Szín adatlap
Shopping Bag
A Shopping Bag egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú piros szín.
HEX
#5A4743
RGB
rgb(90, 71, 67)
HSL
hsl(10, 15%, 31%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#5A4743
Legközelebbi: Shopping Bag
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Shopping Bag színértékei
HEX
#5A4743
RGB
rgb(90, 71, 67)
HSL
hsl(10, 15%, 31%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Shopping Bag színről?
A Shopping Bag HSL világossága 31%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 15%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 10°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
31%
közepesen sötét
Telítettség
15%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
79/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
8.69:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.42:1
A fekete szöveg és a Shopping Bag háttér kontrasztaránya 2.42:1.
WCAG / fehér szöveg
8.69:1
A fehér szöveg és a Shopping Bag háttér kontrasztaránya 8.69:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Shopping Bag háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.69:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Shopping Bag komplementer árnyalata #43575B, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #5B434B és #5B5343.
Fejlesztőknek
Használd a Shopping Bag színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#5A4743
--color-shopping-bag: #5A4743;
Árnyalatok
A Shopping Bag világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Shopping Bag?
Gyors áttekintés arról, hogy a Shopping Bag milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Shopping Bag
#5A4743
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
42/100
Kiemelőszín
Óvatosan
33/100
CTA / gomb
Óvatosan
38/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Használható
45/100
Szövegszín
Jó
79/100
Border / elválasztó
Használható
55/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Shopping Bag színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Shopping Bag színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Shopping Bag vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Tiszta Mező No. 2
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#355B6E
#694171
#5E473B
#52714B
#F0F0F0
Rendezett Moha Series
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#35546E
#6F4171
#5E4B3B
#4D714B
#F0F0F0
Borostyán Palakő Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#356E4C
#574375
#5B4739
#F0F0F0
#242424
Studio Kert Studio
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#35636E
#634171
#5E423B
#57714B
#F0F0F0
Terrakotta Indigó
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#356E44
#504375
#5B4239
#F0F0F0
#242424
Barackos Bor
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#356E54
#5E4375
#5B4C39
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Shopping Bag háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
8.69:1
Fekete szöveg
Aa
2.42:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 8.69:1
A színről
01
Milyen szín a Shopping Bag?
A Shopping Bag (#5A4743) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Shopping Bag megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Shopping Bag?
A Shopping Bag különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Shopping Bag?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Shopping Bag különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Shopping Bag dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Shopping Bag használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Shopping Bag erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Shopping Bag karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Shopping Bag használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Shopping Bag használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Shopping Bag – kérdések és válaszok
Milyen szín a Shopping Bag?
A Shopping Bag (#5A4743) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 10° árnyalat, 15% telítettség és 31% világosság.
Milyen színek illenek a Shopping Bag színhez?
A HSL színkör alapján a Shopping Bag komplementer árnyalata #43575B, amelyhez a Sabionando Grey áll közel. Analóg kombinációhoz a #5B434B és #5B5343 árnyalat használható; ezekhez a Huckleberry és Shadow Ridge áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Shopping Bag webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Shopping Bag legerősebb szerepköre szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 31%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Shopping Bag háttéren?
A Shopping Bag háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.69:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.42:1, a fehér szövegé 8.69:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Shopping Bag?
A Shopping Bag számított CTA-alkalmassági pontszáma 38/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Shopping Bag színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Shopping Bag (#5A4743), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.69:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Shopping Bag háttérszínként?
A Shopping Bag háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 31%-os világossága és 15%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Shopping Bag HEX, RGB és HSL kódja?
A Shopping Bag HEX kódja #5A4743. RGB értéke 90, 71, 67, HSL értéke pedig 10°, 15%, 31%.
Fedezz fel további színeket