bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Bleeding Crimson

A Bleeding Crimson egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín.

piros
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#9B1414

RGB

rgb(155, 20, 20)

HSL

hsl(0, 77%, 34%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#9B1414

Legközelebbi: Bleeding Crimson

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Bleeding Crimson színértékei

HEX

#9B1414

RGB

rgb(155, 20, 20)

HSL

hsl(0, 77%, 34%)

Színcsalád

piros

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Bleeding Crimson színről?

A Bleeding Crimson HSL világossága 34%, ezért közepesen sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 77%, vagyis nagyon intenzíven telített. Színárnyalati értéke 0°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe CTA- és gombszín (85/100), ezt követi a kiemelőszín (82/100).

Világosság

34%

közepesen sötét

Telítettség

77%

nagyon intenzíven telített

Legjobb szerepkör

85/100

CTA- és gombszín

Legjobb kontraszt

8.39:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

2.5:1

A fekete szöveg és a Bleeding Crimson háttér kontrasztaránya 2.5:1.

WCAG / fehér szöveg

8.39:1

A fehér szöveg és a Bleeding Crimson háttér kontrasztaránya 8.39:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Bleeding Crimson háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.39:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Bleeding Crimson komplementer árnyalata #149999, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #991457 és #995714.

Komplementer

#149999

Legközelebbi név: Peacock Feather

Analóg −30°

#991457

Legközelebbi név: Wine Grape

Analóg +30°

#995714

Legközelebbi név: Sepia Wash

Fejlesztőknek

Használd a Bleeding Crimson színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#9B1414

--color-bleeding-crimson: #9B1414;

Árnyalatok

A Bleeding Crimson világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#F5E8E8

White Christmas

100

#E6C4C4

Cranapple Cream

200

#D29595

Keel Joy

300

#BE6666

Faded Rose

400

#AA3737

Lobster Brown

500

#9B1414

Bleeding Crimson

600

#8C1212

Netherworld

700

#740F0F

Blood Pact

800

#5D0C0C

Vampiric Council

900

#460909

Bulgarian Rose

Gyors értékelés

Mire jó a Bleeding Crimson?

Gyors áttekintés arról, hogy a Bleeding Crimson milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Bleeding Crimson

#9B1414

Elsődleges márkaszín

Kiváló

80/100

Kiemelőszín

Kiváló

82/100

CTA / gomb

Kiváló

85/100

Háttérszín

Használható

60/100

Kártya / surface

Óvatosan

31/100

Szövegszín

70/100

Border / elválasztó

Óvatosan

29/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Bleeding Crimson színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Bleeding Crimson színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Bleeding Crimson vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Jeges Palakő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#101093

#9E1A1A

#187C18

#EAEAF6

#171730

Borostyán Bor

Erős vizuális kontrasztot adó paletta a főszínnel szemben álló komplementer árnyalattal.

#491212

#931010

#F1DADA

#169C9C

#B8EAEA

Réz Lagúna Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#931010

#17A15C

#174D82

#F4E1E1

#371B1B

Mézes Erdő

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#931010

#1A9E1A

#18187C

#F6EAEA

#301717

Barackos Moha Collection

Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.

#F7E8E8

#EAA4A4

#931010

#A90F0F

#460B0B

Borostyán Palakő Series

Praktikus UI-paletta semleges felületekkel és egy erős, jól azonosítható kiemelőszínnel.

#FFFFFF

#F2EDED

#931010

#4C2424

#111111

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Bleeding Crimson háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

8.39:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

2.5:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 8.39:1

A színről

01

Milyen szín a Bleeding Crimson?

A Bleeding Crimson (#9B1414) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. A piros színcsaládra jellemzően erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus vizuális karaktert képvisel.

02

A Bleeding Crimson megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Bleeding Crimson?

A Bleeding Crimson különösen jól használható kiemelésekhez, cselekvésre ösztönző elemekhez és karakteres vizuális megoldásokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Bleeding Crimson?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Bleeding Crimson különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Bleeding Crimson dinamikus, intenzív és határozott benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, sport, szórakoztatás és e-kereskedelem területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy erőteljes, figyelemfelkeltő és energikus megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Bleeding Crimson használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Bleeding Crimson erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Bleeding Crimson karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Bleeding Crimson intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Bleeding Crimson használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Bleeding Crimson – kérdések és válaszok

Milyen szín a Bleeding Crimson?

A Bleeding Crimson (#9B1414) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú piros szín. HSL értéke 0° árnyalat, 77% telítettség és 34% világosság.

Milyen színek illenek a Bleeding Crimson színhez?

A HSL színkör alapján a Bleeding Crimson komplementer árnyalata #149999, amelyhez a Peacock Feather áll közel. Analóg kombinációhoz a #991457 és #995714 árnyalat használható; ezekhez a Wine Grape és Sepia Wash áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Bleeding Crimson webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Bleeding Crimson legerősebb szerepköre CTA- és gombszín (85/100), ezt követi a kiemelőszín (82/100). 34%-os világossága miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos.

Milyen szövegszín olvasható a Bleeding Crimson háttéren?

A Bleeding Crimson háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.39:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 2.5:1, a fehér szövegé 8.39:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Bleeding Crimson?

A Bleeding Crimson számított CTA-alkalmassági pontszáma 85/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Bleeding Crimson színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Bleeding Crimson (#9B1414), a fehér szöveg ajánlott, mert 8.39:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Bleeding Crimson háttérszínként?

A Bleeding Crimson háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 60/100. 34%-os világossága és 77%-os telítettsége miatt sötétebb felületeken, hangsúlyos márkaelemként vagy kontrasztos szekciókban lehet hatásos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Bleeding Crimson HEX, RGB és HSL kódja?

A Bleeding Crimson HEX kódja #9B1414. RGB értéke 155, 20, 20, HSL értéke pedig 0°, 77%, 34%.

Fedezz fel további színeket

A Bleeding Crimson színhez hasonló árnyalatok

Mephiston Red

#9A1115

Clotted Red

#991115

Spartan Crimson

#9E1316

Heavy Red

#9E1212

Carnivore

#991111

Vampire Fiction

#9B0F11

Mechrite Red

#A31713

Ruby Red

#9B111E