Szín adatlap
Deep Forest
A Deep Forest egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín.
HEX
#3C463E
RGB
rgb(60, 70, 62)
HSL
hsl(132, 8%, 25%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#3C463E
Legközelebbi: Deep Forest
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Deep Forest színértékei
HEX
#3C463E
RGB
rgb(60, 70, 62)
HSL
hsl(132, 8%, 25%)
Színcsalád
szürke
Világosság
közepes világosságú
Telítettség
visszafogott
Hőmérséklet
semleges tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Deep Forest színről?
A Deep Forest HSL világossága 25%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 8%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 132°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (86/100), ezt követi a háttérszín (85/100).
Világosság
25%
sötét
Telítettség
8%
szinte teljesen semleges
Legjobb szerepkör
86/100
szövegszín
Legjobb kontraszt
9.82:1
Fehér szöveggel
WCAG / fekete szöveg
2.14:1
A fekete szöveg és a Deep Forest háttér kontrasztaránya 2.14:1.
WCAG / fehér szöveg
9.82:1
A fehér szöveg és a Deep Forest háttér kontrasztaránya 9.82:1.
Olvashatóság
Fehér szöveg ajánlott
A Deep Forest háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 9.82:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Deep Forest komplementer árnyalata #453B43, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #3E453B és #3B4542.
Fejlesztőknek
Használd a Deep Forest színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#3C463E
--color-deep-forest: #3C463E;
Árnyalatok
A Deep Forest világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Deep Forest?
Gyors áttekintés arról, hogy a Deep Forest milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Deep Forest
#3C463E
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
32/100
Kiemelőszín
Óvatosan
24/100
CTA / gomb
Óvatosan
28/100
Háttérszín
Kiváló
85/100
Kártya / surface
Óvatosan
42/100
Szövegszín
Kiváló
86/100
Border / elválasztó
Használható
55/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Deep Forest színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Deep Forest színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Deep Forest vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Füstös Bor Edition
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#1D8771
#2D433F
#111111
Köves Mező Edition
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#27B99C
#2D433F
#111111
Köves Erdő No. 3
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#46D8BB
#2D433F
#111111
Csendes Indigó Tone
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#78E2CD
#2D433F
#111111
Füstös Moha No. 3
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#1D8763
#2D433C
#111111
Lágy Lagúna Collection
Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.
→
#FFFFFF
#F0F0F0
#27B989
#2D433C
#111111
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Deep Forest háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
9.82:1
Fekete szöveg
Aa
2.14:1
Ajánlott szövegszín
Fehér
Legjobb kontraszt: 9.82:1
A színről
01
Milyen szín a Deep Forest?
A Deep Forest (#3C463E) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. A szürke színcsaládra jellemzően semleges, visszafogott és sokoldalú vizuális karaktert képvisel.
02
A Deep Forest megjelenése
Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Semleges tónusa miatt könnyen kombinálható különböző hideg és meleg árnyalatokkal.
03
Mire használható a Deep Forest?
A Deep Forest különösen jól használható minimalista felületekhez, háttérként és más színek kiegyensúlyozásához. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Deep Forest?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Deep Forest különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Deep Forest visszafogott, nyugodt és professzionális benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, építészet, üzleti szolgáltatások és design területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy semleges, visszafogott és sokoldalú megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Deep Forest használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Deep Forest erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Deep Forest karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Deep Forest használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Deep Forest használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Deep Forest – kérdések és válaszok
Milyen szín a Deep Forest?
A Deep Forest (#3C463E) egy közepes világosságú, visszafogott és semleges tónusú szürke szín. HSL értéke 132° árnyalat, 8% telítettség és 25% világosság.
Milyen színek illenek a Deep Forest színhez?
A HSL színkör alapján a Deep Forest komplementer árnyalata #453B43, amelyhez a Pitch Black áll közel. Analóg kombinációhoz a #3E453B és #3B4542 árnyalat használható; ezekhez a Deep Forest és Refined Green áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Deep Forest webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Deep Forest legerősebb szerepköre szövegszín (86/100), ezt követi a háttérszín (85/100). 25%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.
Milyen szövegszín olvasható a Deep Forest háttéren?
A Deep Forest háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 9.82:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.14:1, a fehér szövegé 9.82:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Deep Forest?
A Deep Forest számított CTA-alkalmassági pontszáma 28/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Deep Forest színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Deep Forest (#3C463E), a fehér szöveg ajánlott, mert 9.82:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Deep Forest háttérszínként?
A Deep Forest háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 85/100. 25%-os világossága és 8%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Deep Forest HEX, RGB és HSL kódja?
A Deep Forest HEX kódja #3C463E. RGB értéke 60, 70, 62, HSL értéke pedig 132°, 8%, 25%.
Fedezz fel további színeket