bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Flaming Orange

A Flaming Orange egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#EE6633

RGB

rgb(238, 102, 51)

HSL

hsl(16, 85%, 57%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#EE6633

Legközelebbi: Flaming Orange

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Flaming Orange színértékei

HEX

#EE6633

RGB

rgb(238, 102, 51)

HSL

hsl(16, 85%, 57%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Flaming Orange színről?

A Flaming Orange HSL világossága 57%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 85%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 16°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (98/100), ezt követi a kiemelőszín (94/100).

Világosság

57%

közepes világosságú

Telítettség

85%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

98/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

6.58:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

6.58:1

A fekete szöveg és a Flaming Orange háttér kontrasztaránya 6.58:1.

WCAG / fehér szöveg

3.19:1

A fehér szöveg és a Flaming Orange háttér kontrasztaránya 3.19:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Flaming Orange háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.58:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Flaming Orange komplementer árnyalata #34BDEF, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EF3460 és #EFC334.

Komplementer

#34BDEF

Legközelebbi név: Shovel Knight

Analóg −30°

#EF3460

Legközelebbi név: Bat’s Blood Soup

Analóg +30°

#EFC334

Legközelebbi név: Fashion Yellow

Fejlesztőknek

Használd a Flaming Orange színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#EE6633

--color-flaming-orange: #EE6633;

Árnyalatok

A Flaming Orange világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDF0EB

Strawberry Dust

100

#FBD9CC

Twinkle Pink

200

#F7BAA3

Coral Blossom

300

#F49C7A

Cumquat Cream

400

#F17D52

Sassy Salmon

500

#EE6633

Flaming Orange

600

#D65C2E

Tangerine Bliss

700

#B34D26

Gold Flame

800

#8F3D1F

Chocolate Covered

900

#6B2E17

Moussaka

Gyors értékelés

Mire jó a Flaming Orange?

Gyors áttekintés arról, hogy a Flaming Orange milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Flaming Orange

#EE6633

Elsődleges márkaszín

Kiváló

91/100

Kiemelőszín

Kiváló

94/100

CTA / gomb

Kiváló

98/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

47/100

Szövegszín

Óvatosan

42/100

Border / elválasztó

Óvatosan

38/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Flaming Orange színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Flaming Orange színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Flaming Orange vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Borostyán Mező Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492112

#E96535

#F1E0DA

#48BBE5

#B8DDEA

Naplemente Palakő Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#E96535

#4CE6C2

#385EDC

#F4E6E1

#37221B

Napfényes Agyag Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#E96535

#50E277

#6136D9

#F6EDEA

#301E17

Fűszeres Palakő Series

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7ECE8

#EAB7A4

#E96535

#A9380F

#461B0B

Réz Kert

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F2EFED

#E96535

#4C2F24

#111111

Csendes Bor

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#E96535

#542B1C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Flaming Orange háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.19:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

6.58:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 6.58:1

A színről

01

Milyen szín a Flaming Orange?

A Flaming Orange (#EE6633) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Flaming Orange megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Flaming Orange?

A Flaming Orange különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Flaming Orange?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Flaming Orange különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Flaming Orange vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Flaming Orange használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Flaming Orange erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Flaming Orange karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Flaming Orange intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Flaming Orange használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Flaming Orange – kérdések és válaszok

Milyen szín a Flaming Orange?

A Flaming Orange (#EE6633) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 16° árnyalat, 85% telítettség és 57% világosság.

Milyen színek illenek a Flaming Orange színhez?

A HSL színkör alapján a Flaming Orange komplementer árnyalata #34BDEF, amelyhez a Shovel Knight áll közel. Analóg kombinációhoz a #EF3460 és #EFC334 árnyalat használható; ezekhez a Bat’s Blood Soup és Fashion Yellow áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Flaming Orange webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Flaming Orange legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (98/100), ezt követi a kiemelőszín (94/100). 57%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Flaming Orange háttéren?

A Flaming Orange háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.58:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.58:1, a fehér szövegé 3.19:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Flaming Orange?

A Flaming Orange számított CTA-alkalmassági pontszáma 98/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Flaming Orange színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Flaming Orange (#EE6633), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.58:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Flaming Orange háttérszínként?

A Flaming Orange háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 57%-os világossága és 85%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Flaming Orange HEX, RGB és HSL kódja?

A Flaming Orange HEX kódja #EE6633. RGB értéke 238, 102, 51, HSL értéke pedig 16°, 85%, 57%.

Fedezz fel további színeket

A Flaming Orange színhez hasonló árnyalatok

Basketball

#EE6730

Oranzhewyi Orange

#EE6237

Exuberant Orange

#F0622F

Mandarin Orange

#EC6A37

Teri-Gaki Persimmon

#EB6238

Celosia Orange

#E76A35

Firecracker

#F2643A

Glazed Carrot

#E9692C