Szín adatlap
Anise Biscotti
A Anise Biscotti egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín.
HEX
#E5D5AE
RGB
rgb(229, 213, 174)
HSL
hsl(43, 51%, 79%)
Kattints a szín módosításához
Aktuális szín
#E5D5AE
Legközelebbi: Anise Biscotti
Színkereső
Keress színt bármilyen formátumban.
Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.
Technikai adatok
Anise Biscotti színértékei
HEX
#E5D5AE
RGB
rgb(229, 213, 174)
HSL
hsl(43, 51%, 79%)
Színcsalád
narancssárga
Világosság
világos
Telítettség
közepesen telített
Hőmérséklet
meleg tónusú
Színelemzés
Mit érdemes tudni a Anise Biscotti színről?
A Anise Biscotti HSL világossága 79%, ezért világos árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 51%, vagyis közepesen telített. Színárnyalati értéke 43°.
A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és surface szín (72/100).
Világosság
79%
világos
Telítettség
51%
közepesen telített
Legjobb szerepkör
75/100
háttérszín
Legjobb kontraszt
14.46:1
Fekete szöveggel
WCAG / fekete szöveg
14.46:1
A fekete szöveg és a Anise Biscotti háttér kontrasztaránya 14.46:1.
WCAG / fehér szöveg
1.45:1
A fehér szöveg és a Anise Biscotti háttér kontrasztaránya 1.45:1.
Olvashatóság
Fekete szöveg ajánlott
A Anise Biscotti háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 14.46:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.
Színharmónia
Komplementer és analóg árnyalatok
A HSL színkör alapján a Anise Biscotti komplementer árnyalata #AEBEE5, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #E5BAAE és #D9E5AE.
Fejlesztőknek
Használd a Anise Biscotti színt kódban
Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.
#E5D5AE
--color-anise-biscotti: #E5D5AE;
Árnyalatok
A Anise Biscotti világosabb és sötétebb árnyalatai
Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.
Gyors értékelés
Mire jó a Anise Biscotti?
Gyors áttekintés arról, hogy a Anise Biscotti milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.
Anise Biscotti
#E5D5AE
Elsődleges márkaszín
Használható
51/100
Kiemelőszín
Használható
53/100
CTA / gomb
Használható
55/100
Háttérszín
Jó
75/100
Kártya / surface
Jó
72/100
Szövegszín
Óvatosan
24/100
Border / elválasztó
Jó
66/100
Színkombinációk
Milyen színekkel párosítsd a Anise Biscotti színt?
Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.
Professzionális
Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.
Prémium
Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.
Lágy
Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.
Merész
Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.
Analóg
Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.
Kapcsolódó színpaletták
Színpaletták a Anise Biscotti színhez
Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Anise Biscotti vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.
Terrakotta Lagúna No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F3EA
#E1D7AD
#D8BB46
#9B821C
#403712
Fűszeres Bor Tone
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F3EA
#E1D7AD
#E2CD78
#9B821C
#403712
Napfényes Horizont No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F1EA
#E1D0AD
#87631D
#9B711C
#403112
Mézes Mező No. 3
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F1EA
#E1D0AD
#D8A746
#9B711C
#403112
Barackos Indigó
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F1EA
#E1D0AD
#E2BF78
#9B711C
#403112
Mézes Korall No. 2
Egyetlen szín különböző világossági és telítettségi változataiból épülő egységes paletta.
→
#F5F4EA
#E1DEAD
#B9AF27
#9B931C
#403D12
Accessibility
Olvashatóság és kontraszt
Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Anise Biscotti háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.
Fehér szöveg
Aa
1.45:1
Fekete szöveg
Aa
14.46:1
Ajánlott szövegszín
Fekete
Legjobb kontraszt: 14.46:1
A színről
01
Milyen szín a Anise Biscotti?
A Anise Biscotti (#E5D5AE) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.
02
A Anise Biscotti megjelenése
Világos karaktere könnyedebb és szellősebb megjelenést eredményez, ezért nagyobb felületeken és háttérszínként is jól működhet. Közepes telítettsége jó egyensúlyt teremt a visszafogott és a hangsúlyos megjelenés között. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.
03
Mire használható a Anise Biscotti?
A Anise Biscotti különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.
Felhasználási területek
Hol működik jól a Anise Biscotti?
Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.
Webdesign
01
Weboldalakon
Webdesignban a Anise Biscotti különösen jól működhet háttérszínként, nagyobb felületeken, kártyákon, szekciók elválasztására vagy finom accent színként. A közepesen telített karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Branding
02
Arculatban
Arculati színként a Anise Biscotti vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.
UI design
03
Felhasználói felületeken
Felhasználói felületeken a Anise Biscotti használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.
BRAND
Visual
story.
Social
04
Közösségi médiában
Közösségi média grafikákban a Anise Biscotti erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.
05
Nyomtatott anyagokon
Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Anise Biscotti karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.
Figyelj a kontrasztra.
Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.
Használat
06
Mikor érdemes óvatosan használni?
Nagyon világos felületeken a Anise Biscotti könnyen elveszítheti a vizuális súlyát, ezért fontos megfelelő kontrasztú tipográfiával és határozottabb kiegészítő színekkel párosítani.
Interaktív előnézet
Így néz ki a Anise Biscotti használat közben.
Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.
Egyedi weboldal készítés Debrecenben→Élő színelőnézet
Studio.
Munkák
Szolgáltatások
Kapcsolat
Creative studio
Digitális élmények, amelyek működnek.
Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.
Gyakori kérdések
Anise Biscotti – kérdések és válaszok
Milyen szín a Anise Biscotti?
A Anise Biscotti (#E5D5AE) egy világos, közepesen telített és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 43° árnyalat, 51% telítettség és 79% világosság.
Milyen színek illenek a Anise Biscotti színhez?
A HSL színkör alapján a Anise Biscotti komplementer árnyalata #AEBEE5, amelyhez a Promise áll közel. Analóg kombinációhoz a #E5BAAE és #D9E5AE árnyalat használható; ezekhez a Rachel Pink és Cocktail Onion áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.
Mire használható a Anise Biscotti webdesignban?
A számított design heurisztika szerint a Anise Biscotti legerősebb szerepköre háttérszín (75/100), ezt követi a kártya- és felületszín (72/100). 79%-os világossága miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól.
Milyen szövegszín olvasható a Anise Biscotti háttéren?
A Anise Biscotti háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 14.46:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 14.46:1, a fehér szövegé 1.45:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Jó CTA- vagy gombszín a Anise Biscotti?
A Anise Biscotti számított CTA-alkalmassági pontszáma 55/100. Ez alapján bizonyos felületeken használható CTA-színként, de érdemes a teljes palettával és a környező kontraszttal együtt értékelni.
Milyen szövegszín ajánlott a Anise Biscotti színű gombhoz?
Ha a gomb háttérszíne Anise Biscotti (#E5D5AE), a fekete szöveg ajánlott, mert 14.46:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.
Használható a Anise Biscotti háttérszínként?
A Anise Biscotti háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 75/100. 79%-os világossága és 51%-os telítettsége miatt világosabb felületeken, kártyákon és visszafogottabb vizuális elemként működhet jól. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.
Mi a Anise Biscotti HEX, RGB és HSL kódja?
A Anise Biscotti HEX kódja #E5D5AE. RGB értéke 229, 213, 174, HSL értéke pedig 43°, 51%, 79%.
Fedezz fel további színeket