Szín adatlap
Honolulu Blue
A Honolulu Blue egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú kék szín.
HEX
#007FBF
RGB
rgb(0, 127, 191)
HSL
hsl(200, 100%, 37%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#007FBF
Legközelebbi: Honolulu Blue
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Honolulu Blue színértékei
HEX
#007FBF
RGB
rgb(0, 127, 191)
HSL
hsl(200, 100%, 37%)
Színcsalád
kék
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Honolulu Blue színről?
A Honolulu Blue HSL világossága 37%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 100%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 200°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100).
Világosság
37%
közepesen sötét
Telítettség
100%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
100/100
kiemelőszín
Legjobb kontraszt
4.79:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
4.79:1
A fekete szöveg és a Honolulu Blue háttér kontrasztaránya 4.79:1.
WCAG / fehér szöveg
4.39:1
A fehér szöveg és a Honolulu Blue háttér kontrasztaránya 4.39:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Honolulu Blue háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.79:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Honolulu Blue komplementer árnyalata #BD3F00, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #00BD9D és #001FBD.
Fejlesztőknek
Használd a Honolulu Blue színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#007FBF
--color-honolulu-blue: #007FBF;
Árnyalatok
A Honolulu Blue világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Honolulu Blue?
Gyors áttekintés arról, hogy a Honolulu Blue milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Honolulu Blue
#007FBF
Elsődleges márkaszín
Kiváló
85/100
Kiemelőszín
Kiváló
100/100
CTA / gomb
Kiváló
100/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Óvatosan
28/100
Szövegszín
Használható
62/100
Border / elválasztó
Óvatosan
20/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Honolulu Blue színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Honolulu Blue színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Honolulu Blue vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Óceáni Lagúna
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#109379
#AA0929
#0F89BD
#111111
#FFFFFF
Tengeri Égbolt No. 3
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#10938A
#AA0914
#0F72BD
#111111
#FFFFFF
Réz Moha Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#933310
#097FAA
#BD940F
#111111
#FFFFFF
Naplemente Lagúna Edition
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#CA5E16
#0B84D5
#EDD81D
#111111
#FFFFFF
Óceáni Agyag
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F0F7
#A4C9EA
#1676CA
#0F61A9
#0B2B46
Óceáni Égbolt No. 2
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#EDF0F2
#1676CA
#24394C
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Honolulu Blue háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
4.39:1
Fekete szöveg
Aa
4.79:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 4.79:1
A színről
01
Milyen szín a Honolulu Blue?
A Honolulu Blue (#007FBF) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.
02
A Honolulu Blue megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Honolulu Blue?
A Honolulu Blue különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Honolulu Blue?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Honolulu Blue különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Honolulu Blue stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Honolulu Blue használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Honolulu Blue erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Honolulu Blue karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Honolulu Blue intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Honolulu Blue használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Honolulu Blue – kérdések és válaszok
Milyen szín a Honolulu Blue?
A Honolulu Blue (#007FBF) egy közepes világosságú, élénk és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 200° árnyalat, 100% telítettség és 37% világosság.
Milyen színek illenek a Honolulu Blue színhez?
A HSL színkör alapján a Honolulu Blue komplementer árnyalata #BD3F00, amelyhez a Copper Hopper áll közel. Analóg kombinációhoz a #00BD9D és #001FBD árnyalat használható; ezekhez a Aare River és Underwater Falling áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Honolulu Blue webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Honolulu Blue legerősebb szerepköre kiemelőszín (100/100), ezt követi a CTA- és gombszín (100/100). 37%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Honolulu Blue háttéren?
A Honolulu Blue háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.79:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.79:1, a fehér szövegé 4.39:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Jó CTA- vagy gombszín a Honolulu Blue?
A Honolulu Blue számított CTA-alkalmassági pontszáma 100/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Honolulu Blue színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Honolulu Blue (#007FBF), a fekete szöveg ajánlott, mert 4.79:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.
Használható a Honolulu Blue háttérszínként?
A Honolulu Blue háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 37%-os világossága és 100%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Honolulu Blue HEX, RGB és HSL kódja?
A Honolulu Blue HEX kódja #007FBF. RGB értéke 0, 127, 191, HSL értéke pedig 200°, 100%, 37%.
Fedezz fel további színeket