bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Art District

A Art District egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
visszafogott
meleg tónusú

HEX

#94897C

RGB

rgb(148, 137, 124)

HSL

hsl(32, 10%, 53%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#94897C

Legközelebbi: Art District

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Art District színértékei

HEX

#94897C

RGB

rgb(148, 137, 124)

HSL

hsl(32, 10%, 53%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

visszafogott

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Art District színről?

A Art District HSL világossága 53%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 10%, vagyis szinte teljesen semleges. Színárnyalati értéke 32°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe border- és elválasztószín (70/100), ezt követi a kártya- és surface szín (62/100).

Világosság

53%

közepes világosságú

Telítettség

10%

szinte teljesen semleges

Legjobb szerepkör

70/100

border- és elválasztószín

Legjobb kontraszt

6.13:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

6.13:1

A fekete szöveg és a Art District háttér kontrasztaránya 6.13:1.

WCAG / fehér szöveg

3.43:1

A fehér szöveg és a Art District háttér kontrasztaránya 3.43:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Art District háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 6.13:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Art District komplementer árnyalata #7B8693, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #937C7B és #92937B.

Komplementer

#7B8693

Legközelebbi név: Stowaway

Analóg −30°

#937C7B

Legközelebbi név: Warplock Bronze Metal

Analóg +30°

#92937B

Legközelebbi név: Blanched Thyme

Fejlesztőknek

Használd a Art District színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#94897C

--color-art-district: #94897C;

Árnyalatok

A Art District világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F4F3F2

Bleached Silk

100

#E4E2DE

Quiet on the Set

200

#CFCAC4

Ground Fog

300

#B9B2AA

Requisite Grey

400

#A49B90

Pewter Tankard

500

#94897C

Art District

600

#857B70

Fireplace Mantel

700

#6F675D

Grouchy Badger

800

#59524A

Masala

900

#433E38

Joesmithite

Gyors értékelés

Mire jó a Art District?

Gyors áttekintés arról, hogy a Art District milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Art District

#94897C

Elsődleges márkaszín

Használható

57/100

Kiemelőszín

Óvatosan

40/100

CTA / gomb

Használható

49/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

62/100

Szövegszín

Használható

54/100

Border / elválasztó

70/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Art District színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Art District színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Art District vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Barackos Moha No. 3

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B691

#9B7DB5

#A3896C

#F0F0F0

#242424

Barackos Bor Collection

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B69C

#A27DB5

#A3906C

#F0F0F0

#242424

Barackos Korall

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#68B1B6

#B87A95

#A78E6C

#EBEBEB

#292929

Holdfényes Indigó

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B6A6

#AA7DB5

#A3986C

#F0F0F0

#242424

Terrakotta Lagúna Collection

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#68A6B6

#B87A8D

#A7956C

#EBEBEB

#292929

Meleg Korall No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#68B687

#937DB5

#A3826C

#F0F0F0

#242424

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Art District háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

3.43:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

6.13:1

WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 6.13:1

A színről

01

Milyen szín a Art District?

A Art District (#94897C) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Art District megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Visszafogott telítettsége miatt kevésbé domináns, így nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vizuális környezetben is jól használható. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Art District?

A Art District különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Art District?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Art District különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A visszafogott karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Art District vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Art District használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Art District erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Art District karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Art District használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Art District használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Art District – kérdések és válaszok

Milyen szín a Art District?

A Art District (#94897C) egy közepes világosságú, visszafogott és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 32° árnyalat, 10% telítettség és 53% világosság.

Milyen színek illenek a Art District színhez?

A HSL színkör alapján a Art District komplementer árnyalata #7B8693, amelyhez a Stowaway áll közel. Analóg kombinációhoz a #937C7B és #92937B árnyalat használható; ezekhez a Warplock Bronze Metal és Blanched Thyme áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Art District webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Art District legerősebb szerepköre szegély- és elválasztószín (70/100), ezt követi a kártya- és felületszín (62/100). 53%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Art District háttéren?

A Art District háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 6.13:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 6.13:1, a fehér szövegé 3.43:1. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Jó CTA- vagy gombszín a Art District?

A Art District számított CTA-alkalmassági pontszáma 49/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Art District színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Art District (#94897C), a fekete szöveg ajánlott, mert 6.13:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AA szintet normál méretű szövegnél.

Használható a Art District háttérszínként?

A Art District háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 53%-os világossága és 10%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Art District HEX, RGB és HSL kódja?

A Art District HEX kódja #94897C. RGB értéke 148, 137, 124, HSL értéke pedig 32°, 10%, 53%.

Fedezz fel további színeket

A Art District színhez hasonló árnyalatok

Film Fest

#93877C

Abandoned Mansion

#94877E

Laminated Wood

#948C7E

Cantankerous Hippo

#96887F

Ginnezumi

#97867C

Hammered Silver

#978A7F

Vintage Khaki

#958B80

Laurel Oak

#918C7E