bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Passion Flower

A Passion Flower egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín.

lila
közepes világosságú
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#6F5698

RGB

rgb(111, 86, 152)

HSL

hsl(263, 28%, 47%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#6F5698

Legközelebbi: Passion Flower

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Passion Flower színértékei

HEX

#6F5698

RGB

rgb(111, 86, 152)

HSL

hsl(263, 28%, 47%)

Színcsalád

lila

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Passion Flower színről?

A Passion Flower HSL világossága 47%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 28%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 263°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (67/100), ezt követi a CTA- és gombszín (62/100).

Világosság

47%

közepes világosságú

Telítettség

28%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

67/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

6.07:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.46:1

A fekete szöveg és a Passion Flower háttér kontrasztaránya 3.46:1.

WCAG / fehér szöveg

6.07:1

A fehér szöveg és a Passion Flower háttér kontrasztaránya 6.07:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Passion Flower háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.07:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Passion Flower komplementer árnyalata #809956, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #565E99 és #925699.

Komplementer

#809956

Legközelebbi név: Pretty Maiden

Analóg −30°

#565E99

Legközelebbi név: Royal Marquis

Analóg +30°

#925699

Legközelebbi név: Vicious Violet

Fejlesztőknek

Használd a Passion Flower színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#6F5698

--color-passion-flower: #6F5698;

Árnyalatok

A Passion Flower világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F1EEF5

Aragonite White

100

#DBD5E5

Slaanesh Grey

200

#BEB3D1

Frosted Orchid

300

#A191BC

Yolanda

400

#856FA7

Babiana

500

#6F5698

Passion Flower

600

#644D89

Violet Majesty

700

#534172

Raw Amethyst

800

#43345B

Jakarta Skyline

900

#322744

Power Outage

Gyors értékelés

Mire jó a Passion Flower?

Gyors áttekintés arról, hogy a Passion Flower milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Passion Flower

#6F5698

Elsődleges márkaszín

67/100

Kiemelőszín

Használható

54/100

CTA / gomb

Használható

62/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

53/100

Szövegszín

Használható

61/100

Border / elválasztó

Használható

58/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Passion Flower színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Passion Flower színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Passion Flower vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Városi Indigó Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#303527

#7D9749

#E6E6E6

#6C549C

#D0CDD6

Meleg Korall No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#49975E

#6B599B

#815D51

#F0F0F0

#242424

Meleg Palakő Tone

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#499768

#74599B

#816451

#F0F0F0

#242424

Borostyán Égbolt Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#539749

#71569F

#865072

#EBEBEB

#292929

Studio Erdő Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#2E3527

#739749

#E6E6E6

#75549C

#D1CDD6

Aranyló Égbolt Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#5E9749

#67569F

#865079

#EBEBEB

#292929

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Passion Flower háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

6.07:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.46:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 6.07:1

A színről

01

Milyen szín a Passion Flower?

A Passion Flower (#6F5698) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. A lila színcsaládra jellemzően kreatív, karakteres és kifinomult vizuális karaktert képvisel.

02

A Passion Flower megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Passion Flower?

A Passion Flower különösen jól használható kreatív márkákhoz, prémium megjelenésekhez és egyedi vizuális identitásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Passion Flower?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Passion Flower különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Passion Flower kreatív, különleges és kifinomult benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, kreatív szolgáltatások és wellness területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy kreatív, karakteres és kifinomult megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Passion Flower használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Passion Flower erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Passion Flower karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Passion Flower használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Passion Flower használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Passion Flower – kérdések és válaszok

Milyen szín a Passion Flower?

A Passion Flower (#6F5698) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. HSL értéke 263° árnyalat, 28% telítettség és 47% világosság.

Milyen színek illenek a Passion Flower színhez?

A HSL színkör alapján a Passion Flower komplementer árnyalata #809956, amelyhez a Pretty Maiden áll közel. Analóg kombinációhoz a #565E99 és #925699 árnyalat használható; ezekhez a Royal Marquis és Vicious Violet áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Passion Flower webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Passion Flower legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (67/100), ezt követi a CTA- és gombszín (62/100). 47%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Passion Flower háttéren?

A Passion Flower háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.07:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.46:1, a fehér szövegé 6.07:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Passion Flower?

A Passion Flower számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Passion Flower színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Passion Flower (#6F5698), a fehér szöveg ajánlott, mert 6.07:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Passion Flower háttérszínként?

A Passion Flower háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 47%-os világossága és 28%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Passion Flower HEX, RGB és HSL kódja?

A Passion Flower HEX kódja #6F5698. RGB értéke 111, 86, 152, HSL értéke pedig 263°, 28%, 47%.

Fedezz fel további színeket

A Passion Flower színhez hasonló árnyalatok

Rollick

#6D5698

Just a Fairytale

#6C5D97

Parfait d’Amour

#734F96

Juneberry

#775496

Pure Mauve

#6F5390

Sumire Violet

#7058A3

Classic Waltz

#71588D

Emperor Jewel

#715A8D