Szín adatlap
Harvest Time
A Harvest Time egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#CF875F
RGB
rgb(207, 135, 95)
HSL
hsl(21, 54%, 59%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CF875F
Legközelebbi: Harvest Time
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Harvest Time színértékei
HEX
#CF875F
RGB
rgb(207, 135, 95)
HSL
hsl(21, 54%, 59%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Harvest Time színről?
A Harvest Time HSL világossága 59%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 54%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 21°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (75/100), ezt követi a CTA- és gombszín (75/100).
Világosság
59%
közepes világosságú
Telítettség
54%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
elsődleges márkaszín
Legjobb kontraszt
7.28:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
7.28:1
A fekete szöveg és a Harvest Time háttér kontrasztaránya 7.28:1.
WCAG / fehér szöveg
2.88:1
A fehér szöveg és a Harvest Time háttér kontrasztaránya 2.88:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Harvest Time háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.28:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Harvest Time komplementer árnyalata #5EA7CF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CF5E6F és #CFBE5E.
Fejlesztőknek
Használd a Harvest Time színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CF875F
--color-harvest-time: #CF875F;
Árnyalatok
A Harvest Time világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Harvest Time?
Gyors áttekintés arról, hogy a Harvest Time milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Harvest Time
#CF875F
Elsődleges márkaszín
Jó
75/100
Kiemelőszín
Jó
69/100
CTA / gomb
Jó
75/100
Háttérszín
Óvatosan
20/100
Kártya / surface
Használható
56/100
Szövegszín
Használható
46/100
Border / elválasztó
Használható
53/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Harvest Time színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Harvest Time színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Harvest Time vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Sarki Moha No. 2
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#8046D8
#D38D5F
#48C77A
#EFECF4
#221D2B
Hűvös Mező Series
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#4659D8
#D6895C
#9BCA49
#E4E6F1
#212331
Sarki Erdő No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#6D46D8
#D37E5F
#48C76A
#EEECF4
#201D2B
Holdfényes Indigó Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#193543
#46A7D8
#DEE8ED
#D58258
#E3CBBF
Mézes Bor Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#3C2B20
#C78457
#E9E5E2
#67A0C5
#C6D3DD
Elegáns Palakő Collection
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#C78457
#6BC7BE
#5B64B9
#EEEAE8
#2B2827
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Harvest Time háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.88:1
Fekete szöveg
Aa
7.28:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 7.28:1
A színről
01
Milyen szín a Harvest Time?
A Harvest Time (#CF875F) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Harvest Time megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Harvest Time?
A Harvest Time különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Harvest Time?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Harvest Time különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Harvest Time vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Harvest Time használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Harvest Time erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Harvest Time karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Harvest Time használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Harvest Time használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Harvest Time – kérdések és válaszok
Milyen szín a Harvest Time?
A Harvest Time (#CF875F) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 21° árnyalat, 54% telítettség és 59% világosság.
Milyen színek illenek a Harvest Time színhez?
A HSL színkör alapján a Harvest Time komplementer árnyalata #5EA7CF, amelyhez a Ethereal Blue áll közel. Analóg kombinációhoz a #CF5E6F és #CFBE5E árnyalat használható; ezekhez a Rapture Rose és Tacha áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Harvest Time webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Harvest Time legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (75/100), ezt követi a CTA- és gombszín (75/100). 59%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.
Milyen szövegszín olvasható a Harvest Time háttéren?
A Harvest Time háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.28:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.28:1, a fehér szövegé 2.88:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Harvest Time?
A Harvest Time számított CTA-alkalmassági pontszáma 75/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Harvest Time színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Harvest Time (#CF875F), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.28:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Harvest Time háttérszínként?
A Harvest Time háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 59%-os világossága és 54%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Harvest Time HEX, RGB és HSL kódja?
A Harvest Time HEX kódja #CF875F. RGB értéke 207, 135, 95, HSL értéke pedig 21°, 54%, 59%.
Fedezz fel további színeket