bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Romantic Vampire

A Romantic Vampire egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín.

rózsaszín
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#991166

RGB

rgb(153, 17, 102)

HSL

hsl(323, 80%, 33%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#991166

Legközelebbi: Romantic Vampire

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Romantic Vampire színértékei

HEX

#991166

RGB

rgb(153, 17, 102)

HSL

hsl(323, 80%, 33%)

Színcsalád

rózsaszín

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Romantic Vampire színről?

A Romantic Vampire HSL világossága 33%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 80%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 323°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (86/100), ezt követi a kiemelőszín (83/100).

Világosság

33%

közepesen sötét

Telítettség

80%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

86/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

8:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.63:1

A fekete szöveg és a Romantic Vampire háttér kontrasztaránya 2.63:1.

WCAG / fehér szöveg

8:1

A fehér szöveg és a Romantic Vampire háttér kontrasztaránya 8:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Romantic Vampire háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Romantic Vampire komplementer árnyalata #119744, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #881197 és #971121.

Komplementer

#119744

Legközelebbi név: Boogie Blast

Analóg −30°

#881197

Legközelebbi név: Violaceous Greti

Analóg +30°

#971121

Legközelebbi név: Tilted Red

Fejlesztőknek

Használd a Romantic Vampire színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#991166

--color-romantic-vampire: #991166;

Árnyalatok

A Romantic Vampire világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5E7F0

Snow Plum

100

#E6C4D9

Dreamy Memory

200

#D194BA

Pressed Flower

300

#BD649C

Spring Crocus

400

#A8357D

Plum Kingdom

500

#991166

Romantic Vampire

600

#8A0F5C

Cardinal Pink

700

#730D4D

Velvet

800

#5C0A3D

Mulberry Wood

900

#45082E

Dark Sanctuary

Gyors értékelés

Mire jó a Romantic Vampire?

Gyors áttekintés arról, hogy a Romantic Vampire milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Romantic Vampire

#991166

Elsődleges márkaszín

Kiváló

80/100

Kiemelőszín

Kiváló

83/100

CTA / gomb

Kiváló

86/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

30/100

Szövegszín

71/100

Border / elválasztó

Óvatosan

27/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Romantic Vampire színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Romantic Vampire színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Romantic Vampire vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Napfényes Lagúna Studio

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#1D8747

#9C1667

#1FAD9F

#111111

#FFFFFF

Réz Mező No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#124928

#109345

#DAF1E3

#9C1667

#EAB8D6

Homokos Horizont No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491237

#931067

#F1DAE9

#169C43

#B8EAC9

Naplemente Bor Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#931067

#2EA117

#178270

#F4E1EE

#371B2E

Réz Mező Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#931067

#729E1A

#185B7C

#F6EAF2

#301728

Homokos Moha No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8F2

#EAA4D2

#931067

#A90F76

#460B33

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Romantic Vampire háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

8:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.63:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 8:1

A színről

01

Milyen szín a Romantic Vampire?

A Romantic Vampire (#991166) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.

02

A Romantic Vampire megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Romantic Vampire?

A Romantic Vampire különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Romantic Vampire?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Romantic Vampire különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Romantic Vampire barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Romantic Vampire használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Romantic Vampire erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Romantic Vampire karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Romantic Vampire intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Romantic Vampire használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Romantic Vampire – kérdések és válaszok

Milyen szín a Romantic Vampire?

A Romantic Vampire (#991166) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 323° árnyalat, 80% telítettség és 33% világosság.

Milyen színek illenek a Romantic Vampire színhez?

A HSL színkör alapján a Romantic Vampire komplementer árnyalata #119744, amelyhez a Boogie Blast áll közel. Analóg kombinációhoz a #881197 és #971121 árnyalat használható; ezekhez a Violaceous Greti és Tilted Red áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Romantic Vampire webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Romantic Vampire legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (86/100), ezt követi a kiemelőszín (83/100). 33%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Romantic Vampire háttéren?

A Romantic Vampire háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.63:1, a fehér szövegé 8:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Romantic Vampire?

A Romantic Vampire számított CTA-alkalmassági pontszáma 86/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Romantic Vampire színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Romantic Vampire (#991166), a fehér szöveg ajánlott, mert 8:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Romantic Vampire háttérszínként?

A Romantic Vampire háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 33%-os világossága és 80%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Romantic Vampire HEX, RGB és HSL kódja?

A Romantic Vampire HEX kódja #991166. RGB értéke 153, 17, 102, HSL értéke pedig 323°, 80%, 33%.

Fedezz fel további színeket

A Romantic Vampire színhez hasonló árnyalatok

Morbid Princess

#9E0E64

Raspberry Magenta

#9A1A60

Berry Curious

#9B1C5D

Banafsaji Purple

#A50B5E

Obscure Orchid

#9D0759

Red Violet

#9E0168

8 Bit Eggplant

#990066

Celestial Dragon

#992266