Szín adatlap
Porcelain Mint
A Porcelain Mint egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#DBE7E1
RGB
rgb(219, 231, 225)
HSL
hsl(150, 20%, 88%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#DBE7E1
Legközelebbi: Porcelain Mint
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Porcelain Mint színértékei
HEX
#DBE7E1
RGB
rgb(219, 231, 225)
HSL
hsl(150, 20%, 88%)
Színcsalád
zöld
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Porcelain Mint színről?
A Porcelain Mint HSL világossága 88%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 20%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 150°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (86/100).
Világosság
88%
világos
Telítettség
20%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
16.53:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
16.53:1
A fekete szöveg és a Porcelain Mint háttér kontrasztaránya 16.53:1.
WCAG / fehér szöveg
1.27:1
A fehér szöveg és a Porcelain Mint háttér kontrasztaránya 1.27:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Porcelain Mint háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 16.53:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Porcelain Mint komplementer árnyalata #E7DAE0, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DAE7DA és #DAE7E7.
Fejlesztőknek
Használd a Porcelain Mint színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#DBE7E1
--color-porcelain-mint: #DBE7E1;
Árnyalatok
A Porcelain Mint világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Porcelain Mint?
Gyors áttekintés arról, hogy a Porcelain Mint milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Porcelain Mint
#DBE7E1
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
24/100
Kiemelőszín
Óvatosan
23/100
CTA / gomb
Óvatosan
25/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Kiváló
86/100
Szövegszín
Óvatosan
14/100
Border / elválasztó
Kiváló
84/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Porcelain Mint színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Porcelain Mint színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Porcelain Mint vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Homokos Kert Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#19431F
#1D872B
#DEEDE0
#8F2481
#E3BFDF
Réz Mező Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#19431F
#46D859
#DEEDE0
#D558C4
#E3BFDF
Aranyló Horizont Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#19431F
#78E287
#DEEDE0
#E189D6
#E3BFDF
Homokos Kert
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#194324
#1D8739
#DEEDE2
#8F2472
#E3BFDA
Aranyló Erdő Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#194324
#46D86D
#DEEDE2
#D558B4
#E3BFDA
Meleg Moha Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#194324
#78E295
#DEEDE2
#E189CA
#E3BFDA
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Porcelain Mint háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.27:1
Fekete szöveg
Aa
16.53:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 16.53:1
A színről
01
Milyen szín a Porcelain Mint?
A Porcelain Mint (#DBE7E1) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Porcelain Mint megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Porcelain Mint?
A Porcelain Mint különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Porcelain Mint?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Porcelain Mint különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Porcelain Mint nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Porcelain Mint használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Porcelain Mint erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Porcelain Mint karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Porcelain Mint könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Porcelain Mint használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Porcelain Mint – kérdések és válaszok
Milyen szín a Porcelain Mint?
A Porcelain Mint (#DBE7E1) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 150° árnyalat, 20% telítettség és 88% világosság.
Milyen színek illenek a Porcelain Mint színhez?
A HSL színkör alapján a Porcelain Mint komplementer árnyalata #E7DAE0, amelyhez a Bōsōzoku Pink áll közel. Analóg kombinációhoz a #DAE7DA és #DAE7E7 árnyalat használható; ezekhez a Watercolour White és Cold Soft Blue áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Porcelain Mint webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Porcelain Mint legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (86/100). 88%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Porcelain Mint háttéren?
A Porcelain Mint háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 16.53:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 16.53:1, a fehér szövegé 1.27:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Porcelain Mint?
A Porcelain Mint számított CTA-alkalmassági pontszáma 25/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Porcelain Mint színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Porcelain Mint (#DBE7E1), a fekete szöveg ajánlott, mert 16.53:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Porcelain Mint háttérszínként?
A Porcelain Mint háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 88%-os világossága és 20%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Porcelain Mint HEX, RGB és HSL kódja?
A Porcelain Mint HEX kódja #DBE7E1. RGB értéke 219, 231, 225, HSL értéke pedig 150°, 20%, 88%.
Fedezz fel további színeket