Szín adatlap
Napoleonic Blue
A Napoleonic Blue egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín.
HEX
#2C4170
RGB
rgb(44, 65, 112)
HSL
hsl(221, 44%, 31%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#2C4170
Legközelebbi: Napoleonic Blue
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Napoleonic Blue színértékei
HEX
#2C4170
RGB
rgb(44, 65, 112)
HSL
hsl(221, 44%, 31%)
Színcsalád
kék
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Napoleonic Blue színről?
A Napoleonic Blue HSL világossága 31%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 44%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 221°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
31%
közepesen sötét
Telítettség
44%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
79/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
10.01:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.1:1
A fekete szöveg és a Napoleonic Blue háttér kontrasztaránya 2.1:1.
WCAG / fehér szöveg
10.01:1
A fehér szöveg és a Napoleonic Blue háttér kontrasztaránya 10.01:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Napoleonic Blue háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 10.01:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Napoleonic Blue komplementer árnyalata #725C2C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #2C6572 és #392C72.
Fejlesztőknek
Használd a Napoleonic Blue színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#2C4170
--color-napoleonic-blue: #2C4170;
Árnyalatok
A Napoleonic Blue világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Napoleonic Blue?
Gyors áttekintés arról, hogy a Napoleonic Blue milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Napoleonic Blue
#2C4170
Elsődleges márkaszín
Használható
58/100
Kiemelőszín
Használható
55/100
CTA / gomb
Használható
59/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
37/100
Szövegszín
Jó
79/100
Border / elválasztó
Óvatosan
42/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Napoleonic Blue színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Napoleonic Blue színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Napoleonic Blue vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Terrakotta Kert Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#7A3429
#328567
#2E446B
#EEE8E8
#2B2727
Homokos Moha
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#7A5F29
#347F40
#2F436A
#7F3D74
#F0F0EF
Városi Agyag No. 3
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#7A3F29
#328572
#2E3C6B
#EEE9E8
#2B2827
Mézes Agyag Collection
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#7A6A29
#347F4A
#2F3B6A
#7F3D6C
#F0F0EF
Réz Égbolt
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#871D47
#519027
#234271
#F4ECEF
#2B1D22
Mézes Égbolt
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#87631D
#268C37
#243F75
#8E2F7E
#F3F1ED
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Napoleonic Blue háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
10.01:1
Fekete szöveg
Aa
2.1:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 10.01:1
A színről
01
Milyen szín a Napoleonic Blue?
A Napoleonic Blue (#2C4170) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.
02
A Napoleonic Blue megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Napoleonic Blue?
A Napoleonic Blue különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Napoleonic Blue?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Napoleonic Blue különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Napoleonic Blue stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Napoleonic Blue használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Napoleonic Blue erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Napoleonic Blue karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Napoleonic Blue használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Napoleonic Blue használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Napoleonic Blue – kérdések és válaszok
Milyen szín a Napoleonic Blue?
A Napoleonic Blue (#2C4170) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 221° árnyalat, 44% telítettség és 31% világosság.
Milyen színek illenek a Napoleonic Blue színhez?
A HSL színkör alapján a Napoleonic Blue komplementer árnyalata #725C2C, amelyhez a Moss Brown áll közel. Analóg kombinációhoz a #2C6572 és #392C72 árnyalat használható; ezekhez a Mordant Blue és Her Highness áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Napoleonic Blue webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Napoleonic Blue legerősebb szerepköre szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 31%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Napoleonic Blue háttéren?
A Napoleonic Blue háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 10.01:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.1:1, a fehér szövegé 10.01:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Napoleonic Blue?
A Napoleonic Blue számított CTA-alkalmassági pontszáma 59/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Napoleonic Blue színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Napoleonic Blue (#2C4170), a fehér szöveg ajánlott, mert 10.01:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Napoleonic Blue háttérszínként?
A Napoleonic Blue háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 31%-os világossága és 44%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Napoleonic Blue HEX, RGB és HSL kódja?
A Napoleonic Blue HEX kódja #2C4170. RGB értéke 44, 65, 112, HSL értéke pedig 221°, 44%, 31%.
Fedezz fel további színeket