Szín adatlap
Cannellini Beans
A Cannellini Beans egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#F7E4CC
RGB
rgb(247, 228, 204)
HSL
hsl(33, 73%, 88%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#F7E4CC
Legközelebbi: Cannellini Beans
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Cannellini Beans színértékei
HEX
#F7E4CC
RGB
rgb(247, 228, 204)
HSL
hsl(33, 73%, 88%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
élénk
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Cannellini Beans színről?
A Cannellini Beans HSL világossága 88%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 73%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 33°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és surface szín (73/100).
Világosság
88%
világos
Telítettség
73%
erősen telített
Legjobb szerepkör
100/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
16.92:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
16.92:1
A fekete szöveg és a Cannellini Beans háttér kontrasztaránya 16.92:1.
WCAG / fehér szöveg
1.24:1
A fehér szöveg és a Cannellini Beans háttér kontrasztaránya 1.24:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Cannellini Beans háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 16.92:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Cannellini Beans komplementer árnyalata #CADEF7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #F7CCCA és #F5F7CA.
Fejlesztőknek
Használd a Cannellini Beans színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#F7E4CC
--color-cannellini-beans: #F7E4CC;
Árnyalatok
A Cannellini Beans világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Cannellini Beans?
Gyors áttekintés arról, hogy a Cannellini Beans milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Cannellini Beans
#F7E4CC
Elsődleges márkaszín
Használható
53/100
Kiemelőszín
Használható
63/100
CTA / gomb
Használható
62/100
Háttérszín
Kiváló
100/100
Kártya / surface
Jó
73/100
Szövegszín
Óvatosan
9/100
Border / elválasztó
Használható
61/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Cannellini Beans színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Cannellini Beans színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Cannellini Beans vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Réz Moha No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#492812
#934510
#F1E3DA
#16679C
#B8D6EA
Homokos Mező No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#492812
#E97D35
#F1E3DA
#48A6E5
#B8D6EA
Őszi Bor Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#492812
#EFA06C
#F1E3DA
#7EC0ED
#B8D6EA
Meleg Indigó Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#493012
#935610
#F1E6DA
#16559C
#B8CFEA
Aranyló Palakő No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#493012
#E99535
#F1E6DA
#4891E5
#B8CFEA
Borostyán Égbolt Tone
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#493012
#EFB26C
#F1E6DA
#7EB1ED
#B8CFEA
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Cannellini Beans háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.24:1
Fekete szöveg
Aa
16.92:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 16.92:1
A színről
01
Milyen szín a Cannellini Beans?
A Cannellini Beans (#F7E4CC) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Cannellini Beans megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Cannellini Beans?
A Cannellini Beans különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Cannellini Beans?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Cannellini Beans különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Cannellini Beans vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Cannellini Beans használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Cannellini Beans erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Cannellini Beans karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
A Cannellini Beans intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Cannellini Beans használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Cannellini Beans – kérdések és válaszok
Milyen szín a Cannellini Beans?
A Cannellini Beans (#F7E4CC) egy világos, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 33° árnyalat, 73% telítettség és 88% világosság.
Milyen színek illenek a Cannellini Beans színhez?
A HSL színkör alapján a Cannellini Beans komplementer árnyalata #CADEF7, amelyhez a Fly a Kite áll közel. Analóg kombinációhoz a #F7CCCA és #F5F7CA árnyalat használható; ezekhez a Happy Piglets és Carla áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Cannellini Beans webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Cannellini Beans legerősebb szerepköre háttérszín (100/100), ezt követi a kártya- és felületszín (73/100). 88%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Cannellini Beans háttéren?
A Cannellini Beans háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 16.92:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 16.92:1, a fehér szövegé 1.24:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Cannellini Beans?
A Cannellini Beans számított CTA-alkalmassági pontszáma 62/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Cannellini Beans színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Cannellini Beans (#F7E4CC), a fekete szöveg ajánlott, mert 16.92:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Cannellini Beans háttérszínként?
A Cannellini Beans háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 100/100. 88%-os világossága és 73%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Cannellini Beans HEX, RGB és HSL kódja?
A Cannellini Beans HEX kódja #F7E4CC. RGB értéke 247, 228, 204, HSL értéke pedig 33°, 73%, 88%.
Fedezz fel további színeket