Szín adatlap
Ghost Whisperer
A Ghost Whisperer egy világos, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.
HEX
#CBD1D0
RGB
rgb(203, 209, 208)
HSL
hsl(170, 6%, 81%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#CBD1D0
Legközelebbi: Ghost Whisperer
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Ghost Whisperer színértékei
HEX
#CBD1D0
RGB
rgb(203, 209, 208)
HSL
hsl(170, 6%, 81%)
Színcsalád
szürke
Világosság
világos
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Ghost Whisperer színről?
A Ghost Whisperer HSL világossága 81%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 6%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 170°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (87/100), ezt követi a kártya- és surface szín (84/100).
Világosság
81%
világos
Telítettség
6%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
87/100
border- és elválasztószín
Legjobb kontraszt
13.57:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
13.57:1
A fekete szöveg és a Ghost Whisperer háttér kontrasztaránya 13.57:1.
WCAG / fehér szöveg
1.55:1
A fehér szöveg és a Ghost Whisperer háttér kontrasztaránya 1.55:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Ghost Whisperer háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 13.57:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Ghost Whisperer komplementer árnyalata #D1CCCD, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #CCD1CE és #CCD0D1.
Fejlesztőknek
Használd a Ghost Whisperer színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#CBD1D0
--color-ghost-whisperer: #CBD1D0;
Árnyalatok
A Ghost Whisperer világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Ghost Whisperer?
Gyors áttekintés arról, hogy a Ghost Whisperer milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Ghost Whisperer
#CBD1D0
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
24/100
Kiemelőszín
Óvatosan
18/100
CTA / gomb
Óvatosan
21/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Kiváló
84/100
Szövegszín
Óvatosan
22/100
Border / elválasztó
Kiváló
87/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Ghost Whisperer színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Ghost Whisperer színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Ghost Whisperer vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Homokos Égbolt No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#352730
#6E355B
#E6E6E6
#3E7450
#CDD6D0
Meleg Égbolt Edition
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#352730
#97497D
#E6E6E6
#549C6C
#CDD6D0
Mézes Moha No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#352730
#B6689C
#E6E6E6
#77B68C
#CDD6D0
Borostyán Lagúna Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#352730
#CA91B7
#E6E6E6
#9FCBAE
#CDD6D0
Őszi Palakő No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#35272F
#6E3554
#E6E6E6
#3E7457
#CDD6D1
Aranyló Horizont Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#35272E
#974973
#E6E6E6
#549C75
#CDD6D1
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Ghost Whisperer háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.55:1
Fekete szöveg
Aa
13.57:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 13.57:1
A színről
01
Milyen szín a Ghost Whisperer?
A Ghost Whisperer (#CBD1D0) egy világos, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.
02
A Ghost Whisperer megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Ghost Whisperer?
A Ghost Whisperer különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Ghost Whisperer?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Ghost Whisperer különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Ghost Whisperer visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Ghost Whisperer használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Ghost Whisperer erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Ghost Whisperer karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Ghost Whisperer könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Ghost Whisperer használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Ghost Whisperer – kérdések és válaszok
Milyen szín a Ghost Whisperer?
A Ghost Whisperer (#CBD1D0) egy világos, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 170° árnyalat, 6% telítettség és 81% világosság.
Milyen színek illenek a Ghost Whisperer színhez?
A HSL színkör alapján a Ghost Whisperer komplementer árnyalata #D1CCCD, amelyhez a Columbo’s Coat áll közel. Analóg kombinációhoz a #CCD1CE és #CCD0D1 árnyalat használható; ezekhez a Blue Blush és Harp Strings áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Ghost Whisperer webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Ghost Whisperer legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (87/100), ezt követi a kártya- és felületszín (84/100). 81%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Ghost Whisperer háttéren?
A Ghost Whisperer háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 13.57:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 13.57:1, a fehér szövegé 1.55:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Ghost Whisperer?
A Ghost Whisperer számított CTA-alkalmassági pontszáma 21/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Ghost Whisperer színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Ghost Whisperer (#CBD1D0), a fekete szöveg ajánlott, mert 13.57:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Ghost Whisperer háttérszínként?
A Ghost Whisperer háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 81%-os világossága és 6%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Ghost Whisperer HEX, RGB és HSL kódja?
A Ghost Whisperer HEX kódja #CBD1D0. RGB értéke 203, 209, 208, HSL értéke pedig 170°, 6%, 81%.
Fedezz fel további színeket