Szín adatlap
Breath of Celery
A Breath of Celery egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín.
HEX
#DCE7CB
RGB
rgb(220, 231, 203)
HSL
hsl(84, 37%, 85%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#DCE7CB
Legközelebbi: Breath of Celery
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Breath of Celery színértékei
HEX
#DCE7CB
RGB
rgb(220, 231, 203)
HSL
hsl(84, 37%, 85%)
Színcsalád
zöld
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Breath of Celery színről?
A Breath of Celery HSL világossága 85%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 37%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 84°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (80/100), ezt követi a háttérszín (75/100).
Világosság
85%
világos
Telítettség
37%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
80/100
kártya- és surface szín
Legjobb kontraszt
16.34:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
16.34:1
A fekete szöveg és a Breath of Celery háttér kontrasztaránya 16.34:1.
WCAG / fehér szöveg
1.29:1
A fehér szöveg és a Breath of Celery háttér kontrasztaránya 1.29:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Breath of Celery háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 16.34:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Breath of Celery komplementer árnyalata #D6CBE7, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E7E4CB és #CDE7CB.
Fejlesztőknek
Használd a Breath of Celery színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#DCE7CB
--color-breath-of-celery: #DCE7CB;
Árnyalatok
A Breath of Celery világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Breath of Celery?
Gyors áttekintés arról, hogy a Breath of Celery milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Breath of Celery
#DCE7CB
Elsődleges márkaszín
Óvatosan
37/100
Kiemelőszín
Óvatosan
38/100
CTA / gomb
Óvatosan
39/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Kiváló
80/100
Szövegszín
Óvatosan
17/100
Border / elválasztó
Jó
75/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Breath of Celery színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Breath of Celery színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Breath of Celery vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Tengeri Horizont No. 3
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#20203C
#29297A
#E2E2E9
#818131
#DDDDC6
Sarki Mező No. 2
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#20203C
#3838A8
#E2E2E9
#AEAE42
#DDDDC6
Hajnali Kert Series
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#20203C
#5757C7
#E2E2E9
#C5C567
#DDDDC6
Éjféli Agyag
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#20203C
#8585D6
#E2E2E9
#D6D694
#DDDDC6
Sarki Horizont
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#24203C
#34297A
#E3E2E9
#778131
#DADDC6
Tengeri Agyag
Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.
→
#24203C
#4738A8
#E3E2E9
#9FAE42
#DADDC6
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Breath of Celery háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.29:1
Fekete szöveg
Aa
16.34:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 16.34:1
A színről
01
Milyen szín a Breath of Celery?
A Breath of Celery (#DCE7CB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. A zöld színcsaládra jellemzően természetes, kiegyensúlyozott és friss vizuális karaktert képvisel.
02
A Breath of Celery megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Breath of Celery?
A Breath of Celery különösen jól használható természetközeli, egészséggel kapcsolatos vagy nyugodt vizuális megjelenésekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Breath of Celery?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Breath of Celery különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Breath of Celery nyugodt, természetes és megbízható benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet wellness, egészség, fenntarthatóság és élelmiszeripar területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy természetes, kiegyensúlyozott és friss megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Breath of Celery használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Breath of Celery erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Breath of Celery karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Breath of Celery könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Breath of Celery használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Breath of Celery – kérdések és válaszok
Milyen szín a Breath of Celery?
A Breath of Celery (#DCE7CB) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú zöld szín. HSL értéke 84° árnyalat, 37% telítettség és 85% világosság.
Milyen színek illenek a Breath of Celery színhez?
A HSL színkör alapján a Breath of Celery komplementer árnyalata #D6CBE7, amelyhez a Bashful Pansy áll közel. Analóg kombinációhoz a #E7E4CB és #CDE7CB árnyalat használható; ezekhez a Dirty White és Butter Lettuce áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Breath of Celery webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Breath of Celery legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (80/100), ezt követi a háttérszín (75/100). 85%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.
Milyen szövegszín olvasható a Breath of Celery háttéren?
A Breath of Celery háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 16.34:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 16.34:1, a fehér szövegé 1.29:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Breath of Celery?
A Breath of Celery számított CTA-alkalmassági pontszáma 39/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.
Milyen szövegszín ajánlott a Breath of Celery színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Breath of Celery (#DCE7CB), a fekete szöveg ajánlott, mert 16.34:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Breath of Celery háttérszínként?
A Breath of Celery háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 85%-os világossága és 37%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Breath of Celery HEX, RGB és HSL kódja?
A Breath of Celery HEX kódja #DCE7CB. RGB értéke 220, 231, 203, HSL értéke pedig 84°, 37%, 85%.
Fedezz fel további színeket