bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Black Velvet

A Black Velvet egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú kék szín.

kék
sötét
közepesen telített
hideg tónusú

HEX

#222233

RGB

rgb(34, 34, 51)

HSL

hsl(240, 20%, 17%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#222233

Legközelebbi: Black Velvet

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Black Velvet színértékei

HEX

#222233

RGB

rgb(34, 34, 51)

HSL

hsl(240, 20%, 17%)

Színcsalád

kék

Világosság

sötét

Telítettség

közepesen telített

Hőmérséklet

hideg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Black Velvet színről?

A Black Velvet HSL világossága 17%, ezért sötét árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 20%, vagyis visszafogottan telített. Színárnyalati értéke 240°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe szövegszín (95/100), ezt követi a háttérszín (85/100).

Világosság

17%

sötét

Telítettség

20%

visszafogottan telített

Legjobb szerepkör

95/100

szövegszín

Legjobb kontraszt

15.62:1

Fehér szöveggel

WCAG / fekete szöveg

1.34:1

A fekete szöveg és a Black Velvet háttér kontrasztaránya 1.34:1.

WCAG / fehér szöveg

15.62:1

A fehér szöveg és a Black Velvet háttér kontrasztaránya 15.62:1.

Olvashatóság

Fehér szöveg ajánlott

A Black Velvet háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 15.62:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Black Velvet komplementer árnyalata #343423, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #232B34 és #2B2334.

Komplementer

#343423

Legközelebbi név: Fuchsia Berries

Analóg −30°

#232B34

Legközelebbi név: Sky Captain

Analóg +30°

#2B2334

Legközelebbi név: Bleached Cedar

Fejlesztőknek

Használd a Black Velvet színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#222233

--color-black-velvet: #222233;

Árnyalatok

A Black Velvet világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#E9E9EB

Mourn Mountain Snow

100

#C8C8CC

Nimbus Cloud

200

#9C9CA3

Smokey Stone

300

#6F6F7A

Prediction

400

#434352

Flintstone Blue

500

#222233

Black Velvet

600

#1F1F2E

Black Howl

700

#1A1A26

Coarse Wool

800

#14141F

Kuroi Black

900

#0F0F17

Nyctophobia

Gyors értékelés

Mire jó a Black Velvet?

Gyors áttekintés arról, hogy a Black Velvet milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Black Velvet

#222233

Elsődleges márkaszín

Óvatosan

30/100

Kiemelőszín

Óvatosan

27/100

CTA / gomb

Óvatosan

29/100

Háttérszín

Kiváló

85/100

Kártya / surface

Óvatosan

33/100

Szövegszín

Kiváló

95/100

Border / elválasztó

Használható

45/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Black Velvet színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Black Velvet színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Black Velvet vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Acélos Moha

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#1D2B87

#934D25

#587722

#E4E6F1

#212331

Acélos Indigó No. 2

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#273BB9

#C46731

#7BA630

#E4E6F1

#212331

Hűvös Mező Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#4659D8

#D6895C

#9BCA49

#E4E6F1

#212331

Fagyos Korall No. 3

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#7887E2

#E2AC8D

#B5D879

#E4E6F1

#212331

Holdfényes Korall Series

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#2727B9

#C47A31

#6BA630

#E4E4F1

#212131

Ködös Horizont Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#4646D8

#D6995C

#8ACA49

#E4E4F1

#212131

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Black Velvet háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

15.62:1

WCAG AA
WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

1.34:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fehér

Legjobb kontraszt: 15.62:1

A színről

01

Milyen szín a Black Velvet?

A Black Velvet (#222233) egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. A kék színcsaládra jellemzően megbízható, nyugodt és professzionális vizuális karaktert képvisel.

02

A Black Velvet megjelenése

Sötétebb karaktere miatt erőteljesebb vizuális jelenlétet ad, és világos elemekkel markáns kontraszt alakítható ki. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Hideg tónusa rendezettebb, nyugodtabb és modernebb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Black Velvet?

A Black Velvet különösen jól használható üzleti weboldalakhoz, technológiai projektekhez és professzionális digitális felületekhez. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Black Velvet?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Black Velvet különösen jól működhet fő háttérszínként, sötét szekciókban, erős tipográfiai kontraszt mellett vagy prémium kiemelőszínként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Black Velvet stabil, professzionális és bizalomkeltő benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet technológia, pénzügy, SaaS és üzleti szolgáltatások területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy megbízható, nyugodt és professzionális megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Black Velvet használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Black Velvet erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Black Velvet karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Black Velvet használatánál érdemes kerülni a túl sok hasonló tónusú árnyalat egymás mellé helyezését, mert ettől a felület vizuális hierarchiája gyengülhet.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Black Velvet használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Black Velvet – kérdések és válaszok

Milyen szín a Black Velvet?

A Black Velvet (#222233) egy sötét, közepesen telített és hideg tónusú kék szín. HSL értéke 240° árnyalat, 20% telítettség és 17% világosság.

Milyen színek illenek a Black Velvet színhez?

A HSL színkör alapján a Black Velvet komplementer árnyalata #343423, amelyhez a Fuchsia Berries áll közel. Analóg kombinációhoz a #232B34 és #2B2334 árnyalat használható; ezekhez a Sky Captain és Bleached Cedar áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Black Velvet webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Black Velvet legerősebb szerepköre szövegszín (95/100), ezt követi a háttérszín (85/100). 17%-os világossága miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos.

Milyen szövegszín olvasható a Black Velvet háttéren?

A Black Velvet háttéren a fehér szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 15.62:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 1.34:1, a fehér szövegé 15.62:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Black Velvet?

A Black Velvet számított CTA-alkalmassági pontszáma 29/100. Ez alapján nem tartozik a legerősebb CTA-színek közé; valószínűleg más vizuális szerepkörben működik jobban.

Milyen szövegszín ajánlott a Black Velvet színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Black Velvet (#222233), a fehér szöveg ajánlott, mert 15.62:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Black Velvet háttérszínként?

A Black Velvet háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 85/100. 17%-os világossága és 20%-os telítettsége miatt nagyon sötét felületeken és erős kontrasztú designban lehet különösen hasznos. Szöveg elhelyezésekor a fehér szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Black Velvet HEX, RGB és HSL kódja?

A Black Velvet HEX kódja #222233. RGB értéke 34, 34, 51, HSL értéke pedig 240°, 20%, 17%.

Fedezz fel további színeket

A Black Velvet színhez hasonló árnyalatok

Eclipse Elixir

#1F2133

Black Howl

#202030

Moonless Mystery

#1E2433

Cold Steel

#262335

Infinity

#222831

Sky Captain

#242933

Black Grey

#24272E

Dark

#1B2431