Szín adatlap
Cotton Boll
A Cotton Boll egy világos, élénk és hideg tónusú kék szín.
HEX
#E7EFFB
RGB
rgb(231, 239, 251)
HSL
hsl(216, 71%, 95%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E7EFFB
Legközelebbi: Cotton Boll
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Cotton Boll színértékei
HEX
#E7EFFB
RGB
rgb(231, 239, 251)
HSL
hsl(216, 71%, 95%)
Színcsalád
kék
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
hideg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Cotton Boll színről?
A Cotton Boll HSL világossága 95%, ezért nagyon világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 71%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 216°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (79/100).
Világosság
95%
nagyon világos
Telítettség
71%
erősen telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
18.14:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
18.14:1
A fekete szöveg és a Cotton Boll háttér kontrasztaránya 18.14:1.
WCAG / fehér szöveg
1.16:1
A fehér szöveg és a Cotton Boll háttér kontrasztaránya 1.16:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Cotton Boll háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 18.14:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Cotton Boll komplementer árnyalata #FBF4E9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E9F9FB és #EBE9FB.
Fejlesztőknek
Használd a Cotton Boll színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E7EFFB
--color-cotton-boll: #E7EFFB;
Árnyalatok
A Cotton Boll világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Cotton Boll?
Gyors áttekintés arról, hogy a Cotton Boll milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Cotton Boll
#E7EFFB
Elsődleges márkaszín
Használható
45/100
Kiemelőszín
Használható
57/100
CTA / gomb
Használható
54/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Jó
79/100
Szövegszín
Óvatosan
2/100
Border / elválasztó
Jó
65/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Cotton Boll színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Cotton Boll színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Cotton Boll vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Óceáni Égbolt Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F0F7
#A4C9EA
#105693
#0F61A9
#0B2B46
Óceáni Agyag
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F0F7
#A4C9EA
#1676CA
#0F61A9
#0B2B46
Fagyos Mező Collection
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F0F7
#A4C9EA
#3595E9
#0F61A9
#0B2B46
Éjféli Palakő Edition
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8F0F7
#A4C9EA
#6CB2EF
#0F61A9
#0B2B46
Hűvös Agyag
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8EEF7
#A4C0EA
#104593
#0F4CA9
#0B2346
Holdfényes Bor
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#E8EEF7
#A4C0EA
#165ECA
#0F4CA9
#0B2346
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Cotton Boll háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.16:1
Fekete szöveg
Aa
18.14:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 18.14:1
A színről
01
Milyen szín a Cotton Boll?
A Cotton Boll (#E7EFFB) egy világos, élénk és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.
02
A Cotton Boll megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Cotton Boll?
A Cotton Boll különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Cotton Boll?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Cotton Boll különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Cotton Boll stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Cotton Boll használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Cotton Boll erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Cotton Boll karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Cotton Boll intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Cotton Boll használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Cotton Boll – kérdések és válaszok
Milyen szín a Cotton Boll?
A Cotton Boll (#E7EFFB) egy világos, élénk és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 216° árnyalat, 71% telítettség és 95% világosság.
Milyen színek illenek a Cotton Boll színhez?
A HSL színkör alapján a Cotton Boll komplementer árnyalata #FBF4E9, amelyhez a White Fever áll közel. Analóg kombinációhoz a #E9F9FB és #EBE9FB árnyalat használható; ezekhez a Calm Waters és Bright Dusk áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Cotton Boll webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Cotton Boll legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (79/100). 95%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Cotton Boll háttéren?
A Cotton Boll háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 18.14:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 18.14:1, a fehér szövegé 1.16:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Cotton Boll?
A Cotton Boll számított CTA-alkalmassági pontszáma 54/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Cotton Boll színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Cotton Boll (#E7EFFB), a fekete szöveg ajánlott, mert 18.14:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Cotton Boll háttérszínként?
A Cotton Boll háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 95%-os világossága és 71%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Cotton Boll HEX, RGB és HSL kódja?
A Cotton Boll HEX kódja #E7EFFB. RGB értéke 231, 239, 251, HSL értéke pedig 216°, 71%, 95%.
Fedezz fel további színeket