bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Foggy Day

A Foggy Day egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#E7E3DB

RGB

rgb(231, 227, 219)

HSL

hsl(40, 20%, 88%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#E7E3DB

Legközelebbi: Foggy Day

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Foggy Day színértékei

HEX

#E7E3DB

RGB

rgb(231, 227, 219)

HSL

hsl(40, 20%, 88%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Foggy Day színről?

A Foggy Day HSL világossága 88%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 20%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 40°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (86/100).

Világosság

88%

világos

Telítettség

20%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

100/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

16.41:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

16.41:1

A fekete szöveg és a Foggy Day háttér kontrasztaránya 16.41:1.

WCAG / fehér szöveg

1.28:1

A fehér szöveg és a Foggy Day háttér kontrasztaránya 1.28:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Foggy Day háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 16.41:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Foggy Day komplementer árnyalata #DADEE7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E7DCDA és #E4E7DA.

Komplementer

#DADEE7

Legközelebbi név: Irradiant Iris

Analóg −30°

#E7DCDA

Legközelebbi név: Memories

Analóg +30°

#E4E7DA

Legközelebbi név: Spinach White

Fejlesztőknek

Használd a Foggy Day színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#E7E3DB

--color-foggy-day: #E7E3DB;

Árnyalatok

A Foggy Day világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFCFB

Igloo

100

#F9F8F6

Orange Albedo

200

#F4F2EF

Classic Chalk

300

#EFEDE8

Floral Scent

400

#EBE7E0

Bistro White

500

#E7E3DB

Foggy Day

600

#D0CCC5

Cool Slate

700

#ADAAA4

City Tower

800

#8B8883

Detective Coat

900

#686663

Wire Wool

Gyors értékelés

Mire jó a Foggy Day?

Gyors áttekintés arról, hogy a Foggy Day milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Foggy Day

#E7E3DB

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

24/100

Kiemelőszín

Óvatosan

23/100

CTA / gomb

Óvatosan

25/100

Háttérszín

Kiváló

100/100

Kártya / surface

Kiváló

86/100

Szövegszín

Óvatosan

14/100

Border / elválasztó

Kiváló

84/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Foggy Day színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Foggy Day színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Foggy Day vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Homokos Indigó Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432419

#87391D

#EDE2DE

#24728F

#BFDAE3

Aranyló Mező Series

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432419

#D86D46

#EDE2DE

#58B4D5

#BFDAE3

Terrakotta Palakő No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432419

#E29578

#EDE2DE

#89CAE1

#BFDAE3

Barackos Bor No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432A19

#87471D

#EDE4DE

#24648F

#BFD5E3

Naplemente Kert Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432A19

#D88046

#EDE4DE

#58A3D5

#BFD5E3

Homokos Indigó

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#432A19

#E2A378

#EDE4DE

#89BEE1

#BFD5E3

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Foggy Day háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.28:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

16.41:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 16.41:1

A színről

01

Milyen szín a Foggy Day?

A Foggy Day (#E7E3DB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Foggy Day megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Foggy Day?

A Foggy Day különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Foggy Day?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Foggy Day különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Foggy Day vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Foggy Day használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Foggy Day erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Foggy Day karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Foggy Day könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Foggy Day használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Foggy Day – kérdések és válaszok

Milyen szín a Foggy Day?

A Foggy Day (#E7E3DB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 40° árnyalat, 20% telítettség és 88% világosság.

Milyen színek illenek a Foggy Day színhez?

A HSL színkör alapján a Foggy Day komplementer árnyalata #DADEE7, amelyhez a Irradiant Iris áll közel. Analóg kombinációhoz a #E7DCDA és #E4E7DA árnyalat használható; ezekhez a Memories és Spinach White áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Foggy Day webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Foggy Day legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (86/100). 88%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Foggy Day háttéren?

A Foggy Day háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 16.41:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 16.41:1, a fehér szövegé 1.28:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Foggy Day?

A Foggy Day számított CTA-alkalmassági pontszáma 25/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Foggy Day színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Foggy Day (#E7E3DB), a fekete szöveg ajánlott, mert 16.41:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Foggy Day háttérszínként?

A Foggy Day háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 88%-os világossága és 20%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Foggy Day HEX, RGB és HSL kódja?

A Foggy Day HEX kódja #E7E3DB. RGB értéke 231, 227, 219, HSL értéke pedig 40°, 20%, 88%.

Fedezz fel további színeket

A Foggy Day színhez hasonló árnyalatok

Mountain Grey

#E8E3DB

Toque White

#E7E2DA

Cherish Is the Word

#E6E4DA

Irish Mist

#E7E5DB

Black White

#E5E4DB

Built on Sand

#E9E3DA

Great Tit Eggs

#E9E2DB

Weathered White

#E6E3D9