Szín adatlap
Moroccan Leather
A Moroccan Leather egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.
HEX
#6D4444
RGB
rgb(109, 68, 68)
HSL
hsl(0, 23%, 35%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#6D4444
Legközelebbi: Moroccan Leather
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Moroccan Leather színértékei
HEX
#6D4444
RGB
rgb(109, 68, 68)
HSL
hsl(0, 23%, 35%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Moroccan Leather színről?
A Moroccan Leather HSL világossága 35%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 23%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 0°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
35%
közepesen sötét
Telítettség
23%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
75/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
8.2:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.56:1
A fekete szöveg és a Moroccan Leather háttér kontrasztaránya 2.56:1.
WCAG / fehér szöveg
8.2:1
A fehér szöveg és a Moroccan Leather háttér kontrasztaránya 8.2:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Moroccan Leather háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.2:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Moroccan Leather komplementer árnyalata #456E6E, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #6E4559 és #6E5945.
Fejlesztőknek
Használd a Moroccan Leather színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#6D4444
--color-moroccan-leather: #6D4444;
Árnyalatok
A Moroccan Leather világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Moroccan Leather?
Gyors áttekintés arról, hogy a Moroccan Leather milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Moroccan Leather
#6D4444
Elsődleges márkaszín
Használható
51/100
Kiemelőszín
Óvatosan
42/100
CTA / gomb
Használható
48/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Használható
46/100
Szövegszín
Jó
75/100
Border / elválasztó
Használható
54/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Moroccan Leather színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Moroccan Leather színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Moroccan Leather vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Karakteres Indigó No. 3
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#54356E
#714441
#4B5E3B
#4B6F71
#F0F0F0
Tiszta Palakő Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#4C356E
#714146
#505E3B
#4B716D
#F0F0F0
Kortárs Palakő Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#5B356E
#714941
#475E3B
#4B6B71
#F0F0F0
Napfényes Égbolt No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#35356E
#754343
#395B39
#F0F0F0
#242424
Városi Lagúna No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273534
#356E6A
#E6E6E6
#743E42
#D6CDCD
Városi Mező
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#273435
#356A6E
#E6E6E6
#74423E
#D6CDCD
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Moroccan Leather háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
8.2:1
Fekete szöveg
Aa
2.56:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 8.2:1
A színről
01
Milyen szín a Moroccan Leather?
A Moroccan Leather (#6D4444) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Moroccan Leather megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Moroccan Leather?
A Moroccan Leather különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Moroccan Leather?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Moroccan Leather különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Moroccan Leather dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Moroccan Leather használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Moroccan Leather erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Moroccan Leather karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Moroccan Leather használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Moroccan Leather használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Moroccan Leather – kérdések és válaszok
Milyen szín a Moroccan Leather?
A Moroccan Leather (#6D4444) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 0° árnyalat, 23% telítettség és 35% világosság.
Milyen színek illenek a Moroccan Leather színhez?
A HSL színkör alapján a Moroccan Leather komplementer árnyalata #456E6E, amelyhez a Farrago áll közel. Analóg kombinációhoz a #6E4559 és #6E5945 árnyalat használható; ezekhez a Prune Purple és Baby Bear áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Moroccan Leather webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Moroccan Leather legerősebb szerepköre szövegszín (75/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 35%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Moroccan Leather háttéren?
A Moroccan Leather háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.2:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.56:1, a fehér szövegé 8.2:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Moroccan Leather?
A Moroccan Leather számított CTA-alkalmassági pontszáma 48/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Moroccan Leather színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Moroccan Leather (#6D4444), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.2:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Moroccan Leather háttérszínként?
A Moroccan Leather háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 35%-os világossága és 23%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Moroccan Leather HEX, RGB és HSL kódja?
A Moroccan Leather HEX kódja #6D4444. RGB értéke 109, 68, 68, HSL értéke pedig 0°, 23%, 35%.
Fedezz fel további színeket