bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Cinnamon Sparkle

A Cinnamon Sparkle egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#9C5736

RGB

rgb(156, 87, 54)

HSL

hsl(19, 49%, 41%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9C5736

Legközelebbi: Cinnamon Sparkle

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Cinnamon Sparkle színértékei

HEX

#9C5736

RGB

rgb(156, 87, 54)

HSL

hsl(19, 49%, 41%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Cinnamon Sparkle színről?

A Cinnamon Sparkle HSL világossága 41%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 49%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 19°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (72/100), ezt követi a CTA- és gombszín (71/100).

Világosság

41%

közepesen sötét

Telítettség

49%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

72/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

5.48:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

3.83:1

A fekete szöveg és a Cinnamon Sparkle háttér kontrasztaránya 3.83:1.

WCAG / fehér szöveg

5.48:1

A fehér szöveg és a Cinnamon Sparkle háttér kontrasztaránya 5.48:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Cinnamon Sparkle háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 5.48:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Cinnamon Sparkle komplementer árnyalata #357B9C, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #9C3548 és #9C8935.

Komplementer

#357B9C

Legközelebbi név: Peninsula

Analóg −30°

#9C3548

Legközelebbi név: Bright Lady

Analóg +30°

#9C8935

Legközelebbi név: Autumn Festival

Fejlesztőknek

Használd a Cinnamon Sparkle színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9C5736

--color-cinnamon-sparkle: #9C5736;

Árnyalatok

A Cinnamon Sparkle világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5EEEB

Furry Lady

100

#E6D5CD

Dawn Pink

200

#D2B3A5

Cosmic Aura

300

#BF927C

Florentine Clay

400

#AB7054

Orange Flambe

500

#9C5736

Cinnamon Sparkle

600

#8C4E31

Rusted Earth

700

#754129

Bull Shot

800

#5E3420

Chubby Chocolate

900

#462718

Night Brown

Gyors értékelés

Mire jó a Cinnamon Sparkle?

Gyors áttekintés arról, hogy a Cinnamon Sparkle milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Cinnamon Sparkle

#9C5736

Elsődleges márkaszín

72/100

Kiemelőszín

65/100

CTA / gomb

71/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Óvatosan

44/100

Szövegszín

68/100

Border / elválasztó

Használható

46/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Cinnamon Sparkle színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Cinnamon Sparkle színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Cinnamon Sparkle vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Meleg Lagúna Tone

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#7A2934

#248F81

#9E572E

#111111

#FFFFFF

Homokos Moha No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#27B962

#6C35C0

#A05D31

#ECF4EF

#1D2B22

Réz Lagúna

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#27B94E

#5A35C0

#A04F31

#ECF4EE

#1D2B20

Jeges Bor

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#498897

#A3523E

#5471B6

#111111

#FFFFFF

Terrakotta Agyag Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#38A892

#B14390

#965A40

#E8EEEC

#272B2A

Jeges Bor Edition

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#27B99C

#C43198

#A65430

#E4F1EE

#21312E

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Cinnamon Sparkle háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

5.48:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

3.83:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 5.48:1

A színről

01

Milyen szín a Cinnamon Sparkle?

A Cinnamon Sparkle (#9C5736) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Cinnamon Sparkle megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Cinnamon Sparkle?

A Cinnamon Sparkle különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Cinnamon Sparkle?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Cinnamon Sparkle különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Cinnamon Sparkle vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Cinnamon Sparkle használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Cinnamon Sparkle erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Cinnamon Sparkle karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Cinnamon Sparkle használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Cinnamon Sparkle használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Cinnamon Sparkle – kérdések és válaszok

Milyen szín a Cinnamon Sparkle?

A Cinnamon Sparkle (#9C5736) egy közepes világosságú, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 19° árnyalat, 49% telítettség és 41% világosság.

Milyen színek illenek a Cinnamon Sparkle színhez?

A HSL színkör alapján a Cinnamon Sparkle komplementer árnyalata #357B9C, amelyhez a Peninsula áll közel. Analóg kombinációhoz a #9C3548 és #9C8935 árnyalat használható; ezekhez a Bright Lady és Autumn Festival áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Cinnamon Sparkle webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Cinnamon Sparkle legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (72/100), ezt követi a CTA- és gombszín (71/100). 41%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Cinnamon Sparkle háttéren?

A Cinnamon Sparkle háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 5.48:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 3.83:1, a fehér szövegé 5.48:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Cinnamon Sparkle?

A Cinnamon Sparkle számított CTA-alkalmassági pontszáma 71/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.

Milyen szövegszín ajánlott a Cinnamon Sparkle színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Cinnamon Sparkle (#9C5736), a fehér szöveg ajánlott, mert 5.48:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Cinnamon Sparkle háttérszínként?

A Cinnamon Sparkle háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 41%-os világossága és 49%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Cinnamon Sparkle HEX, RGB és HSL kódja?

A Cinnamon Sparkle HEX kódja #9C5736. RGB értéke 156, 87, 54, HSL értéke pedig 19°, 49%, 41%.

Fedezz fel további színeket

A Cinnamon Sparkle színhez hasonló árnyalatok

Seared Earth

#9A5633

Indochine

#9C5B34

Hello Fall

#995533

Polished Brown

#985538

Persimmon Varnish

#9F563A

Piper

#9D5432

Tonicha

#975437

Etruscan

#9B583C