bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Muddy Rose

A Muddy Rose egy világos, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#E2BEB4

RGB

rgb(226, 190, 180)

HSL

hsl(13, 44%, 80%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E2BEB4

Legközelebbi: Muddy Rose

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Muddy Rose színértékei

HEX

#E2BEB4

RGB

rgb(226, 190, 180)

HSL

hsl(13, 44%, 80%)

Színcsalád

piros

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Muddy Rose színről?

A Muddy Rose HSL világossága 80%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 44%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 13°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (74/100).

Világosság

80%

világos

Telítettség

44%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

75/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

12.26:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

12.26:1

A fekete szöveg és a Muddy Rose háttér kontrasztaránya 12.26:1.

WCAG / fehér szöveg

1.71:1

A fehér szöveg és a Muddy Rose háttér kontrasztaránya 1.71:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Muddy Rose háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 12.26:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Muddy Rose komplementer árnyalata #B6D9E2, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E2B6C2 és #E2D6B6.

Komplementer

#B6D9E2

Legközelebbi név: Blue Shimmer

Analóg −30°

#E2B6C2

Legközelebbi név: Melanie

Analóg +30°

#E2D6B6

Legközelebbi név: Afghan Hound

Fejlesztőknek

Használd a Muddy Rose színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E2BEB4

--color-muddy-rose: #E2BEB4;

Árnyalatok

A Muddy Rose világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FCF9F8

Cloud Petal

100

#F8EFEC

Shea

200

#F2E2DD

Bare Pink

300

#ECD5CE

Coral Cream

400

#E6C8BF

Iced Cherry

500

#E2BEB4

Muddy Rose

600

#CBABA2

Art Deco Pink

700

#AA8F87

Hollow Brown

800

#88726C

Smokey Claret

900

#665551

Harvest Oak

Gyors értékelés

Mire jó a Muddy Rose?

Gyors áttekintés arról, hogy a Muddy Rose milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Muddy Rose

#E2BEB4

Elsődleges márkaszín

Használható

46/100

Kiemelőszín

Használható

47/100

CTA / gomb

Használható

49/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

74/100

Szövegszín

Óvatosan

23/100

Border / elválasztó

69/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Muddy Rose színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Muddy Rose színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Muddy Rose vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Borostyán Korall Studio

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EDEA

#E1BBAD

#87391D

#9B3E1C

#401E12

Naplemente Indigó

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EDEA

#E1BBAD

#B94E27

#9B3E1C

#401E12

Aranyló Agyag

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EDEA

#E1BBAD

#D86D46

#9B3E1C

#401E12

Barackos Palakő No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EDEA

#E1BBAD

#E29578

#9B3E1C

#401E12

Borostyán Moha No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EFEA

#E1C2AD

#87471D

#9B4F1C

#402412

Meleg Égbolt Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F5EFEA

#E1C2AD

#B96227

#9B4F1C

#402412

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Muddy Rose háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.71:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

12.26:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 12.26:1

A színről

01

Milyen szín a Muddy Rose?

A Muddy Rose (#E2BEB4) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Muddy Rose megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Muddy Rose?

A Muddy Rose különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Muddy Rose?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Muddy Rose különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Muddy Rose dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Muddy Rose használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Muddy Rose erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Muddy Rose karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Muddy Rose könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Muddy Rose használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Muddy Rose – kérdések és válaszok

Milyen szín a Muddy Rose?

A Muddy Rose (#E2BEB4) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 13° árnyalat, 44% telítettség és 80% világosság.

Milyen színek illenek a Muddy Rose színhez?

A HSL színkör alapján a Muddy Rose komplementer árnyalata #B6D9E2, amelyhez a Blue Shimmer áll közel. Analóg kombinációhoz a #E2B6C2 és #E2D6B6 árnyalat használható; ezekhez a Melanie és Afghan Hound áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Muddy Rose webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Muddy Rose legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (74/100). 80%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Muddy Rose háttéren?

A Muddy Rose háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 12.26:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 12.26:1, a fehér szövegé 1.71:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Muddy Rose?

A Muddy Rose számított CTA-alkalmassági pontszáma 49/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Muddy Rose színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Muddy Rose (#E2BEB4), a fekete szöveg ajánlott, mert 12.26:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Muddy Rose háttérszínként?

A Muddy Rose háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 80%-os világossága és 44%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Muddy Rose HEX, RGB és HSL kódja?

A Muddy Rose HEX kódja #E2BEB4. RGB értéke 226, 190, 180, HSL értéke pedig 13°, 44%, 80%.

Fedezz fel további színeket

A Muddy Rose színhez hasonló árnyalatok

Peach Powder

#E2BDB3

Sweet Peach

#E2BCB3

Sunwashed Brick

#E3C1B3

Adorable

#E3BEB0

Calico Rose

#E5C1B3

Balcony Rose

#E2BCB8

Rose Fog

#E7BCB4

Positively Pink

#E7BFB6