bybenceKapcsolat

Kapcsolat

Szín adatlap

Yellow Shout

A Yellow Shout egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín.

narancssárga
közepes világosságú
élénk
meleg tónusú

HEX

#D19932

RGB

rgb(209, 153, 50)

HSL

hsl(39, 63%, 51%)

Kattints a szín módosításához

Aktuális szín

#D19932

Legközelebbi: Yellow Shout

Színkereső

Keress színt bármilyen formátumban.

Keress név, HEX, RGB, HSL, HSV, HSB vagy CMYK érték alapján. Ha nincs pontos találat, megkeressük a legközelebbi színt.

Technikai adatok

Yellow Shout színértékei

HEX

#D19932

RGB

rgb(209, 153, 50)

HSL

hsl(39, 63%, 51%)

Színcsalád

narancssárga

Világosság

közepes világosságú

Telítettség

élénk

Hőmérséklet

meleg tónusú

Színelemzés

Mit érdemes tudni a Yellow Shout színről?

A Yellow Shout HSL világossága 51%, ezért közepes világosságú árnyalatnak tekinthető. Telítettsége 63%, vagyis erősen telített. Színárnyalati értéke 39°.

A számított design heurisztika alapján legerősebb szerepe elsődleges márkaszín (89/100), ezt követi a CTA- és gombszín (88/100).

Világosság

51%

közepes világosságú

Telítettség

63%

erősen telített

Legjobb szerepkör

89/100

elsődleges márkaszín

Legjobb kontraszt

8.31:1

Fekete szöveggel

WCAG / fekete szöveg

8.31:1

A fekete szöveg és a Yellow Shout háttér kontrasztaránya 8.31:1.

WCAG / fehér szöveg

2.53:1

A fehér szöveg és a Yellow Shout háttér kontrasztaránya 2.53:1.

Olvashatóság

Fekete szöveg ajánlott

A Yellow Shout háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot, 8.31:1 aránnyal. Ez eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél.

Színharmónia

Komplementer és analóg árnyalatok

A HSL színkör alapján a Yellow Shout komplementer árnyalata #336AD1, míg a két 30°-kal eltolt analóg árnyalat #D14B33 és #B9D133.

Komplementer

#336AD1

Legközelebbi név: Enchanting Sapphire

Analóg −30°

#D14B33

Legközelebbi név: Hawaiian Ahi Poke

Analóg +30°

#B9D133

Legközelebbi név: Fuego Verde

Fejlesztőknek

Használd a Yellow Shout színt kódban

Másold ki azonnal CSS, SCSS, Chakra UI, Tailwind vagy JSON formátumban.

#D19932

--color-yellow-shout: #D19932;

Árnyalatok

A Yellow Shout világosabb és sötétebb árnyalatai

Használj világosabb tónusokat háttérként és felületeken, sötétebb árnyalatokat pedig hangsúlyosabb elemekhez vagy erősebb kontraszthoz.

50

#FAF5EB

Clear Moon

100

#F4E6CC

Oyster Omelette Cream

200

#EAD1A3

Pale Wood

300

#E1BD7A

Wheat Bread

400

#D8A851

Golden Apricot

500

#D19932

Yellow Shout

600

#BC8A2D

Gothic Gold

700

#9D7326

Buttered Rum

800

#7D5C1E

Brassy Brass

900

#5E4516

Pullman Brown

Gyors értékelés

Mire jó a Yellow Shout?

Gyors áttekintés arról, hogy a Yellow Shout milyen szerepekben működhet jól egy digitális felületen.

Yellow Shout

#D19932

Elsődleges márkaszín

Kiváló

89/100

Kiemelőszín

Kiváló

82/100

CTA / gomb

Kiváló

88/100

Háttérszín

Óvatosan

20/100

Kártya / surface

Használható

48/100

Szövegszín

Használható

54/100

Border / elválasztó

Használható

45/100

Színkombinációk

Milyen színekkel párosítsd a Yellow Shout színt?

Nem minden kombináció ugyanazt a vizuális hatást adja. Válassz palettát attól függően, hogy professzionális, prémium, lágy vagy merész megjelenést szeretnél.

Professzionális

Visszafogott, üzleti és könnyen alkalmazható kombináció.

Prémium

Mélyebb tónusokkal és erős kontraszttal elegánsabb hatás.

Lágy

Világosabb, nyugodtabb paletta nagyobb felületekhez.

Merész

Erősebb kontraszt és karakteresebb vizuális jelenlét.

Analóg

Egymáshoz közeli árnyalatok harmonikus színrendszerhez.

Kapcsolódó színpaletták

Színpaletták a Yellow Shout színhez

Fedezz fel olyan összeállításokat, amelyekben a Yellow Shout vagy egy hozzá közeli árnyalat kap szerepet.

Összes színpaletta →

Terrakotta Moha Collection

Erős kontrasztra és karakteres színkapcsolatokra épülő figyelemfelkeltő paletta.

#B93B27

#1CAEC4

#DA9B2F

#111111

#FFFFFF

Homokos Erdő No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#35E9AD

#B150E2

#D9A236

#EAF6F2

#173028

Hajnali Égbolt Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#35DDE9

#E64C8F

#DC9538

#E1F3F4

#1B3537

Terrakotta Bor Studio

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#35E995

#9E50E2

#D98D36

#EAF6F0

#173025

Esős Palakő Tone

Kontrasztos, de a klasszikus komplementer párosításnál kiegyensúlyozottabb paletta.

#4E27B9

#C4A231

#4CA630

#E8E4F1

#252131

Hajnali Mező No. 2

Három, egymástól közel azonos szögtávolságra lévő színből épülő energikus paletta.

#8E16CA

#D39822

#21B080

#F2EAF6

#281730

Accessibility

Olvashatóság és kontraszt

Ellenőrizd, hogy fekete vagy fehér szöveg működik-e jobban a Yellow Shout háttéren, és hogy teljesülnek-e a WCAG kontrasztkövetelmények.

Fehér szöveg

Aa

2.53:1

× WCAG AA
× WCAG AAA

Fekete szöveg

Aa

8.31:1

WCAG AA
WCAG AAA

Ajánlott szövegszín

Fekete

Legjobb kontraszt: 8.31:1

A színről

01

Milyen szín a Yellow Shout?

A Yellow Shout (#D19932) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. A narancssárga színcsaládra jellemzően meleg, energikus és barátságos vizuális karaktert képvisel.

02

A Yellow Shout megjelenése

Közepes világossága miatt önálló főszínként és kiegészítő árnyalatként is rugalmasan használható. Magasabb telítettsége miatt könnyen magára vonja a figyelmet, ezért hangsúlyos felületeken és kiemeléseknél különösen hatásos lehet. Meleg tónusa közvetlenebb, aktívabb és emberközelibb vizuális hatást kelthet.

03

Mire használható a Yellow Shout?

A Yellow Shout különösen jól használható kiemelésekhez, kreatív felületekhez és közvetlen hangulatú designokhoz. A pontos alkalmazásnál érdemes figyelembe venni a környező színeket, a kontrasztot és azt is, hogy főszínként vagy kiegészítő színként jelenik meg.

Felhasználási területek

Hol működik jól a Yellow Shout?

Ugyanaz a szín teljesen más karaktert adhat attól függően, hogy weboldalon, arculatban, alkalmazásban vagy nyomtatott anyagon használjuk.

Webdesign

01

Weboldalakon

Webdesignban a Yellow Shout különösen jól működhet fő márkaszínként, gomboknál, kártyákon, navigációs elemeknél és vizuális kiemeléseknél. A élénk karakter miatt érdemes figyelni arra, hogy ne kerüljön túl sok hasonlóan hangsúlyos szín mellé, mert az gyengítheti a vizuális hierarchiát.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Branding

02

Arculatban

Arculati színként a Yellow Shout vidám, közvetlen és aktív benyomást közvetíthet. Jól illeszkedhet vendéglátás, startup, események és oktatás területén működő márkákhoz, különösen akkor, ha a cél egy meleg, energikus és barátságos megjelenés kialakítása.

UI design

03

Felhasználói felületeken

Felhasználói felületeken a Yellow Shout használható aktív állapotokhoz, gombokhoz, linkekhez, badge-ekhez vagy hangsúlyos információk jelölésére. Nagyobb összefüggő felületen történő használat előtt mindig érdemes ellenőrizni a szöveg és a háttér közötti kontrasztot.

BRAND

Visual
story.

Social

04

Közösségi médiában

Közösségi média grafikákban a Yellow Shout erős vizuális azonosító lehet. Háttérként, tipográfiai kiemelésként vagy visszatérő márkaelemként is alkalmazható, különösen egyszerűbb kompozíciókban, ahol a színnek van tere érvényesülni.

Print

05

Nyomtatott anyagokon

Nyomtatott anyagokon, például névjegyen, plakáton, brosúrán vagy csomagoláson a Yellow Shout karakteres vizuális jelenlétet adhat. Digitális és nyomtatott használat között azonban lehet eltérés, ezért végleges gyártás előtt érdemes a megfelelő színprofilt is ellenőrizni.

Figyelj a kontrasztra.

Egy jó szín is működhet rosszul rossz környezetben.

Használat

06

Mikor érdemes óvatosan használni?

A Yellow Shout intenzívebb karaktere miatt nem érdemes túl sok, hasonlóan élénk színnel egyszerre versenyeztetni. Hosszú szövegek háttereként is könnyen fárasztóvá válhat, ha a kontraszt nincs megfelelően beállítva.

Interaktív előnézet

Így néz ki a Yellow Shout használat közben.

Nézd meg, hogyan változik ugyanaz a szín weboldalon, alkalmazásban, webshopban, közösségi média grafikán vagy egy teljes márkaarculat részeként.

Egyedi weboldal készítés Debrecenben

Élő színelőnézet

Studio.

Munkák

Szolgáltatások

Kapcsolat

Creative studio

Digitális élmények, amelyek működnek.

Modern weboldalak és digitális felületek erős vizuális hierarchiával.

Projekt indítása

Gyakori kérdések

Yellow Shout – kérdések és válaszok

Milyen szín a Yellow Shout?

A Yellow Shout (#D19932) egy közepes világosságú, élénk és meleg tónusú narancssárga szín. HSL értéke 39° árnyalat, 63% telítettség és 51% világosság.

Milyen színek illenek a Yellow Shout színhez?

A HSL színkör alapján a Yellow Shout komplementer árnyalata #336AD1, amelyhez a Enchanting Sapphire áll közel. Analóg kombinációhoz a #D14B33 és #B9D133 árnyalat használható; ezekhez a Hawaiian Ahi Poke és Fuego Verde áll közel. Semleges kiegészítőként fekete, fehér és szürke árnyalatokkal is párosítható.

Mire használható a Yellow Shout webdesignban?

A számított design heurisztika szerint a Yellow Shout legerősebb szerepköre elsődleges márkaszín (89/100), ezt követi a CTA- és gombszín (88/100). 51%-os világossága miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható.

Milyen szövegszín olvasható a Yellow Shout háttéren?

A Yellow Shout háttéren a fekete szöveg biztosítja a nagyobb kontrasztot 8.31:1 aránnyal. A fekete szöveg kontrasztaránya 8.31:1, a fehér szövegé 2.53:1. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Jó CTA- vagy gombszín a Yellow Shout?

A Yellow Shout számított CTA-alkalmassági pontszáma 88/100. Ez alapján erős jelölt lehet CTA-khoz és hangsúlyos gombokhoz, amennyiben a környező felület megfelelő kontrasztot biztosít.

Milyen szövegszín ajánlott a Yellow Shout színű gombhoz?

Ha a gomb háttérszíne Yellow Shout (#D19932), a fekete szöveg ajánlott, mert 8.31:1 kontrasztot ad. A kontraszt eléri a WCAG AAA szintet normál méretű szövegnél is.

Használható a Yellow Shout háttérszínként?

A Yellow Shout háttérszín-alkalmassági pontszáma a számított design heurisztika szerint 20/100. 51%-os világossága és 63%-os telítettsége miatt közepes világossága miatt főszínként és kiemelőszínként is rugalmasan használható. Szöveg elhelyezésekor a fekete szín adja a jobb fekete-fehér kontrasztot.

Mi a Yellow Shout HEX, RGB és HSL kódja?

A Yellow Shout HEX kódja #D19932. RGB értéke 209, 153, 50, HSL értéke pedig 39°, 63%, 51%.

Fedezz fel további színeket

A Yellow Shout színhez hasonló árnyalatok

Stone Ground

#D39831

Saimin Noodle Soup

#D39733

Golden Pheasant

#CF9632

Roman Gold

#D19B2F

Gomashio Yellow

#CC9933

Jackpot

#D19431

Trinket

#D69835

Saffron Yellow

#D09B2C