bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Sianna Rose

A Sianna Rose egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#CF8D9A

RGB

rgb(207, 141, 154)

HSL

hsl(348, 41%, 68%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#CF8D9A

Legközelebbi: Sianna Rose

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Sianna Rose színértékei

HEX

#CF8D9A

RGB

rgb(207, 141, 154)

HSL

hsl(348, 41%, 68%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Sianna Rose színről?

A Sianna Rose HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 41%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 348°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (66/100), ezt követi a border- és elválasztószín (64/100).

Világosság

68%

közepesen világos

Telítettség

41%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

66/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

7.93:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

7.93:1

A fekete szöveg és a Sianna Rose háttér kontrasztaránya 7.93:1.

WCAG / fehér szöveg

2.65:1

A fehér szöveg és a Sianna Rose háttér kontrasztaránya 2.65:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Sianna Rose háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.93:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Sianna Rose komplementer árnyalata #8CCFC1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CF8CBB és #CFA08C.

Komplementer

#8CCFC1

Legközelebbi név: Deco-Rate

Analóg −30°

#CF8CBB

Legközelebbi név: Pressed Flower

Analóg +30°

#CFA08C

Legközelebbi név: Shiny Kettle

Fejlesztőknek

Használd a Sianna Rose színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#CF8D9A

--color-sianna-rose: #CF8D9A;

Árnyalatok

A Sianna Rose világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAF4F5

Abalone

100

#F3E3E6

Be Mine

200

#E9CCD2

Pink Pail

300

#E0B5BD

Heart’s Content

400

#D69EA9

Young at Heart

500

#CF8D9A

Sianna Rose

600

#BA7F8B

Lipstick Pink

700

#9B6A74

Montrose Rose

800

#7C555C

Rose Branch

900

#5D3F45

Hibiscus Punch

Gyors értékelés

Mire jó a Sianna Rose?

Gyors áttekintés arról, hogy a Sianna Rose milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Sianna Rose

#CF8D9A

Elsődleges márkaszín

Használható

58/100

Kiemelőszín

Használható

53/100

CTA / gomb

Használható

58/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

66/100

Szövegszín

Óvatosan

37/100

Border / elválasztó

Használható

64/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Sianna Rose színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Sianna Rose színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Sianna Rose vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Éjféli Égbolt Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#91CABF

#D28997

#A9CCDA

#111111

#FFFFFF

Kiegyensúlyozott Agyag No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352729

#CA9198

#E6E6E6

#9FCBC6

#CDD6D5

Homokos Agyag

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#CA9198

#A2CDB3

#93ADBE

#EBEBEB

#292929

Őszi Moha No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#CA9198

#A9CBA4

#9196BA

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Agyag Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0BDC0

#CA9198

#803840

#341E20

Homokos Mező Tone

Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.

#CA9198

#2E1F20

#111111

#F2EEE8

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Sianna Rose háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.65:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

7.93:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 7.93:1

A színről

01

Milyen szín a Sianna Rose?

A Sianna Rose (#CF8D9A) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Sianna Rose megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Sianna Rose?

A Sianna Rose különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Sianna Rose?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Sianna Rose különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Sianna Rose dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Sianna Rose használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Sianna Rose erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Sianna Rose karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Sianna Rose használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Sianna Rose használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Sianna Rose – kérdések és válaszok

Milyen szín a Sianna Rose?

A Sianna Rose (#CF8D9A) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 348° árnyalat, 41% telítettség és 68% világosság.

Milyen színek illenek a Sianna Rose színhez?

A HSL színkör alapján a Sianna Rose komplementer árnyalata #8CCFC1, amelyhez a Deco-Rate áll közel. Analóg kombinációhoz a #CF8CBB és #CFA08C árnyalat használható; ezekhez a Pressed Flower és Shiny Kettle áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Sianna Rose webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Sianna Rose legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (66/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (64/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Sianna Rose háttéren?

A Sianna Rose háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.93:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.93:1, a fehér szövegé 2.65:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Sianna Rose?

A Sianna Rose számított CTA-alkalmassági pontszáma 58/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Sianna Rose színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Sianna Rose (#CF8D9A), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.93:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Sianna Rose háttérszínként?

A Sianna Rose háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 41%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Sianna Rose HEX, RGB és HSL kódja?

A Sianna Rose HEX kódja #CF8D9A. RGB értéke 207, 141, 154, HSL értéke pedig 348°, 41%, 68%.

Fedezz fel további színeket

A Sianna Rose színhez hasonló árnyalatok

Can Can

#D08A9B

Rosetti

#CF929A

Ducal Pink

#CE9096

Puce

#CC8899

Orchid Smoke

#CD899E

Fruit Cocktail

#D08995

Speckled Easter Egg

#D38798

Bridal Rose

#D1949C