouse webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Succulent Greenhouse legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (66/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (61/100). 55%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Succulent Greenhouse háttéren?

A Succulent Greenhouse háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.67:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.67:1, a fehér szövegé 2.74:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Succulent Greenhouse?

A Succulent Greenhouse számított CTA-alkalmassági pontszáma 55/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Succulent Greenhouse színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Succulent Greenhouse (#8BA477), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.67:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Succulent Greenhouse háttérszínként?

A Succulent Greenhouse háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 55%-os világossága és 20%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Succulent Greenhouse HEX, RGB és HSL kódja?

A Succulent Greenhouse HEX kódja #8BA477. RGB értéke 139, 164, 119, HSL értéke pedig 93°, 20%, 55%.

Fedezz fel további színeket

A Succulent Greenhouse színhez hasonló árnyalatok

Antilles Garden

#8AA277

Moss Candy

#8AA775

Broccoflower

#8FA277

Salad

#8BA673

Putrid Green

#89A572

Lady Fern

#8FA174

Lush Fields

#88AA77

Luscious Lime

#91A673