Szín adatlap
Illicit Green
A Illicit Green egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#56FCA2
RGB
rgb(86, 252, 162)
HSL
hsl(147, 97%, 66%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#56FCA2
Legközelebbi: Illicit Green
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Illicit Green színértékei
HEX
#56FCA2
RGB
rgb(86, 252, 162)
HSL
hsl(147, 97%, 66%)
Színcsalád
zöld
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Illicit Green színről?
A Illicit Green HSL világossága 66%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 97%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 147°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (99/100), ezt követi a kiemelőszín (97/100).
Világosság
66%
közepesen világos
Telítettség
97%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
99/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
15.84:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
15.84:1
A fekete szöveg és a Illicit Green háttér kontrasztaránya 15.84:1.
WCAG / fehér szöveg
1.33:1
A fehér szöveg és a Illicit Green háttér kontrasztaránya 1.33:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Illicit Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.84:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Illicit Green komplementer árnyalata #FC54B1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #5DFC54 és #54FCF4.
Fejlesztőknek
Használd a Illicit Green színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#56FCA2
--color-illicit-green: #56FCA2;
Árnyalatok
A Illicit Green világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Illicit Green?
Gyors áttekintés arról, hogy a Illicit Green milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Illicit Green
#56FCA2
Elsődleges márkaszín
Kiváló
81/100
Kiemelőszín
Kiváló
97/100
CTA / gomb
Kiváló
99/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
50/100
Szövegszín
Óvatosan
30/100
Border / elválasztó
Óvatosan
38/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Illicit Green színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Illicit Green színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Illicit Green vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Homokos Palakő No. 2
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#35E935
#F42AF4
#55F1A3
#111111
#FFFFFF
Terrakotta Lagúna
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#EF6CB2
#64F7A9
#F68E91
#111111
#FFFFFF
Aranyló Palakő Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#EF6CC3
#64F795
#F68E9F
#111111
#FFFFFF
Meleg Kert Series
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#4DE935
#D92AF4
#55F18E
#111111
#FFFFFF
Fűszeres Bor Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#35E94D
#F42AD9
#55F1B8
#111111
#FFFFFF
Őszi Palakő
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#124928
#6CEFA0
#DAF1E3
#ED7EC0
#EAB8D6
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Illicit Green háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.33:1
Fekete szöveg
Aa
15.84:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 15.84:1
A színről
01
Milyen szín a Illicit Green?
A Illicit Green (#56FCA2) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Illicit Green megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Illicit Green?
A Illicit Green különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Illicit Green?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Illicit Green különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Illicit Green nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Illicit Green használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Illicit Green erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Illicit Green karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Illicit Green intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Illicit Green használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Illicit Green – kérdések és válaszok
Milyen szín a Illicit Green?
A Illicit Green (#56FCA2) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 147° árnyalat, 97% telítettség és 66% világosság.
Milyen színek illenek a Illicit Green színhez?
A HSL színkör alapján a Illicit Green komplementer árnyalata #FC54B1, amelyhez a Pink Katydid áll közel. Analóg kombinációhoz a #5DFC54 és #54FCF4 árnyalat használható; ezekhez a Puyo Blob Green és Icy Life áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Illicit Green webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Illicit Green legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (99/100), ezt követi a kiemelőszín (97/100). 66%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Illicit Green háttéren?
A Illicit Green háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.84:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 15.84:1, a fehér szövegé 1.33:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Illicit Green?
A Illicit Green számított CTA-alkalmassági pontszáma 99/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Illicit Green színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Illicit Green (#56FCA2), a fekete szöveg ajánlott, mert 15.84:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Illicit Green háttérszínként?
A Illicit Green háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 66%-os világossága és 97%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Illicit Green HEX, RGB és HSL kódja?
A Illicit Green HEX kódja #56FCA2. RGB értéke 86, 252, 162, HSL értéke pedig 147°, 97%, 66%.
Fedezz fel további színeket