bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Hot Lava

A Hot Lava egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín.

rózsaszín
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#AA0033

RGB

rgb(170, 0, 51)

HSL

hsl(342, 100%, 33%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#AA0033

Legközelebbi: Hot Lava

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Hot Lava színértékei

HEX

#AA0033

RGB

rgb(170, 0, 51)

HSL

hsl(342, 100%, 33%)

Színcsalád

rózsaszín

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Hot Lava színről?

A Hot Lava HSL világossága 33%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 342°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (98/100).

Világosság

33%

közepesen sötét

Telítettség

100%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

100/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

7.62:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.76:1

A fekete szöveg és a Hot Lava háttér kontrasztaránya 2.76:1.

WCAG / fehér szöveg

7.62:1

A fehér szöveg és a Hot Lava háttér kontrasztaránya 7.62:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Hot Lava háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.62:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Hot Lava komplementer árnyalata #00A876, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A80087 és #A82200.

Komplementer

#00A876

Legközelebbi név: Dragon Scale

Analóg −30°

#A80087

Legközelebbi név: Vanishing Night

Analóg +30°

#A82200

Legközelebbi név: Saveloy

Fejlesztőknek

Használd a Hot Lava színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#AA0033

--color-hot-lava: #AA0033;

Árnyalatok

A Hot Lava világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F7E6EB

Amour Frais

100

#EABFCC

Rose Melody

200

#D98CA3

Sugar Tooth

300

#C8597A

Panama Rose

400

#B72652

Minted Blueberry Lemonade

500

#AA0033

Hot Lava

600

#99002E

Lifeline

700

#800026

Oxblood

800

#66001F

Merguez

900

#4C0017

Rhinoceros Beetle

Gyors értékelés

Mire jó a Hot Lava?

Gyors áttekintés arról, hogy a Hot Lava milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Hot Lava

#AA0033

Elsődleges márkaszín

Kiváló

80/100

Kiemelőszín

Kiváló

98/100

CTA / gomb

Kiváló

100/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

25/100

Szövegszín

67/100

Border / elválasztó

Óvatosan

18/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Hot Lava színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Hot Lava színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Hot Lava vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Óceáni Lagúna

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#109379

#AA0929

#0F89BD

#111111

#FFFFFF

Terrakotta Kert Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#109367

#AA093E

#0FA0BD

#111111

#FFFFFF

Fűszeres Mező Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8EC

#EAA4B7

#931033

#A90F38

#460B1B

Mézes Korall Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8EC

#EAA4B7

#CA1646

#A90F38

#460B1B

Barackos Agyag Edition

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8EC

#EAA4B7

#E93565

#A90F38

#460B1B

Meleg Kert Tone

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8EC

#EAA4B7

#EF6C8F

#A90F38

#460B1B

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Hot Lava háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

7.62:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.76:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 7.62:1

A színről

01

Milyen szín a Hot Lava?

A Hot Lava (#AA0033) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.

02

A Hot Lava megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Hot Lava?

A Hot Lava különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Hot Lava?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Hot Lava különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Hot Lava barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Hot Lava használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Hot Lava erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Hot Lava karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Hot Lava intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Hot Lava használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Hot Lava – kérdések és válaszok

Milyen szín a Hot Lava?

A Hot Lava (#AA0033) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 342° árnyalat, 100% telítettség és 33% világosság.

Milyen színek illenek a Hot Lava színhez?

A HSL színkör alapján a Hot Lava komplementer árnyalata #00A876, amelyhez a Dragon Scale áll közel. Analóg kombinációhoz a #A80087 és #A82200 árnyalat használható; ezekhez a Vanishing Night és Saveloy áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Hot Lava webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Hot Lava legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (100/100), ezt követi a kiemelőszín (98/100). 33%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Hot Lava háttéren?

A Hot Lava háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.62:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.76:1, a fehér szövegé 7.62:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Hot Lava?

A Hot Lava számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Hot Lava színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Hot Lava (#AA0033), a fehér szöveg ajánlott, mert 7.62:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Hot Lava háttérszínként?

A Hot Lava háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 33%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Hot Lava HEX, RGB és HSL kódja?

A Hot Lava HEX kódja #AA0033. RGB értéke 170, 0, 51, HSL értéke pedig 342°, 100%, 33%.

Fedezz fel további színeket

A Hot Lava színhez hasonló árnyalatok

Chernobog

#AC0132

Bindi Red

#B0003C

Barbados Cherry

#AF0A30

Pure Passion

#B40039

Warlock Red

#B50038

Petal of a Dying Rose

#9F0630

Screamer Pink

#AB0040

Ruby Queen

#B0063D