bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Coffee Bean

A Coffee Bean egy sötét, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
sötét
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#362D26

RGB

rgb(54, 45, 38)

HSL

hsl(26, 17%, 18%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#362D26

Legközelebbi: Coffee Bean

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Coffee Bean színértékei

HEX

#362D26

RGB

rgb(54, 45, 38)

HSL

hsl(26, 17%, 18%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

sötét

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Coffee Bean színről?

A Coffee Bean HSL világossága 18%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 17%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 26°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (94/100), ezt követi a háttérszín (85/100).

Világosság

18%

sötét

Telítettség

17%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

94/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

13.46:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

1.56:1

A fekete szöveg és a Coffee Bean háttér kontrasztaránya 1.56:1.

WCAG / fehér szöveg

13.46:1

A fehér szöveg és a Coffee Bean háttér kontrasztaránya 13.46:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Coffee Bean háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 13.46:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Coffee Bean komplementer árnyalata #262F36, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #362627 és #363526.

Komplementer

#262F36

Legközelebbi név: Chimney Sweep

Analóg −30°

#362627

Legközelebbi név: Aubergine

Analóg +30°

#363526

Legközelebbi név: Graphite

Fejlesztőknek

Használd a Coffee Bean színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#362D26

--color-coffee-bean: #362D26;

Árnyalatok

A Coffee Bean világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#EBEAE9

Mystic White

100

#CDCBC9

Passive

200

#A5A19D

Missouri Mud

300

#7C7772

Tadpole

400

#544D47

Barnwood

500

#362D26

Coffee Bean

600

#312922

Wood Bark

700

#29221D

Orka Black

800

#201B17

Black Umber

900

#181411

Kokushoku Black

Gyors értékelés

Mire jó a Coffee Bean?

Gyors áttekintés arról, hogy a Coffee Bean milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Coffee Bean

#362D26

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

29/100

Kiemelőszín

Óvatosan

25/100

CTA / gomb

Óvatosan

28/100

Háttérszín

Kiváló

85/100

Kártya / surface

Óvatosan

34/100

Szövegszín

Kiváló

94/100

Border / elválasztó

Használható

47/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Coffee Bean színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Coffee Bean színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Coffee Bean vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Tiszta Mező

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352D27

#6E4C35

#E6E6E6

#3E5F74

#CDD2D6

Prémium Palakő No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352D27

#B68768

#E6E6E6

#779DB6

#CDD2D6

Tiszta Bor Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352D27

#CAA891

#E6E6E6

#9FB9CB

#CDD2D6

Friss Agyag Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352E27

#B69168

#E6E6E6

#7794B6

#CDD1D6

Modern Indigó Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352E27

#CAAF91

#E6E6E6

#9FB4CB

#CDD1D6

Karakteres Moha Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#352B27

#6E4435

#E6E6E6

#3E6674

#CDD3D6

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Coffee Bean háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

13.46:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

1.56:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 13.46:1

A színről

01

Milyen szín a Coffee Bean?

A Coffee Bean (#362D26) egy sötét, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Coffee Bean megjelenése

Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Coffee Bean?

A Coffee Bean különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Coffee Bean?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Coffee Bean különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Coffee Bean vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Coffee Bean használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Coffee Bean erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Coffee Bean karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Coffee Bean használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Coffee Bean használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Coffee Bean – kérdések és válaszok

Milyen szín a Coffee Bean?

A Coffee Bean (#362D26) egy sötét, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 26° árnyalat, 17% telítettség és 18% világosság.

Milyen színek illenek a Coffee Bean színhez?

A HSL színkör alapján a Coffee Bean komplementer árnyalata #262F36, amelyhez a Chimney Sweep áll közel. Analóg kombinációhoz a #362627 és #363526 árnyalat használható; ezekhez a Aubergine és Graphite áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Coffee Bean webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Coffee Bean legerősebb szerepköre szövegszín (94/100), ezt követi a háttérszín (85/100). 18%-os világossága miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos.

Milyen szövegszín olvasható a Coffee Bean háttéren?

A Coffee Bean háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 13.46:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.56:1, a fehér szövegé 13.46:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Coffee Bean?

A Coffee Bean számított CTA-alkalmassági pontszáma 28/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Coffee Bean színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Coffee Bean (#362D26), a fehér szöveg ajánlott, mert 13.46:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Coffee Bean háttérszínként?

A Coffee Bean háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 85/100. 18%-os világossága és 17%-os telítettsége miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Coffee Bean HEX, RGB és HSL kódja?

A Coffee Bean HEX kódja #362D26. RGB értéke 54, 45, 38, HSL értéke pedig 26°, 17%, 18%.

Fedezz fel további színeket

A Coffee Bean színhez hasonló árnyalatok

Roanoke

#372B25

Night Brown Black

#322D25

Betel Nut Dye

#352925

Industrial Black

#322B26

Melon Seed

#332C22

Sambuca

#3B2E25

Deep Brown

#342A2A

Go to Hell Black

#342C21