Szín adatlap
Fugitive Flamingo
A Fugitive Flamingo egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín.
HEX
#EE66AA
RGB
rgb(238, 102, 170)
HSL
hsl(330, 80%, 67%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#EE66AA
Legközelebbi: Fugitive Flamingo
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Fugitive Flamingo színértékei
HEX
#EE66AA
RGB
rgb(238, 102, 170)
HSL
hsl(330, 80%, 67%)
Színcsalád
rózsaszín
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Fugitive Flamingo színről?
A Fugitive Flamingo HSL világossága 67%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 80%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 330°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (86/100), ezt követi a kiemelőszín (83/100).
Világosság
67%
közepesen világos
Telítettség
80%
nagyon intenzíven telített
Legjobb szerepkör
86/100
CTA- és gombszín
Legjobb kontraszt
7.12:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
7.12:1
A fekete szöveg és a Fugitive Flamingo háttér kontrasztaránya 7.12:1.
WCAG / fehér szöveg
2.95:1
A fehér szöveg és a Fugitive Flamingo háttér kontrasztaránya 2.95:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Fugitive Flamingo háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 7.12:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Fugitive Flamingo komplementer árnyalata #68EEAB, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EE68EE és #EE6868.
Fejlesztőknek
Használd a Fugitive Flamingo színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#EE66AA
--color-fugitive-flamingo: #EE66AA;
Árnyalatok
A Fugitive Flamingo világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Fugitive Flamingo?
Gyors áttekintés arról, hogy a Fugitive Flamingo milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Fugitive Flamingo
#EE66AA
Elsődleges márkaszín
Kiváló
80/100
Kiemelőszín
Kiváló
83/100
CTA / gomb
Kiváló
86/100
Háttérszín
Használható
45/100
Kártya / surface
Használható
55/100
Szövegszín
Óvatosan
32/100
Border / elválasztó
Használható
46/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Fugitive Flamingo színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Fugitive Flamingo színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Fugitive Flamingo vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Naplemente Korall Edition
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#6CEFB2
#F764A9
#8EF2F6
#111111
#FFFFFF
Borostyán Indigó Collection
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#491230
#EF6CB2
#F1DAE6
#7EEDB1
#B8EACF
Fűszeres Horizont Studio
Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.
→
#EF6CB2
#86ED82
#6CE5E1
#F4E1EB
#371B2A
Fűszeres Erdő
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#EF6CB2
#BBEB84
#69AAE2
#F6EAF0
#301725
Homokos Bor
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F7E8F0
#EAA4C9
#EF6CB2
#A90F61
#460B2B
Homokos Erdő Collection
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F2EDF0
#EF6CB2
#4C2439
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Fugitive Flamingo háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.95:1
Fekete szöveg
Aa
7.12:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 7.12:1
A színről
01
Milyen szín a Fugitive Flamingo?
A Fugitive Flamingo (#EE66AA) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. A rózsaszín színcsaládra jellemzően barátságos, kifejező és játékos vizuális karaktert képvisel.
02
A Fugitive Flamingo megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Fugitive Flamingo?
A Fugitive Flamingo különösen jól használható lifestyle, szépségipari és kreatív projektekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Fugitive Flamingo?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Fugitive Flamingo különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Fugitive Flamingo barátságos, könnyed és kifejező benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, lifestyle és események területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy barátságos, kifejező és játékos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Fugitive Flamingo használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Fugitive Flamingo erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Fugitive Flamingo karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Fugitive Flamingo intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Fugitive Flamingo használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Fugitive Flamingo – kérdések és válaszok
Milyen szín a Fugitive Flamingo?
A Fugitive Flamingo (#EE66AA) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú rózsaszín szín. HSL értéke 330° árnyalat, 80% telítettség és 67% világosság.
Milyen színek illenek a Fugitive Flamingo színhez?
A HSL színkör alapján a Fugitive Flamingo komplementer árnyalata #68EEAB, amelyhez a Screen Glow áll közel. Analóg kombinációhoz a #EE68EE és #EE6868 árnyalat használható; ezekhez a Pink Ping és Coral Commander áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Fugitive Flamingo webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Fugitive Flamingo legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (86/100), ezt követi a kiemelőszín (83/100). 67%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Fugitive Flamingo háttéren?
A Fugitive Flamingo háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 7.12:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 7.12:1, a fehér szövegé 2.95:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Fugitive Flamingo?
A Fugitive Flamingo számított CTA-alkalmassági pontszáma 86/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.
Milyen szövegszín ajánlott a Fugitive Flamingo színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Fugitive Flamingo (#EE66AA), a fekete szöveg ajánlott, mert 7.12:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Fugitive Flamingo háttérszínként?
A Fugitive Flamingo háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 45/100. 67%-os világossága és 80%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Fugitive Flamingo HEX, RGB és HSL kódja?
A Fugitive Flamingo HEX kódja #EE66AA. RGB értéke 238, 102, 170, HSL értéke pedig 330°, 80%, 67%.
Fedezz fel további színeket