bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Cherry Picking

A Cherry Picking egy sötét, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
sötét
élénk
meleg tónusú

HEX

#620B15

RGB

rgb(98, 11, 21)

HSL

hsl(353, 80%, 21%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#620B15

Legközelebbi: Cherry Picking

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Cherry Picking színértékei

HEX

#620B15

RGB

rgb(98, 11, 21)

HSL

hsl(353, 80%, 21%)

Színcsalád

piros

Világosság

sötét

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Cherry Picking színről?

A Cherry Picking HSL világossága 21%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 80%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 353°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (85/100), ezt követi a szövegszín (85/100).

Világosság

21%

sötét

Telítettség

80%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

85/100

háttérszín

Legjobb kontraszt

13.31:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

1.58:1

A fekete szöveg és a Cherry Picking háttér kontrasztaránya 1.58:1.

WCAG / fehér szöveg

13.31:1

A fehér szöveg és a Cherry Picking háttér kontrasztaránya 13.31:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Cherry Picking háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 13.31:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Cherry Picking komplementer árnyalata #0B6056, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #600B40 és #602C0B.

Komplementer

#0B6056

Legközelebbi név: Empress Teal

Analóg −30°

#600B40

Legközelebbi név: Spanish Purple

Analóg +30°

#602C0B

Legközelebbi név: Count Chocula

Fejlesztőknek

Használd a Cherry Picking színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#620B15

--color-cherry-picking: #620B15;

Árnyalatok

A Cherry Picking világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#EFE7E8

Frosty Morning

100

#D8C2C5

Sprig Muslin

200

#B89196

Cherry Juice

300

#996067

Abra Cadabra

400

#7A3038

Wild Currant

500

#620B15

Cherry Picking

600

#580A13

Maroon Oak

700

#4A0810

Rum Chocolate

800

#3B070D

Berry Chocolate

900

#2C0509

Sepia Black

Gyors értékelés

Mire jó a Cherry Picking?

Gyors áttekintés arról, hogy a Cherry Picking milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Cherry Picking

#620B15

Elsődleges márkaszín

67/100

Kiemelőszín

75/100

CTA / gomb

75/100

Háttérszín

Kiváló

85/100

Kártya / surface

Óvatosan

21/100

Szövegszín

Kiváló

85/100

Border / elválasztó

Óvatosan

21/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Cherry Picking színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Cherry Picking színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Cherry Picking vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Természetes Mező Studio

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#931010

#541C1C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Füstös Erdő

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#CA1616

#541C1C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Lágy Égbolt Series

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#E93535

#541C1C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Szelíd Mező No. 3

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható színrendszer digitális felületekhez.

#EF6C6C

#541C1C

#F5F5F5

#FFFFFF

#111111

Borostyán Bor

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491212

#931010

#F1DADA

#169C9C

#B8EAEA

Homokos Lagúna

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491212

#CA1616

#F1DADA

#1ED2D2

#B8EAEA

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Cherry Picking háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

13.31:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

1.58:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 13.31:1

A színről

01

Milyen szín a Cherry Picking?

A Cherry Picking (#620B15) egy sötét, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Cherry Picking megjelenése

Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Cherry Picking?

A Cherry Picking különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Cherry Picking?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Cherry Picking különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Cherry Picking dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Cherry Picking használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Cherry Picking erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Cherry Picking karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Cherry Picking intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Cherry Picking használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Cherry Picking – kérdések és válaszok

Milyen szín a Cherry Picking?

A Cherry Picking (#620B15) egy sötét, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 353° árnyalat, 80% telítettség és 21% világosság.

Milyen színek illenek a Cherry Picking színhez?

A HSL színkör alapján a Cherry Picking komplementer árnyalata #0B6056, amelyhez a Empress Teal áll közel. Analóg kombinációhoz a #600B40 és #602C0B árnyalat használható; ezekhez a Spanish Purple és Count Chocula áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Cherry Picking webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Cherry Picking legerősebb szerepköre háttérszín (85/100), ezt követi a szövegszín (85/100). 21%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Cherry Picking háttéren?

A Cherry Picking háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 13.31:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.58:1, a fehér szövegé 13.31:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Cherry Picking?

A Cherry Picking számított CTA-alkalmassági pontszáma 75/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Cherry Picking színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Cherry Picking (#620B15), a fehér szöveg ajánlott, mert 13.31:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Cherry Picking háttérszínként?

A Cherry Picking háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 85/100. 21%-os világossága és 80%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Cherry Picking HEX, RGB és HSL kódja?

A Cherry Picking HEX kódja #620B15. RGB értéke 98, 11, 21, HSL értéke pedig 353°, 80%, 21%.

Fedezz fel további színeket

A Cherry Picking színhez hasonló árnyalatok

Blood Organ

#630F0F

Adana Kebabı

#661111

Vampiric Council

#5C0C0C

Sacramental Red

#5E0E0B

Blood God

#67080B

Darkest Dungeon

#660011

Chocolate Cosmos

#58111A

Forbidden Passion

#661020