bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Fiery Red

A Fiery Red egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#DD1E2E

RGB

rgb(221, 30, 46)

HSL

hsl(355, 76%, 49%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#DD1E2E

Legközelebbi: Fiery Red

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Fiery Red színértékei

HEX

#DD1E2E

RGB

rgb(221, 30, 46)

HSL

hsl(355, 76%, 49%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Fiery Red színről?

A Fiery Red HSL világossága 49%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 76%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 355°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (96/100).

Világosság

49%

közepes világosságú

Telítettség

76%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

97/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

4.88:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

4.3:1

A fekete szöveg és a Fiery Red háttér kontrasztaránya 4.3:1.

WCAG / fehér szöveg

4.88:1

A fehér szöveg és a Fiery Red háttér kontrasztaránya 4.88:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Fiery Red háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 4.88:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Fiery Red komplementer árnyalata #1EDCCC, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #DC1E8D és #DC6D1E.

Komplementer

#1EDCCC

Legközelebbi név: Ice Climber

Analóg −30°

#DC1E8D

Legközelebbi név: Myoga Purple

Analóg +30°

#DC6D1E

Legközelebbi név: Fading Ember

Fejlesztőknek

Használd a Fiery Red színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#DD1E2E

--color-fiery-red: #DD1E2E;

Árnyalatok

A Fiery Red világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FCE9EA

Placebo Red

100

#F7C7CB

Old Fashioned Pink

200

#F09AA1

River Rouge

300

#E96D77

Old Heart

400

#E2404D

X Marks the Spot

500

#DD1E2E

Fiery Red

600

#C71B29

Star and Crescent Red

700

#A61723

Ecstatic Red

800

#85121C

Falu Red

900

#630E15

Cherry Picking

Gyors értékelés

Mire jó a Fiery Red?

Gyors áttekintés arról, hogy a Fiery Red milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Fiery Red

#DD1E2E

Elsődleges márkaszín

Kiváló

96/100

Kiemelőszín

Kiváló

91/100

CTA / gomb

Kiváló

97/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

43/100

Szövegszín

Használható

53/100

Border / elválasztó

Óvatosan

38/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Fiery Red színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Fiery Red színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Fiery Red vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Óceáni Palakő Edition

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#124946

#16CABE

#DAF1EF

#D21E2A

#EAB8BB

Fagyos Moha

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#162ECA

#D3223A

#34B021

#EAEBF6

#171B30

Hűvös Mező Series

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#1616CA

#D32222

#21B021

#EAEAF6

#171730

Éjféli Horizont No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#1676CA

#D61F25

#B6B120

#E1EBF4

#1B2A37

Réz Lagúna No. 3

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B92775

#1CC46B

#DA2F35

#111111

#FFFFFF

Aranyló Palakő

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#CA1676

#0BD569

#ED1D23

#111111

#FFFFFF

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Fiery Red háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

4.88:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

4.3:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 4.88:1

A színről

01

Milyen szín a Fiery Red?

A Fiery Red (#DD1E2E) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Fiery Red megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Fiery Red?

A Fiery Red különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Fiery Red?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Fiery Red különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Fiery Red dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Fiery Red használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Fiery Red erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Fiery Red karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Fiery Red intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Fiery Red használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Fiery Red – kérdések és válaszok

Milyen szín a Fiery Red?

A Fiery Red (#DD1E2E) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 355° árnyalat, 76% telítettség és 49% világosság.

Milyen színek illenek a Fiery Red színhez?

A HSL színkör alapján a Fiery Red komplementer árnyalata #1EDCCC, amelyhez a Ice Climber áll közel. Analóg kombinációhoz a #DC1E8D és #DC6D1E árnyalat használható; ezekhez a Myoga Purple és Fading Ember áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Fiery Red webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Fiery Red legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (97/100), ezt követi a elsődleges márkaszín (96/100). 49%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Fiery Red háttéren?

A Fiery Red háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 4.88:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 4.3:1, a fehér szövegé 4.88:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Fiery Red?

A Fiery Red számított CTA-alkalmassági pontszáma 97/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Fiery Red színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Fiery Red (#DD1E2E), a fehér szöveg ajánlott, mert 4.88:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Fiery Red háttérszínként?

A Fiery Red háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 49%-os világossága és 76%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Fiery Red HEX, RGB és HSL kódja?

A Fiery Red HEX kódja #DD1E2E. RGB értéke 221, 30, 46, HSL értéke pedig 355°, 76%, 49%.

Fedezz fel további színeket

A Fiery Red színhez hasonló árnyalatok

Royal Mail Red

#DA202A

Red-Handed

#DD2233

Angry Tomato

#D82029

Red Hot Chili Pepper

#DB1D27

Whero Red

#DD262B

Cherry Shine

#D81D26

Flaming Cherry

#D4202A

Amaranth Red

#D3212D