Szín adatlap
Cuba Brown
A Cuba Brown egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.
HEX
#623D3D
RGB
rgb(98, 61, 61)
HSL
hsl(0, 23%, 31%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#623D3D
Legközelebbi: Cuba Brown
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Cuba Brown színértékei
HEX
#623D3D
RGB
rgb(98, 61, 61)
HSL
hsl(0, 23%, 31%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Cuba Brown színről?
A Cuba Brown HSL világossága 31%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 23%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 0°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100).
Világosság
31%
közepesen sötét
Telítettség
23%
visszafogottan telített
Legjobb szerepkör
79/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
9.32:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.25:1
A fekete szöveg és a Cuba Brown háttér kontrasztaránya 2.25:1.
WCAG / fehér szöveg
9.32:1
A fehér szöveg és a Cuba Brown háttér kontrasztaránya 9.32:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Cuba Brown háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.32:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Cuba Brown komplementer árnyalata #3D6161, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #613D4F és #614F3D.
Fejlesztőknek
Használd a Cuba Brown színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#623D3D
--color-cuba-brown: #623D3D;
Árnyalatok
A Cuba Brown világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Cuba Brown?
Gyors áttekintés arról, hogy a Cuba Brown milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Cuba Brown
#623D3D
Elsődleges márkaszín
Használható
47/100
Kiemelőszín
Óvatosan
39/100
CTA / gomb
Óvatosan
44/100
Háttérszín
Használható
60/100
Kártya / surface
Óvatosan
43/100
Szövegszín
Jó
79/100
Border / elválasztó
Használható
52/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Cuba Brown színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Cuba Brown színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Cuba Brown vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Réz Mező
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#356E4C
#724077
#60393D
#EBEBEB
#292929
Tiszta Korall No. 3
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356E6A
#564171
#5E3B3D
#61714B
#F0F0F0
Harmonikus Moha Edition
Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.
→
#356A6E
#5C4171
#5E3D3B
#5C714B
#F0F0F0
Mézes Horizont
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#356E54
#774075
#603B39
#EBEBEB
#292929
Fűszeres Kert Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#356E5B
#77406E
#604039
#EBEBEB
#292929
Terrakotta Bor Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#356E44
#6A4077
#603942
#EBEBEB
#292929
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Cuba Brown háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
9.32:1
Fekete szöveg
Aa
2.25:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 9.32:1
A színről
01
Milyen szín a Cuba Brown?
A Cuba Brown (#623D3D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Cuba Brown megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Cuba Brown?
A Cuba Brown különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Cuba Brown?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Cuba Brown különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Cuba Brown dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Cuba Brown használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Cuba Brown erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Cuba Brown karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Cuba Brown használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Cuba Brown használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Cuba Brown – kérdések és válaszok
Milyen szín a Cuba Brown?
A Cuba Brown (#623D3D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 0° árnyalat, 23% telítettség és 31% világosság.
Milyen színek illenek a Cuba Brown színhez?
A HSL színkör alapján a Cuba Brown komplementer árnyalata #3D6161, amelyhez a Moor Pond Green áll közel. Analóg kombinációhoz a #613D4F és #614F3D árnyalat használható; ezekhez a Old Eggplant és Corral áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Cuba Brown webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Cuba Brown legerősebb szerepköre szövegszín (79/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 31%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Cuba Brown háttéren?
A Cuba Brown háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.32:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.25:1, a fehér szövegé 9.32:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Cuba Brown?
A Cuba Brown számított CTA-alkalmassági pontszáma 44/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Cuba Brown színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Cuba Brown (#623D3D), a fehér szöveg ajánlott, mert 9.32:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Cuba Brown háttérszínként?
A Cuba Brown háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 31%-os világossága és 23%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Cuba Brown HEX, RGB és HSL kódja?
A Cuba Brown HEX kódja #623D3D. RGB értéke 98, 61, 61, HSL értéke pedig 0°, 23%, 31%.
Fedezz fel további színeket