Szín adatlap
Enchanted Lavender
A Enchanted Lavender egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín.
HEX
#BFA3D9
RGB
rgb(191, 163, 217)
HSL
hsl(271, 42%, 75%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#BFA3D9
Legközelebbi: Enchanted Lavender
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Enchanted Lavender színértékei
HEX
#BFA3D9
RGB
rgb(191, 163, 217)
HSL
hsl(271, 42%, 75%)
Színcsalád
lila
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Enchanted Lavender színről?
A Enchanted Lavender HSL világossága 75%, ezért közepesen világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 42%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 271°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (71/100).
Világosság
75%
közepesen világos
Telítettség
42%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
9.46:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
9.46:1
A fekete szöveg és a Enchanted Lavender háttér kontrasztaránya 9.46:1.
WCAG / fehér szöveg
2.22:1
A fehér szöveg és a Enchanted Lavender háttér kontrasztaránya 2.22:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Enchanted Lavender háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.46:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Enchanted Lavender komplementer árnyalata #BEDAA4, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #A5A4DA és #DAA4D9.
Fejlesztőknek
Használd a Enchanted Lavender színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#BFA3D9
--color-enchanted-lavender: #BFA3D9;
Árnyalatok
A Enchanted Lavender világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Enchanted Lavender?
Gyors áttekintés arról, hogy a Enchanted Lavender milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Enchanted Lavender
#BFA3D9
Elsődleges márkaszín
Használható
51/100
Kiemelőszín
Használható
49/100
CTA / gomb
Használható
52/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
71/100
Szövegszín
Óvatosan
29/100
Border / elválasztó
Jó
67/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Enchanted Lavender színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Enchanted Lavender színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Enchanted Lavender vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Éjféli Moha
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#9198CA
#D2CA89
#BCA9DA
#111111
#FFFFFF
Esős Lagúna
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#9191CA
#D2D289
#C2A9DA
#111111
#FFFFFF
Terrakotta Égbolt Tone
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#85D6BB
#C29AD6
#C8B184
#EEF1F0
#222524
Homokos Indigó No. 3
Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.
→
#85D6B0
#BA9AD6
#C8A884
#EEF1F0
#222524
Fagyos Moha Tone
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#8585D6
#DEDE7C
#C2A0E3
#111111
#FFFFFF
Fagyos Horizont No. 3
Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.
→
#9891CA
#CAD289
#C8A9DA
#111111
#FFFFFF
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Enchanted Lavender háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
2.22:1
Fekete szöveg
Aa
9.46:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 9.46:1
A színről
01
Milyen szín a Enchanted Lavender?
A Enchanted Lavender (#BFA3D9) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. A lila színcsaládra jellemzően kreatív, karakteres és kifinomult vizuális karaktert képvisel.
02
A Enchanted Lavender megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Enchanted Lavender?
A Enchanted Lavender különösen jól használható kreatív márkákhoz, prémium megjelenésekhez és egyedi vizuális identitásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Enchanted Lavender?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Enchanted Lavender különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Enchanted Lavender kreatív, különleges és kifinomult benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet szépségipar, divat, kreatív szolgáltatások és wellness területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy kreatív, karakteres és kifinomult megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Enchanted Lavender használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Enchanted Lavender erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Enchanted Lavender karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Enchanted Lavender használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Enchanted Lavender használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Enchanted Lavender – kérdések és válaszok
Milyen szín a Enchanted Lavender?
A Enchanted Lavender (#BFA3D9) egy közepes világosságú, közepesen telített és hideg tónusú lila szín. HSL értéke 271° árnyalat, 42% telítettség és 75% világosság.
Milyen színek illenek a Enchanted Lavender színhez?
A HSL színkör alapján a Enchanted Lavender komplementer árnyalata #BEDAA4, amelyhez a Cactus Spike áll közel. Analóg kombinációhoz a #A5A4DA és #DAA4D9 árnyalat használható; ezekhez a Simply Violet és Damson Plum áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Enchanted Lavender webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Enchanted Lavender legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (71/100). 75%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Enchanted Lavender háttéren?
A Enchanted Lavender háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.46:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 9.46:1, a fehér szövegé 2.22:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Enchanted Lavender?
A Enchanted Lavender számított CTA-alkalmassági pontszáma 52/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Enchanted Lavender színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Enchanted Lavender (#BFA3D9), a fekete szöveg ajánlott, mert 9.46:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Enchanted Lavender háttérszínként?
A Enchanted Lavender háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 75%-os világossága és 42%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Enchanted Lavender HEX, RGB és HSL kódja?
A Enchanted Lavender HEX kódja #BFA3D9. RGB értéke 191, 163, 217, HSL értéke pedig 271°, 42%, 75%.
Fedezz fel további színeket