bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Serbian Green

A Serbian Green egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.

zöld
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#3E644F

RGB

rgb(62, 100, 79)

HSL

hsl(147, 23%, 32%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#3E644F

Legközelebbi: Serbian Green

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Serbian Green színértékei

HEX

#3E644F

RGB

rgb(62, 100, 79)

HSL

hsl(147, 23%, 32%)

Színcsalád

zöld

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Serbian Green színről?

A Serbian Green HSL világossága 32%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 23%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 147°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (78/100), ezt követi a háttérszín (60/100).

Világosság

32%

közepesen sötét

Telítettség

23%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

78/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

6.69:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.14:1

A fekete szöveg és a Serbian Green háttér kontrasztaránya 3.14:1.

WCAG / fehér szöveg

6.69:1

A fehér szöveg és a Serbian Green háttér kontrasztaránya 6.69:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Serbian Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.69:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Serbian Green komplementer árnyalata #643F53, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #41643F és #3F6462.

Komplementer

#643F53

Legközelebbi név: Purple Stiletto

Analóg −30°

#41643F

Legközelebbi név: Friendly Fairway

Analóg +30°

#3F6462

Legközelebbi név: Moor Pond Green

Fejlesztőknek

Használd a Serbian Green színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#3E644F

--color-serbian-green: #3E644F;

Árnyalatok

A Serbian Green világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#ECF0ED

Spring Fog

100

#CFD8D3

Limestone Path

200

#A8B9B0

Quiet Teal

300

#829A8D

Paradise Found

400

#5B7B69

Dark Sorrel

500

#3E644F

Serbian Green

600

#385A47

Shadow Leaf

700

#2F4B3B

Norfolk Green

800

#253C2F

Palm Green

900

#1C2D24

Quartzite

Gyors értékelés

Mire jó a Serbian Green?

Gyors áttekintés arról, hogy a Serbian Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Serbian Green

#3E644F

Elsődleges márkaszín

Használható

48/100

Kiemelőszín

Óvatosan

40/100

CTA / gomb

Használható

45/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

43/100

Szövegszín

78/100

Border / elválasztó

Használható

52/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Serbian Green színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Serbian Green színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Serbian Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Indigó

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6E356A

#587740

#39604F

#EBEBEB

#292929

Barackos Moha No. 3

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#6E354C

#6D7141

#3B5E50

#4F4B71

#F0F0F0

Homokos Erdő No. 2

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#6E3554

#716F41

#3B5E4B

#4B4D71

#F0F0F0

Napfényes Palakő Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6A356E

#5F7740

#39604A

#EBEBEB

#292929

Aranyló Bor Studio

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#6E3563

#517740

#396054

#EBEBEB

#292929

Modern Korall Collection

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#6E3544

#667141

#3B5E55

#544B71

#F0F0F0

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Serbian Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

6.69:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.14:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 6.69:1

A színről

01

Milyen szín a Serbian Green?

A Serbian Green (#3E644F) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.

02

A Serbian Green megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Serbian Green?

A Serbian Green különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Serbian Green?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Serbian Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Serbian Green nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Serbian Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Serbian Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Serbian Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Serbian Green használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Serbian Green használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Serbian Green – kérdések és válaszok

Milyen szín a Serbian Green?

A Serbian Green (#3E644F) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 147° árnyalat, 23% telítettség és 32% világosság.

Milyen színek illenek a Serbian Green színhez?

A HSL színkör alapján a Serbian Green komplementer árnyalata #643F53, amelyhez a Purple Stiletto áll közel. Analóg kombinációhoz a #41643F és #3F6462 árnyalat használható; ezekhez a Friendly Fairway és Moor Pond Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Serbian Green webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Serbian Green legerősebb szerepköre szövegszín (78/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 32%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Serbian Green háttéren?

A Serbian Green háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.69:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.14:1, a fehér szövegé 6.69:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Serbian Green?

A Serbian Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 45/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Serbian Green színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Serbian Green (#3E644F), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.69:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Serbian Green háttérszínként?

A Serbian Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 32%-os világossága és 23%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Serbian Green HEX, RGB és HSL kódja?

A Serbian Green HEX kódja #3E644F. RGB értéke 62, 100, 79, HSL értéke pedig 147°, 23%, 32%.

Fedezz fel további színeket

A Serbian Green színhez hasonló árnyalatok

Tropical Foliage

#3E6252

Ethereal Woods

#3E5E4E

Isle of Pines

#3E6655

Amish Green

#3A5F4E

Windy Pine

#3D604A

Moss Vale

#38614C

Nordic Pine

#43694D

Stromboli

#406356