Szín adatlap
Speckled Easter Egg
A Speckled Easter Egg egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.
HEX
#D38798
RGB
rgb(211, 135, 152)
HSL
hsl(347, 46%, 68%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#D38798
Legközelebbi: Speckled Easter Egg
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Speckled Easter Egg színértékei
HEX
#D38798
RGB
rgb(211, 135, 152)
HSL
hsl(347, 46%, 68%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Speckled Easter Egg színről?
A Speckled Easter Egg HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 46%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 347°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (65/100), ezt követi a border- és elválasztószín (62/100).
Világosság
68%
közepesen világos
Telítettség
46%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
65/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
7.69:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
7.69:1
A fekete szöveg és a Speckled Easter Egg háttér kontrasztaránya 7.69:1.
WCAG / fehér szöveg
2.73:1
A fehér szöveg és a Speckled Easter Egg háttér kontrasztaránya 2.73:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Speckled Easter Egg háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.69:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Speckled Easter Egg komplementer árnyalata #88D3C3, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D388BE és #D39D88.
Fejlesztőknek
Használd a Speckled Easter Egg színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#D38798
--color-speckled-easter-egg: #D38798;
Árnyalatok
A Speckled Easter Egg világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Speckled Easter Egg?
Gyors áttekintés arról, hogy a Speckled Easter Egg milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Speckled Easter Egg
#D38798
Elsődleges márkaszín
Használható
61/100
Kiemelőszín
Használható
57/100
CTA / gomb
Használható
61/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
65/100
Szövegszín
Óvatosan
37/100
Border / elválasztó
Használható
62/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Speckled Easter Egg színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Speckled Easter Egg színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Speckled Easter Egg vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Éjféli Égbolt Studio
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#91CABF
#D28997
#A9CCDA
#111111
#FFFFFF
Réz Kert
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3C2027
#D6859A
#E9E2E4
#94D6C5
#C6DDD6
Mézes Lagúna Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#D6859A
#97D8A6
#86BBCB
#EEE8E9
#2B2728
Mézes Mező No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#D6859A
#AAD69A
#8496C8
#F1EEEF
#252223
Aranyló Erdő
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F3EDEE
#D9B5BF
#D6859A
#8D2A45
#3A1821
Őszi Erdő Collection
Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.
→
#D6859A
#341920
#111111
#F2EEE8
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Speckled Easter Egg háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.73:1
Fekete szöveg
Aa
7.69:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 7.69:1
A színről
01
Milyen szín a Speckled Easter Egg?
A Speckled Easter Egg (#D38798) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Speckled Easter Egg megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Speckled Easter Egg?
A Speckled Easter Egg különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Speckled Easter Egg?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Speckled Easter Egg különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Speckled Easter Egg dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Speckled Easter Egg használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Speckled Easter Egg erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Speckled Easter Egg karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Speckled Easter Egg használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Speckled Easter Egg használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Speckled Easter Egg – kérdések és válaszok
Milyen szín a Speckled Easter Egg?
A Speckled Easter Egg (#D38798) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 347° árnyalat, 46% telítettség és 68% világosság.
Milyen színek illenek a Speckled Easter Egg színhez?
A HSL színkör alapján a Speckled Easter Egg komplementer árnyalata #88D3C3, amelyhez a Blue Frosting áll közel. Analóg kombinációhoz a #D388BE és #D39D88 árnyalat használható; ezekhez a Cyclamen és Dusty Coral áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Speckled Easter Egg webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Speckled Easter Egg legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (65/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (62/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Speckled Easter Egg háttéren?
A Speckled Easter Egg háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.69:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.69:1, a fehér szövegé 2.73:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Speckled Easter Egg?
A Speckled Easter Egg számított CTA-alkalmassági pontszáma 61/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Speckled Easter Egg színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Speckled Easter Egg (#D38798), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.69:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Speckled Easter Egg háttérszínként?
A Speckled Easter Egg háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 46%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Speckled Easter Egg HEX, RGB és HSL kódja?
A Speckled Easter Egg HEX kódja #D38798. RGB értéke 211, 135, 152, HSL értéke pedig 347°, 46%, 68%.
Fedezz fel további színeket