bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Red Robin

A Red Robin egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#7D4138

RGB

rgb(125, 65, 56)

HSL

hsl(8, 38%, 35%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#7D4138

Legközelebbi: Red Robin

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Red Robin színértékei

HEX

#7D4138

RGB

rgb(125, 65, 56)

HSL

hsl(8, 38%, 35%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Red Robin színről?

A Red Robin HSL világossága 35%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 38%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 8°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100).

Világosság

35%

közepesen sötét

Telítettség

38%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

7.82:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.69:1

A fekete szöveg és a Red Robin háttér kontrasztaránya 2.69:1.

WCAG / fehér szöveg

7.82:1

A fehér szöveg és a Red Robin háttér kontrasztaránya 7.82:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Red Robin háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.82:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Red Robin komplementer árnyalata #37727B, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #7B3750 és #7B6237.

Komplementer

#37727B

Legközelebbi név: Grand Rapids

Analóg −30°

#7B3750

Legközelebbi név: Rich Red Violet

Analóg +30°

#7B6237

Legközelebbi név: Twig Basket

Fejlesztőknek

Használd a Red Robin színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#7D4138

--color-red-robin: #7D4138;

Árnyalatok

A Red Robin világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F2ECEB

Bunny Hop

100

#DFD0CD

Watermelon Milk

200

#C5AAA5

Poetry in Motion

300

#AB847E

Rocky Mountain

400

#915E56

Copper Mining

500

#7D4138

Red Robin

600

#713B32

Steampunk Leather

700

#5E312A

Rookwood Red

800

#4B2722

Bitter Chocolate

900

#381D19

Scorched

Gyors értékelés

Mire jó a Red Robin?

Gyors áttekintés arról, hogy a Red Robin milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Red Robin

#7D4138

Elsődleges márkaszín

Használható

59/100

Kiemelőszín

Használható

53/100

CTA / gomb

Használható

58/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

42/100

Szövegszín

75/100

Border / elválasztó

Használható

47/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Red Robin színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Red Robin színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Red Robin vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Réz Mező

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C0BD

#6E3D35

#804238

#34211E

Őszi Moha Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C0BD

#975349

#804238

#34211E

Fűszeres Kert

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C0BD

#B67268

#804238

#34211E

Terrakotta Agyag

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0EFEF

#D0C0BD

#CA9891

#804038

#34201E

Modern Bor No. 2

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#5F297A

#7F4034

#436A2F

#3D747F

#F0EFF0

Kortárs Agyag Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#34297A

#824035

#2E6635

#EFEEF1

#222225

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Red Robin háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

7.82:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.69:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 7.82:1

A színről

01

Milyen szín a Red Robin?

A Red Robin (#7D4138) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Red Robin megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Red Robin?

A Red Robin különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Red Robin?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Red Robin különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Red Robin dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Red Robin használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Red Robin erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Red Robin karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Red Robin használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Red Robin használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Red Robin – kérdések és válaszok

Milyen szín a Red Robin?

A Red Robin (#7D4138) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 8° árnyalat, 38% telítettség és 35% világosság.

Milyen színek illenek a Red Robin színhez?

A HSL színkör alapján a Red Robin komplementer árnyalata #37727B, amelyhez a Grand Rapids áll közel. Analóg kombinációhoz a #7B3750 és #7B6237 árnyalat használható; ezekhez a Rich Red Violet és Twig Basket áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Red Robin webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Red Robin legerősebb szerepköre szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 35%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Red Robin háttéren?

A Red Robin háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.82:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.69:1, a fehér szövegé 7.82:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Red Robin?

A Red Robin számított CTA-alkalmassági pontszáma 58/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Red Robin színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Red Robin (#7D4138), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.82:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Red Robin háttérszínként?

A Red Robin háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 35%-os világossága és 38%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Red Robin HEX, RGB és HSL kódja?

A Red Robin HEX kódja #7D4138. RGB értéke 125, 65, 56, HSL értéke pedig 8°, 38%, 35%.

Fedezz fel további színeket

A Red Robin színhez hasonló árnyalatok

Country Sleigh

#7E4337

Spiced Apple

#7F403A

Monterey Chestnut

#7D4235

Raw Cinnabar

#7D403B

Red Pepper

#7A3F38

Aged Teak

#7A4134

Armadillo Egg

#7D4638

Bole

#79443B