Szín adatlap
Memorable Rose
A Memorable Rose egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín.
HEX
#CF8A8D
RGB
rgb(207, 138, 141)
HSL
hsl(357, 42%, 68%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CF8A8D
Legközelebbi: Memorable Rose
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Memorable Rose színértékei
HEX
#CF8A8D
RGB
rgb(207, 138, 141)
HSL
hsl(357, 42%, 68%)
Színcsalád
piros
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Memorable Rose színről?
A Memorable Rose HSL világossága 68%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 42%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 357°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (66/100), ezt követi a border- és elválasztószín (64/100).
Világosság
68%
közepesen világos
Telítettség
42%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
66/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
7.67:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
7.67:1
A fekete szöveg és a Memorable Rose háttér kontrasztaránya 7.67:1.
WCAG / fehér szöveg
2.74:1
A fehér szöveg és a Memorable Rose háttér kontrasztaránya 2.74:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Memorable Rose háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.67:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Memorable Rose komplementer árnyalata #8BD0CC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D08BB1 és #D0AA8B.
Fejlesztőknek
Használd a Memorable Rose színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CF8A8D
--color-memorable-rose: #CF8A8D;
Árnyalatok
A Memorable Rose világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Memorable Rose?
Gyors áttekintés arról, hogy a Memorable Rose milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Memorable Rose
#CF8A8D
Elsődleges márkaszín
Használható
58/100
Kiemelőszín
Használható
54/100
CTA / gomb
Használható
58/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Jó
66/100
Szövegszín
Óvatosan
37/100
Border / elválasztó
Használható
64/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Memorable Rose színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Memorable Rose színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Memorable Rose vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Sarki Moha Edition
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#91CAC6
#D2898E
#A9C5DA
#111111
#FFFFFF
Mézes Mező Edition
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#85D6A5
#D197D8
#CB868D
#E8EEEA
#272B28
Fagyos Palakő No. 2
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#91C6CA
#D28E89
#A9BFDA
#111111
#FFFFFF
Meleg Lagúna
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#85D6B0
#D897D6
#CB8886
#E8EEEB
#272B29
Barackos Indigó
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3C2023
#D6858F
#E9E2E3
#94D6CF
#C6DDDA
Naplemente Moha Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#D6858F
#97D8B0
#86B0CB
#EEE8E8
#2B2727
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Memorable Rose háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.74:1
Fekete szöveg
Aa
7.67:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 7.67:1
A színről
01
Milyen szín a Memorable Rose?
A Memorable Rose (#CF8A8D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.
02
A Memorable Rose megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Memorable Rose?
A Memorable Rose különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Memorable Rose?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Memorable Rose különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Memorable Rose dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Memorable Rose használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Memorable Rose erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Memorable Rose karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Memorable Rose használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Memorable Rose használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Memorable Rose – kérdések és válaszok
Milyen szín a Memorable Rose?
A Memorable Rose (#CF8A8D) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 357° árnyalat, 42% telítettség és 68% világosság.
Milyen színek illenek a Memorable Rose színhez?
A HSL színkör alapján a Memorable Rose komplementer árnyalata #8BD0CC, amelyhez a Aaquatic Wonderland áll közel. Analóg kombinációhoz a #D08BB1 és #D0AA8B árnyalat használható; ezekhez a Moonlit Mauve és Cliff Brown áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Memorable Rose webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Memorable Rose legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (66/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (64/100). 68%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Memorable Rose háttéren?
A Memorable Rose háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.67:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.67:1, a fehér szövegé 2.74:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Memorable Rose?
A Memorable Rose számított CTA-alkalmassági pontszáma 58/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Memorable Rose színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Memorable Rose (#CF8A8D), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.67:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Memorable Rose háttérszínként?
A Memorable Rose háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 68%-os világossága és 42%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Memorable Rose HEX, RGB és HSL kódja?
A Memorable Rose HEX kódja #CF8A8D. RGB értéke 207, 138, 141, HSL értéke pedig 357°, 42%, 68%.
Fedezz fel további színeket