bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Buff It

A Buff It egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#D9CFBE

RGB

rgb(217, 207, 190)

HSL

hsl(38, 26%, 80%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#D9CFBE

Legközelebbi: Buff It

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Buff It színértékei

HEX

#D9CFBE

RGB

rgb(217, 207, 190)

HSL

hsl(38, 26%, 80%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Buff It színről?

A Buff It HSL világossága 80%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 26%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 38°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (79/100), ezt követi a border- és elválasztószín (77/100).

Világosság

80%

világos

Telítettség

26%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

79/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

13.62:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

13.62:1

A fekete szöveg és a Buff It háttér kontrasztaránya 13.62:1.

WCAG / fehér szöveg

1.54:1

A fehér szöveg és a Buff It háttér kontrasztaránya 1.54:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Buff It háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 13.62:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Buff It komplementer árnyalata #BFC8D9, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D9C2BF és #D6D9BF.

Komplementer

#BFC8D9

Legközelebbi név: Dancing Mist

Analóg −30°

#D9C2BF

Legközelebbi név: Peony Blush

Analóg +30°

#D6D9BF

Legközelebbi név: Breezeway

Fejlesztőknek

Használd a Buff It színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#D9CFBE

--color-buff-it: #D9CFBE;

Árnyalatok

A Buff It világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FBFAF9

Dr. White

100

#F6F3EF

The Speed of Light

200

#EEE9E2

Solid Opal

300

#E6E0D5

Hourglass

400

#DFD6C8

Casual Elegance

500

#D9CFBE

Buff It

600

#C3BAAB

Castle Path

700

#A39B8F

Pewter Tankard

800

#827C72

Manuscript Ink

900

#625D55

Ironclad

Gyors értékelés

Mire jó a Buff It?

Gyors áttekintés arról, hogy a Buff It milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Buff It

#D9CFBE

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

36/100

Kiemelőszín

Óvatosan

34/100

CTA / gomb

Óvatosan

36/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

79/100

Szövegszín

Óvatosan

23/100

Border / elválasztó

77/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Buff It színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Buff It színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Buff It vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Hűvös Korall

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#202F3C

#29547A

#E2E6E9

#815731

#DDD0C6

Sarki Horizont No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#202F3C

#5793C7

#E2E6E9

#C59367

#DDD0C6

Hűvös Égbolt

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#202F3C

#85B0D6

#E2E6E9

#D6B394

#DDD0C6

Homokos Lagúna No. 3

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0F0EF

#D0CFBD

#6E6A35

#807B38

#34321E

Barackos Horizont Studio

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0F0EF

#D0CFBD

#B6B168

#807B38

#34321E

Barackos Mező No. 2

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F0F0EF

#D0CFBD

#CAC691

#807B38

#34321E

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Buff It háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.54:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

13.62:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 13.62:1

A színről

01

Milyen szín a Buff It?

A Buff It (#D9CFBE) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Buff It megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Buff It?

A Buff It különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Buff It?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Buff It különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Buff It vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Buff It használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Buff It erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Buff It karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Buff It könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Buff It használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Buff It – kérdések és válaszok

Milyen szín a Buff It?

A Buff It (#D9CFBE) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 38° árnyalat, 26% telítettség és 80% világosság.

Milyen színek illenek a Buff It színhez?

A HSL színkör alapján a Buff It komplementer árnyalata #BFC8D9, amelyhez a Dancing Mist áll közel. Analóg kombinációhoz a #D9C2BF és #D6D9BF árnyalat használható; ezekhez a Peony Blush és Breezeway áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Buff It webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Buff It legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (79/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (77/100). 80%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.

Milyen szövegszín olvasható a Buff It háttéren?

A Buff It háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 13.62:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 13.62:1, a fehér szövegé 1.54:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Buff It?

A Buff It számított CTA-alkalmassági pontszáma 36/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Buff It színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Buff It (#D9CFBE), a fekete szöveg ajánlott, mert 13.62:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Buff It háttérszínként?

A Buff It háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 80%-os világossága és 26%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Buff It HEX, RGB és HSL kódja?

A Buff It HEX kódja #D9CFBE. RGB értéke 217, 207, 190, HSL értéke pedig 38°, 26%, 80%.

Fedezz fel további színeket

A Buff It színhez hasonló árnyalatok

Crushed Silk

#D8CFBE

Clay Angel

#DACEBE

Cotton Fibre

#DAD0BD

Grand Piano

#D8D0BD

Warm Oatmeal

#D9CEC0

Pebblebrook

#D8D0BC

Sandy Clay

#DBD0BD

Aged Beige

#D7CFC0