bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Iron Head

A Iron Head egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín.

kék
közepes világosságú
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#344D56

RGB

rgb(52, 77, 86)

HSL

hsl(196, 25%, 27%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#344D56

Legközelebbi: Iron Head

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Iron Head színértékei

HEX

#344D56

RGB

rgb(52, 77, 86)

HSL

hsl(196, 25%, 27%)

Színcsalád

kék

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Iron Head színről?

A Iron Head HSL világossága 27%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 25%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 196°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (84/100), ezt követi a háttérszín (60/100).

Világosság

27%

sötét

Telítettség

25%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

84/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

8.97:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.34:1

A fekete szöveg és a Iron Head háttér kontrasztaránya 2.34:1.

WCAG / fehér szöveg

8.97:1

A fehér szöveg és a Iron Head háttér kontrasztaránya 8.97:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Iron Head háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.97:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Iron Head komplementer árnyalata #563D34, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #34564E és #343C56.

Komplementer

#563D34

Legközelebbi név: Lounge Leather

Analóg −30°

#34564E

Legközelebbi név: Balsam Branch

Analóg +30°

#343C56

Legközelebbi név: Black River Falls

Fejlesztőknek

Használd a Iron Head színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#344D56

--color-iron-head: #344D56;

Árnyalatok

A Iron Head világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#EBEDEE

Tropical Breeze

100

#CCD3D5

Lullaby

200

#A4AFB3

Laundry Blue

300

#7B8B91

Deep Channel

400

#52686F

Rush Hour

500

#344D56

Iron Head

600

#2F454D

Dad’s Coupe

700

#273A41

Cool Current

800

#1F2E34

Freinacht Black

900

#172327

Wet Foliage

Gyors értékelés

Mire jó a Iron Head?

Gyors áttekintés arról, hogy a Iron Head milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Iron Head

#344D56

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

43/100

Kiemelőszín

Óvatosan

38/100

CTA / gomb

Óvatosan

42/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

39/100

Szövegszín

Kiváló

84/100

Border / elválasztó

Használható

49/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Iron Head színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Iron Head színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Iron Head vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Fűszeres Bor Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6E3554

#5E7543

#394C5B

#F0F0F0

#242424

Borostyán Moha

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6E355B

#647543

#39505B

#F0F0F0

#242424

Aranyló Lagúna No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6E354C

#577543

#39475B

#F0F0F0

#242424

Őszi Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#6E3563

#6B7543

#39545B

#F0F0F0

#242424

Homokos Moha No. 3

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#6E5435

#417144

#3B4B5E

#714B6F

#F0F0F0

Elegáns Égbolt

Négy színből álló gazdag és sokoldalú rendszer erősebb vizuális változatossághoz.

#6E4C35

#467141

#3B505E

#6D4B71

#F0F0F0

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Iron Head háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

8.97:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.34:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 8.97:1

A színről

01

Milyen szín a Iron Head?

A Iron Head (#344D56) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.

02

A Iron Head megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Iron Head?

A Iron Head különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Iron Head?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Iron Head különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Iron Head stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Iron Head használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Iron Head erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Iron Head karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Iron Head használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Iron Head használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Iron Head – kérdések és válaszok

Milyen szín a Iron Head?

A Iron Head (#344D56) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 196° árnyalat, 25% telítettség és 27% világosság.

Milyen színek illenek a Iron Head színhez?

A HSL színkör alapján a Iron Head komplementer árnyalata #563D34, amelyhez a Lounge Leather áll közel. Analóg kombinációhoz a #34564E és #343C56 árnyalat használható; ezekhez a Balsam Branch és Black River Falls áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Iron Head webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Iron Head legerősebb szerepköre szövegszín (84/100), ezt követi a háttérszín (60/100). 27%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Iron Head háttéren?

A Iron Head háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.97:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.34:1, a fehér szövegé 8.97:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Iron Head?

A Iron Head számított CTA-alkalmassági pontszáma 42/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Iron Head színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Iron Head (#344D56), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.97:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Iron Head háttérszínként?

A Iron Head háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 27%-os világossága és 25%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Iron Head HEX, RGB és HSL kódja?

A Iron Head HEX kódja #344D56. RGB értéke 52, 77, 86, HSL értéke pedig 196°, 25%, 27%.

Fedezz fel további színeket

A Iron Head színhez hasonló árnyalatok

Nocturne

#344D58

Aircraft Blue

#354F58

Sailor’s Coat

#334B58

Sea Kelp

#354A55

Seaworthy

#314D58

Urban Oasis

#374F54

Galenite Blue

#374B52

Mountain Midnight

#385058