bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Mauve Glow

A Mauve Glow egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#D18489

RGB

rgb(209, 132, 137)

HSL

hsl(356, 46%, 67%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#D18489

Legközelebbi: Mauve Glow

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Mauve Glow színértékei

HEX

#D18489

RGB

rgb(209, 132, 137)

HSL

hsl(356, 46%, 67%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Mauve Glow színről?

A Mauve Glow HSL világossága 67%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 46%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 356°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (64/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (62/100).

Világosság

67%

közepesen világos

Telítettség

46%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

64/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

7.37:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

7.37:1

A fekete szöveg és a Mauve Glow háttér kontrasztaránya 7.37:1.

WCAG / fehér szöveg

2.85:1

A fehér szöveg és a Mauve Glow háttér kontrasztaránya 2.85:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Mauve Glow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.37:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Mauve Glow komplementer árnyalata #84D2CC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D284B0 és #D2A684.

Komplementer

#84D2CC

Legközelebbi név: Water Wings

Analóg −30°

#D284B0

Legközelebbi név: Ice Plant

Analóg +30°

#D2A684

Legközelebbi név: Sunset Beige

Fejlesztőknek

Használd a Mauve Glow színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#D18489

--color-mauve-glow: #D18489;

Árnyalatok

A Mauve Glow világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAF3F3

Ivory Tower

100

#F4E0E2

Candy Mix

200

#EAC8CA

Oh so Pretty

300

#E1AFB2

Grim Pink

400

#D8969B

Blooming Perfect

500

#D18489

Mauve Glow

600

#BC777B

Nipple

700

#9D6367

Spring Rosewood

800

#7D4F52

Antique Red

900

#5E3B3E

Night Mauve

Gyors értékelés

Mire jó a Mauve Glow?

Gyors áttekintés arról, hogy a Mauve Glow milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Mauve Glow

#D18489

Elsődleges márkaszín

Használható

62/100

Kiemelőszín

Használható

58/100

CTA / gomb

Használható

62/100

Háttérszín

Használható

45/100

Kártya / surface

Használható

64/100

Szövegszín

Óvatosan

38/100

Border / elválasztó

Használható

61/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Mauve Glow színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Mauve Glow színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Mauve Glow vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Napfényes Kert No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#3C2020

#D68585

#E9E2E2

#94D6D6

#C6DDDD

Meleg Mező No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#D68585

#97D8B8

#86A8CB

#EEE8E8

#2B2727

Aranyló Korall Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#D68585

#9AD69A

#8484C8

#F1EEEE

#252222

Napfényes Moha Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F3EDED

#D9B5B5

#D68585

#8D2A2A

#3A1818

Meleg Bor

Mély tónusokra, erős kontrasztra és elegáns semleges felületekre épülő paletta.

#D68585

#341919

#111111

#F2EEE8

#FFFFFF

Naplemente Korall Edition

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#D68585

#7CDEDE

#E3C2A0

#111111

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Mauve Glow háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.85:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

7.37:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 7.37:1

A színről

01

Milyen szín a Mauve Glow?

A Mauve Glow (#D18489) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Mauve Glow megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Mauve Glow?

A Mauve Glow különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Mauve Glow?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Mauve Glow különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Mauve Glow dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Mauve Glow használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Mauve Glow erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Mauve Glow karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Mauve Glow használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Mauve Glow használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Mauve Glow – kérdések és válaszok

Milyen szín a Mauve Glow?

A Mauve Glow (#D18489) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 356° árnyalat, 46% telítettség és 67% világosság.

Milyen színek illenek a Mauve Glow színhez?

A HSL színkör alapján a Mauve Glow komplementer árnyalata #84D2CC, amelyhez a Water Wings áll közel. Analóg kombinációhoz a #D284B0 és #D2A684 árnyalat használható; ezekhez a Ice Plant és Sunset Beige áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Mauve Glow webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Mauve Glow legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (64/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (62/100). 67%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Mauve Glow háttéren?

A Mauve Glow háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.37:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.37:1, a fehér szövegé 2.85:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Mauve Glow?

A Mauve Glow számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Mauve Glow színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Mauve Glow (#D18489), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.37:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Mauve Glow háttérszínként?

A Mauve Glow háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 67%-os világossága és 46%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Mauve Glow HEX, RGB és HSL kódja?

A Mauve Glow HEX kódja #D18489. RGB értéke 209, 132, 137, HSL értéke pedig 356°, 46%, 67%.

Fedezz fel további színeket

A Mauve Glow színhez hasonló árnyalatok

Victorian Rouge

#D28085

Almond Rose

#CC8888

Doric Pink

#D0888E

Rose Sachet

#CE858F

Rhubarb Pie

#D78187

I Pink I Can

#D47F8D

Galah

#D28083

Memorable Rose

#CF8A8D