bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Brandied Pears

A Brandied Pears egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
világos
közepesen telített
meleg tónusú

HEX

#EAE2D1

RGB

rgb(234, 226, 209)

HSL

hsl(41, 37%, 87%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#EAE2D1

Legközelebbi: Brandied Pears

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Brandied Pears színértékei

HEX

#EAE2D1

RGB

rgb(234, 226, 209)

HSL

hsl(41, 37%, 87%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

világos

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Brandied Pears színről?

A Brandied Pears HSL világossága 87%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 37%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 41°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe kártya- és surface szín (81/100), ezt követi a border- és elválasztószín (76/100).

Világosság

87%

világos

Telítettség

37%

közepesen telített

Legjobb szerepkör

81/100

kártya- és surface szín

Legjobb kontraszt

16.3:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

16.3:1

A fekete szöveg és a Brandied Pears háttér kontrasztaránya 16.3:1.

WCAG / fehér szöveg

1.29:1

A fehér szöveg és a Brandied Pears háttér kontrasztaránya 1.29:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Brandied Pears háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 16.3:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Brandied Pears komplementer árnyalata #D2D9EA, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #EAD6D2 és #E6EAD2.

Komplementer

#D2D9EA

Legközelebbi név: Snowy Shadow

Analóg −30°

#EAD6D2

Legközelebbi név: Peach Glamour

Analóg +30°

#E6EAD2

Legközelebbi név: Green Iced Tea

Fejlesztőknek

Használd a Brandied Pears színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#EAE2D1

--color-brandied-pears: #EAE2D1;

Árnyalatok

A Brandied Pears világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FDFCFA

Igloo

100

#FAF8F4

Blanca Peak

200

#F6F2EA

Winter Doldrums

300

#F1ECE1

Paper Plane

400

#EDE6D8

Jelly Yoghurt

500

#EAE2D1

Brandied Pears

600

#D3CBBC

Shoreline Haze

700

#B0AA9D

Bright Sepia

800

#8C887D

Compass

900

#69665E

Cumberland Grey

Gyors értékelés

Mire jó a Brandied Pears?

Gyors áttekintés arról, hogy a Brandied Pears milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Brandied Pears

#EAE2D1

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

35/100

Kiemelőszín

Óvatosan

37/100

CTA / gomb

Óvatosan

38/100

Háttérszín

75/100

Kártya / surface

Kiváló

81/100

Szövegszín

Óvatosan

15/100

Border / elválasztó

76/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Brandied Pears színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Brandied Pears színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Brandied Pears vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Réz Moha No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492812

#934510

#F1E3DA

#16679C

#B8D6EA

Homokos Mező No. 3

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492812

#E97D35

#F1E3DA

#48A6E5

#B8D6EA

Őszi Bor Series

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492812

#EFA06C

#F1E3DA

#7EC0ED

#B8D6EA

Őszi Indigó Tone

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492112

#933310

#F1E0DA

#16789C

#B8DDEA

Meleg Bor No. 2

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492112

#CA4616

#F1E0DA

#1EA2D2

#B8DDEA

Borostyán Mező Collection

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#492112

#E96535

#F1E0DA

#48BBE5

#B8DDEA

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Brandied Pears háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

1.29:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

16.3:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 16.3:1

A színről

01

Milyen szín a Brandied Pears?

A Brandied Pears (#EAE2D1) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Brandied Pears megjelenése

Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Brandied Pears?

A Brandied Pears különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Brandied Pears?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Brandied Pears különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Brandied Pears vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Brandied Pears használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Brandied Pears erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Brandied Pears karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

Nagyon világos felületeken a Brandied Pears könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Brandied Pears használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Brandied Pears – kérdések és válaszok

Milyen szín a Brandied Pears?

A Brandied Pears (#EAE2D1) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 41° árnyalat, 37% telítettség és 87% világosság.

Milyen színek illenek a Brandied Pears színhez?

A HSL színkör alapján a Brandied Pears komplementer árnyalata #D2D9EA, amelyhez a Snowy Shadow áll közel. Analóg kombinációhoz a #EAD6D2 és #E6EAD2 árnyalat használható; ezekhez a Peach Glamour és Green Iced Tea áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Brandied Pears webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Brandied Pears legerősebb szerepköre kártya- és felületszín (81/100), ezt követi a szegély- és elválasztószín (76/100). 87%-os világossága miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható.

Milyen szövegszín olvasható a Brandied Pears háttéren?

A Brandied Pears háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 16.3:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 16.3:1, a fehér szövegé 1.29:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Brandied Pears?

A Brandied Pears számított CTA-alkalmassági pontszáma 38/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Brandied Pears színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Brandied Pears (#EAE2D1), a fekete szöveg ajánlott, mert 16.3:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Brandied Pears háttérszínként?

A Brandied Pears háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 87%-os világossága és 37%-os telítettsége miatt nagyon világos árnyalatként elsősorban háttérhez, felületekhez és finom elválasztásokhoz használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Brandied Pears HEX, RGB és HSL kódja?

A Brandied Pears HEX kódja #EAE2D1. RGB értéke 234, 226, 209, HSL értéke pedig 41°, 37%, 87%.

Fedezz fel további színeket

A Brandied Pears színhez hasonló árnyalatok

Abilene Lace

#EAE3D2

Cream Delight

#EAE3D0

Quarter Spanish White

#EBE2D2

Alabaster Beauty

#E9E3D2

Canyon Cliffs

#ECE3D1

Elk Horn

#E9E2D3

Lime-Washed

#E8E2D0

Muscat Blanc

#EBE2CF