Szín adatlap
Pyrite Green
A Pyrite Green egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín.
HEX
#3A6364
RGB
rgb(58, 99, 100)
HSL
hsl(181, 27%, 31%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#3A6364
Legközelebbi: Pyrite Green
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Pyrite Green színértékei
HEX
#3A6364
RGB
rgb(58, 99, 100)
HSL
hsl(181, 27%, 31%)
Színcsalád
cián
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Pyrite Green színről?
A Pyrite Green HSL világossága 31%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 27%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 181°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
31%
közepesen sötét
Telítettség
27%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
79/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
6.67:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
3.15:1
A fekete szöveg és a Pyrite Green háttér kontrasztaránya 3.15:1.
WCAG / fehér szöveg
6.67:1
A fehér szöveg és a Pyrite Green háttér kontrasztaránya 6.67:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Pyrite Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.67:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Pyrite Green komplementer árnyalata #643A3A, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #3A6450 és #3A4E64.
Fejlesztőknek
Használd a Pyrite Green színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#3A6364
--color-pyrite-green: #3A6364;
Árnyalatok
A Pyrite Green világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Pyrite Green?
Gyors áttekintés arról, hogy a Pyrite Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Pyrite Green
#3A6364
Elsődleges márkaszín
Használható
49/100
Kiemelőszín
Óvatosan
42/100
CTA / gomb
Használható
47/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
42/100
Szövegszín
Jó
79/100
Border / elválasztó
Használható
50/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Pyrite Green színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Pyrite Green színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Pyrite Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Fűszeres Bor Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E3554
#437740
#39605E
#EBEBEB
#292929
Kiegyensúlyozott Palakő No. 2
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#6E3535
#597141
#3B5E5E
#5E4B71
#F0F0F0
Meleg Horizont Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#6E354C
#407746
#395C60
#EBEBEB
#292929
Rendezett Bor Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273235
#35636E
#E6E6E6
#74493E
#D6CECD
Borostyán Korall
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#35636E
#774051
#605439
#EBEBEB
#292929
Őszi Mező Studio
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#35636E
#75436B
#545B39
#F0F0F0
#242424
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Pyrite Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
6.67:1
Fekete szöveg
Aa
3.15:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 6.67:1
A színről
01
Milyen szín a Pyrite Green?
A Pyrite Green (#3A6364) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.
02
A Pyrite Green megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Pyrite Green?
A Pyrite Green különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Pyrite Green?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Pyrite Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Pyrite Green friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Pyrite Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Pyrite Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Pyrite Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Pyrite Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Pyrite Green használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Pyrite Green – kérdések és válaszok
Milyen szín a Pyrite Green?
A Pyrite Green (#3A6364) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 181° árnyalat, 27% telítettség és 31% világosság.
Milyen színek illenek a Pyrite Green színhez?
A HSL színkör alapján a Pyrite Green komplementer árnyalata #643A3A, amelyhez a Bogong Moth áll közel. Analóg kombinációhoz a #3A6450 és #3A4E64 árnyalat használható; ezekhez a Serbian Green és Inked áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Pyrite Green webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Pyrite Green legerősebb szerepköre szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 31%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Pyrite Green háttéren?
A Pyrite Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.67:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.15:1, a fehér szövegé 6.67:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Pyrite Green?
A Pyrite Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 47/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Pyrite Green színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Pyrite Green (#3A6364), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.67:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Pyrite Green háttérszínként?
A Pyrite Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 31%-os világossága és 27%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Pyrite Green HEX, RGB és HSL kódja?
A Pyrite Green HEX kódja #3A6364. RGB értéke 58, 99, 100, HSL értéke pedig 181°, 27%, 31%.
Fedezz fel további színeket