bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Wet Foliage

A Wet Foliage egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú cián szín.

cián
sötét
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#162825

RGB

rgb(22, 40, 37)

HSL

hsl(170, 29%, 12%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#162825

Legközelebbi: Wet Foliage

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Wet Foliage színértékei

HEX

#162825

RGB

rgb(22, 40, 37)

HSL

hsl(170, 29%, 12%)

Színcsalád

cián

Világosság

sötét

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Wet Foliage színről?

A Wet Foliage HSL világossága 12%, ezért nagyon sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 29%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 170°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a szövegszín (100/100).

Világosság

12%

nagyon sötét

Telítettség

29%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

15.39:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

1.36:1

A fekete szöveg és a Wet Foliage háttér kontrasztaránya 1.36:1.

WCAG / fehér szöveg

15.39:1

A fehér szöveg és a Wet Foliage háttér kontrasztaránya 15.39:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Wet Foliage háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.39:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Wet Foliage komplementer árnyalata #271619, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #16271C és #162227.

Komplementer

#271619

Legközelebbi név: Dark Orchestra

Analóg −30°

#16271C

Legközelebbi név: Black Emerald

Analóg +30°

#162227

Legközelebbi név: Wet Foliage

Fejlesztőknek

Használd a Wet Foliage színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#162825

--color-wet-foliage: #162825;

Árnyalatok

A Wet Foliage világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#E8EAE9

Snowbank

100

#C5C9C9

Grey Screen

200

#969E9D

Drizzling Mist

300

#687371

Rich Pewter

400

#394846

Darkness Green

500

#162825

Wet Foliage

600

#142421

Black Feather

700

#111E1C

Black Emerald

800

#0D1816

Black Is Back

900

#0A1211

Ruined Smores

Gyors értékelés

Mire jó a Wet Foliage?

Gyors áttekintés arról, hogy a Wet Foliage milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Wet Foliage

#162825

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

29/100

Kiemelőszín

Óvatosan

30/100

CTA / gomb

Óvatosan

31/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

Óvatosan

27/100

Szövegszín

Kiváló

100/100

Border / elválasztó

Óvatosan

39/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Wet Foliage színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Wet Foliage színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Wet Foliage vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Mézes Lagúna Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#1D8755

#5F2790

#714D23

#ECF4F0

#1D2B24

Őszi Korall Edition

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#27B975

#7F35C0

#A06C31

#ECF4F0

#1D2B24

Aranyló Indigó Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#46D894

#9D5FD3

#C78B48

#ECF4F0

#1D2B24

Terrakotta Égbolt

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#78E2B1

#BA8FE0

#D5A976

#ECF4F0

#1D2B24

Homokos Bor

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#1D8763

#6D2790

#715723

#ECF4F1

#1D2B26

Mézes Indigó

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#27B989

#9235C0

#A07B31

#ECF4F1

#1D2B26

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Wet Foliage háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

15.39:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

1.36:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 15.39:1

A színről

01

Milyen szín a Wet Foliage?

A Wet Foliage (#162825) egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. A cián színcsaládra jellemzően friss, tiszta és modern vizuális karaktert képvisel.

02

A Wet Foliage megjelenése

Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Wet Foliage?

A Wet Foliage különösen jól használható modern digitális felületekhez, technológiai projektekhez és könnyed vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Wet Foliage?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Wet Foliage különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Wet Foliage friss, rendezett és digitális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, SaaS, egészségügyi technológia és digitális szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy friss, tiszta és modern megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Wet Foliage használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Wet Foliage erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Wet Foliage karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Wet Foliage használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Wet Foliage használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Wet Foliage – kérdések és válaszok

Milyen szín a Wet Foliage?

A Wet Foliage (#162825) egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú cián szín. HSL értéke 170° árnyalat, 29% telítettség és 12% világosság.

Milyen színek illenek a Wet Foliage színhez?

A HSL színkör alapján a Wet Foliage komplementer árnyalata #271619, amelyhez a Dark Orchestra áll közel. Analóg kombinációhoz a #16271C és #162227 árnyalat használható; ezekhez a Black Emerald és Wet Foliage áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Wet Foliage webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Wet Foliage legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a szövegszín (100/100). 12%-os világossága miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos.

Milyen szövegszín olvasható a Wet Foliage háttéren?

A Wet Foliage háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.39:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.36:1, a fehér szövegé 15.39:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Wet Foliage?

A Wet Foliage számított CTA-alkalmassági pontszáma 31/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Wet Foliage színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Wet Foliage (#162825), a fehér szöveg ajánlott, mert 15.39:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Wet Foliage háttérszínként?

A Wet Foliage háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 12%-os világossága és 29%-os telítettsége miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Wet Foliage HEX, RGB és HSL kódja?

A Wet Foliage HEX kódja #162825. RGB értéke 22, 40, 37, HSL értéke pedig 170°, 29%, 12%.

Fedezz fel további színeket

A Wet Foliage színhez hasonló árnyalatok

Guerrilla Forest

#142D25

Shadow Warrior

#1A2421

Black Feather

#112222

Sunken Ship

#10252A

Crow Feather

#102329

Deep Slate Green

#0F261F

Washed Black

#1F262A

Black Pearl

#1E272C